Skip to main content

Vademecum kowalskiego


Europejskie uniwersytety w systemach Aluprof

 

Wpływają na rozwój naukowy oraz gospodarczy, są miejscem ważnych badań i dyskusji, przyciągają młodych ludzi, którzy napędzają życie kulturalne i biorą udział w wielu społecznych inicjatywach. Uniwersytety, bo o nich mowa, to miejsca-symbole, których siedziby stanowią wizytówkę również dla miast, w których się znajdują. Ich gmachy muszą więc być reprezentatywne, a temu sprzyja między innymi wykorzystanie rozwiązań Aluprof.

czytaj dalej

Funkcjonalny dom wypełniony światłem

 

Dom jednorodzinny o transparentnym charakterze powstał z zestawienia kontrastów między otwartymi i zamkniętymi przestrzeniami oraz strefami wypełnionymi światłem i ciemnymi, teksturowanymi materiałami. Wysoko izolowane cieplnie okna i drzwi przesuwne Schüco o dużej powierzchni oszklenia zapewniają harmonijny wygląd fasady, wysoką funkcjonalność oraz efektywną ochronę przed przeciągami, chłodem i hałasem.

czytaj dalej

Filplast Pure Air okno, które jest oczyszczaczem powietrza

 

Oczyszczają powietrze ze smogu, intensywnych zapachów, mikropyłków, alergenów, wiru- sów i bakterii – okna Filplast z powłoką Pure Air działają jak oczyszczacze powietrza, ale nie potrzebują zasilania ani wymiany filtrów. Czy jesteśmy świadkami nanorewolucji w branży okiennej?

czytaj dalej

Wodoszczelne i bezspoinowe powłoki do balkonów i tarasów

 

Balkony, tarasy dachowe i podcienie to poza dachem najbardziej narażone elementy architektoniczne budynków na oddziaływanie warunków zewnętrznych. Aby użytkownicy mogli w pełni cieszyć się wygodami, jakie niesie ze sobą posiadanie balkonu, czy tarasu, należy nie tylko zadbać o ich ładną aranżację, ale również o prawidłową i szczelną konstrukcję.

czytaj dalej

Klasycznie czy nowocześnie – jak dobrać ogrodzenie do architektury budynku?

 

Architektura jest dziedziną podlegającą ciągłym zmianom, niezwykle wrażliwą na nastroje i mody. W Polsce, jeśli chodzi o architektoniczne gusty, dwie najbardziej rozpoznawalne grupy inwestorów to z jednej strony wielbiciele form klasycznych, z drugiej nowoczesnych, modernistycznych brył. Do którejkolwiek z tych grup należycie, z pewnością będziecie chcieli, aby wasza posesja była estetycznie i modnie ogrodzona. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, dobierając ogrodzenie do architektury domu.

czytaj dalej

Konsekwencja we krwi - PAGEN organizuje kolejną akcję krwiodawstwa

 

Produkująca okna, drzwi, rolety i bramy garażowe małopolska firma PAGEN już po raz drugi zorganizowała na terenie swojego zakładu akcję krwiodawstwa „Krewniacy #DoDzieła”. W odpowiedzi na apele Narodowego Centrum Krwi oraz Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w akcji uczestniczyli przedstawiciele produkcji, działów handlowych, księgowości, technologii, serwisu, marketingu, logistyki, a także dyrekcji i zarządu.

czytaj dalej

Niezbędnik użytkownika: jesienna regulacja okien

 

Nadeszło pierwsze ochłodzenie, więc siłą rzeczy coraz częściej myślimy o tych mniej sprzyjających porach roku. Chłodna jesień i zima zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że czas zadbać o… okna. Tym bardziej, że ich odpowiedni dobór oraz pielęgnacja mogą zapewnić oszczędności. A tych, w dobie lawinowo rosnących opłat za energię, musimy szukać dosłownie wszędzie. A czasem wystarczy… przekręcić śrubkę o 1 milimetr.

czytaj dalej

4 Wellington Place – zrównoważony biurowiec najwyższej klasy

 

Wieżowiec 4 Wellington Place to perła w architektonicznej koronie rewitalizowanej dzielnicy angielskiego Leeds. Głównym motorem napędowym projektu był zrównoważony rozwój i szybka realizacja ambitnego planu zagospodarowania. Systemy okienno-drzwiowe i fasadowe dla budynku dostarczył Aluprof.

czytaj dalej

Szklane trendy w urządzaniu łazienek

 

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Musi odznaczać się wysoką funkcjonalnością, ale również estetyką. Projektanci prześcigają się w kreowaniu coraz bardziej wymyślnych, ale mimo wszystko praktycznych przestrzeni, wykorzystując do tego materiały takie jak szkło.

czytaj dalej