Szukaj w serwisie:

Publikacje / vademecum

 
Dom pod linią

Dom pod linią

[ 26.09.2019 ]

Dom pod linią to projekt willi, której najbardziej charakterystycznym elementem jest biała krawędź dachu. Architekci z pracowni 81.WAW.PL stanęli przed wyzwaniem ukrycia domu od strony ulicy i otworzenia całej przestrzeni na ogród, tak by można było cieszyć się prywatnością, a zarazem intrygować przechodniów.
Sierpień w ogrodzie – czas na cięcie

Sierpień w ogrodzie – czas na cięcie

[ 27.08.2019 ]

Sierpień w ogrodzie to okres bardzo intensywnych prac pielęgnacyjnych. Kontynuujemy cięcie drzew owocowych, które skończyły już fazę wzrostu, przycinamy silne przyrosty jabłoni, które mogą ograniczać owocom dostęp światła, ale tniemy także wszelkie drzewa iglaste oraz żywopłoty z roślin liściastych. Jednym słowem – to czas na cięcie. Poza dobrym sekatorem i nożycami, z pewnością przyda się drabina, albo jeszcze lepiej podest roboczy. Jakie urządzenie wybrać?
Dlaczego aluminium zastępuje miedź w klimatyzatorach

Dlaczego aluminium zastępuje miedź w klimatyzatorach

[ 19.08.2019 ]

Każdego roku przybywa na świecie tysiące klimatyzatorów. W Chinach na jedno gospodarstwo domowe przypadają już co najmniej dwa, a i w Polsce sukcesywnie rośnie ich liczba. Tymczasem producenci chłodzących wentylatorów zachodzą w głowę, czego lepiej użyć do ich produkcji - aluminium czy miedzi? Globalny dostawca aluminium, Hydro, nie ma wątpliwości.
Bogactwo rozwiązań w systemach Ponzio

Bogactwo rozwiązań w systemach Ponzio

[ 31.07.2019 ]

Firma Ponzio przeprowadziła cykl konferencji dla producentów, którzy tworzą konstrukcje aluminiowe w systemach Ponzio. W tym roku w spotkaniach wzięło udział, łącznie z klientami z zagranicy, ponad 600 osób.
Niezawodna ochrona

Niezawodna ochrona

[ 29.05.2019 ]

Inwestorzy coraz przychylniej patrzą na polski rynek, decydując się na budowę nowoczesnych, imponujących hal i magazynów przemysłowych. Istnieje więc realna potrzeba zabezpieczenia dachów takich budowli przed negatywnym działaniem wody, porywistego wiatru, a nawet słońca.
Strefa przechowywania – jak ją zorganizować

Strefa przechowywania – jak ją zorganizować

[ 28.05.2019 ]

Jak pomieścić w kuchni wszystkie potrzebne produkty? Gdzie, co i jak ułożyć, by wszystko było pod ręką? Jak optymalnie wykorzystać miejsce, które mamy? To jedynie kilka z wielu pytań, które stawiamy sobie podczas organizacji kuchennej strefy przechowywania.
Garderoba idealna – od czego zacząć jej aranżację

Garderoba idealna – od czego zacząć jej aranżację

[ 28.05.2019 ]

Dla wielu z nas nawet ogromna szafa to za mało, by pomieścić wszystkie ubrania, buty oraz dodatki. Oglądając amerykańskie seriale, zazdrościmy bohaterom, którzy w domach mają oddzielne, przestronne pomieszczenie. Ale dobra wiadomość jest taka, że nawet w małym mieszkaniu możesz stworzyć równie funkcjonaną przestrzeń, choć niekoniecznie o podobnych wymiarach.
Porta przedstawia najpiękniejsze mieszkanie roku

Porta przedstawia najpiękniejsze mieszkanie roku

[ 10.04.2019 ]

Marka PORTA DRZWI prezentuje najpiękniejsze mieszkanie, wyłonione z ponad 1300 zgłoszeń w konkursie „O!Twórz Mieszkanie”. To mieszkanie w Łodzi należące do Oli i Adriana, urządzone w unikatowym, eklektycznym stylu. Łączy w sobie nowoczesność z elementami vintage, stwarzając we wnętrzu wyjątkowy klimat. Główną nagrodą w konkursie było 30 000 zł oraz tytuł „Mieszkanie Roku by PORTA”.
Nowoczesne przemysłowe bramy segmentowe

Nowoczesne przemysłowe bramy segmentowe

[ 12.03.2019 ]

Przemysłowe bramy segmentowe „ALUTECH” charakteryzują się łatwym, niezawodnym i bezpiecznym użytkowaniem, dobrym uszczelnieniem otworu oraz wysoką izolacyjnością cieplną. Mogą być instalowane w obiektach o dużym natężeniu ruchu i w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Szeroki wybór dodatkowych akcesoriów, typów i kolorów segmentów pozwala na dobór bramy do dowolnego obiektu przemysłowego, a także użyteczności publicznej.
Powody do wymiany okna – sprawdź, czy nie musisz tego zrobić

Powody do wymiany okna – sprawdź, czy nie musisz tego zrobić

[ 11.03.2019 ]

Stolarka okienna, by spełniać swoje zadanie, wymaga regularnej konserwacji. Zdarza się jednak, że z powodu uszkodzeń mechanicznych lub zbyt wielu lat użytkowania, okna należy wymienić
  (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna
 
Najnowsze publikacje
Co się kryje w szybie
 • Co się kryje w szybie
 • Okna dwukolorowe w ofercie Awilux
 • OKNO 4/2019
 • Bezpieczeństwo w pokoju dziecka
 • Powrót do zdrowia z systemem inteligentnie przyciemniającego szkła Halio
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.