Skip to main content

#szklo


Fasady przyszłości – nowa rewolucyjna fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof z certyfikatem Passive House Institute

 

Współczesna architektura coraz większy nacisk kładzie na innowacje, dzięki którym możliwe jest tworzenie budynków nie tylko coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych wizualnie, ale też wpisujących się w założenia zrównoważonego budownictwa. Nowa era w projektowaniu wymaga zatem zaawansowanych rozwiązań, także konstrukcyjnych, które będą stanowiły odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stają dziś architekci i projektanci. Technologicznym przełomem i szansą na zrewolucjonizowanie branży jest najnowsza propozycja marki Aluprof - fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N zaprojektowana zgodnie z wymogami Cradle to Cradle.

czytaj dalej

Nie tylko szkło. Pilkington IGP zaprezentuje na Budmie swoje wózki i regały do transportu i magazynowania szkła

 

Pilkington IGP, niekwestionowany gigant w przetwórstwie szkła oraz produkcji szyb w Polsce, zaskoczy branżę na tegorocznych targach Budma, ujawniając swój wszechstronny potencjał. Okazuje się, że firma specjalizuje się również w produkcji wózków, stojaków i innych urządzeń do transportu oraz składowania szkła, które zaprezentuje na stoisku 42 w pawilonie 5.

czytaj dalej

Ciche, ciepłe, bezpieczne, stylowe… jak szkło! Przeszklenia, które otaczają komfortem i pięknem

 

Zimowa aura tworzy niepowtarzalny klimat. Magiczna atmosfera natomiast dostrzegana jest nie tylko na zewnątrz. Chronimy się przed śniegiem i mrozem w ciepłych, cichych, bezpiecznych pomieszczeniach, aby tylko w wyobraźni doświadczać tego, co przynosi z sobą zima. Na nasz komfort wpływa wiele czynników, ale trzy odgrywają najbardziej istotną rolę – cisza, ciepło i bezpieczeństwo. By je osiągnąć, warto postawić na innowacyjne rozwiązania szklane, tworzone z myślą o człowieku i jego samopoczuciu w poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

czytaj dalej

Ochrona ptaków na łonie natury: Pilkington AviSafe™ w fińskich domkach turystycznych

 

Szkło wykorzystywane w architekturze może wpływać na komfort użytkowania obiektu, ale może też stać się przejawem troski o lokalną faunę, a ściślej rzecz biorąc o ptactwo. Powszechnie wiadomo, że przeszklenia stanowią dla ptaków śmiertelne zagrożenie, które jednak można zniwelować stosując odpowiedni rodzaj szkła. Właśnie takie zastosowano w lapońskich domkach zwanych „autiotupa”, które od teraz nie tylko ułatwiają kontakt z dziką przyrodą, ale też jej nie szkodzą.

czytaj dalej

Nowy mural w Sandomierzu będzie oczyszczał powietrze

 

Przy Parku Saskim w Sandomierzu odsłonięto nowy mural. Jego barwy i grafika nawiązują do ekologii, ale to nie estetyka stanowi jego największy atut. Mural namalowano farbami fotokatalitycznymi , czyli takimi, które neutralizują szkodliwe składniki spalin i smogu. To inicjatywa będąca efektem współpracy NSG Group, Urzędu Miasta oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu

czytaj dalej

Szlachetne… jak szkło! DIAMANT® prawdziwym klejnotem wnętrz

 

Zastosowanie szkła w pomieszczeniach to już nie tylko kwestia estetyki. Innowacyjne podejście do aplikacji szklanych rozwiązań pozwala wydobyć przestrzenny potencjał wnętrza, a co za tym idzie – uzyskać wrażenie przestronności i lekkości. Osoby przebywające zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i obiektach mieszkalnych, szukają w nich swobody i komfortu. Szklane tafle wpływają na charakter pomieszczeń i pozwalają czerpać jak najwięcej korzyści z przebywania w nich. Doskonałym przykładem jest szkło ekstra białe DIAMANT®, które za sprawą niezrównanej przezroczystości i szlachetności inspiruje do przełamywania aranżacyjnych schematów.

czytaj dalej

Ekologiczna moc szkła

 

Szkło jest jednym z najlepiej recyklingowanych materiałów. Wielokrotnie może być poddawane ponownej obróbce bez utraty jakości, co pozwala redukować ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych. Na tym jednak nie kończy się ekologiczna moc szkła, którego coraz więcej w architekturze i wyposażeniu wnętrz. Istnieją jeszcze możliwości wprowadzenia ulepszeń dotyczących procesu produkcji i transportu szkła aby zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko i tego typu działania zostały już podjęte w Pilkington Polska.

czytaj dalej

Bezpieczne jak szkło! Szyby zespolone niewidoczną tarczą naszych domów

 

Wakacje to czas, który większość z nas spędza poza domem, szukając zasłużonego wypoczynku. Jednak nawet podczas najbardziej wyczekanego wyjazdu przez głowę potrafi przemknąć myśl, czy w tym najważniejszym dla nas miejscu na Ziemi nie dzieje się nic złego. Czy odpowiednio zabezpieczyliśmy go przed niesprzyjającym warunkami atmosferycznymi lub jeszcze mniej sprzyjającymi… wizytami niechcianych gości? Pod tym względem przeszklenia mogą odgrywać kluczową rolę w systemie zabezpieczeń naszego domu, warto zatem przyjrzeć się zastosowanym szybom i ich właściwościom gwarantującym nam spokojną głowę gdziekolwiek jesteśmy.

czytaj dalej

Energooszczędne… jak szkło! Czyli kilka słów o cieple, oszczędnościach i ekologii

 

Siedząc w zaciszu własnego domu, podziwiając piękną panoramę przez okna, często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają jakość oraz właściwości zastosowanych przeszkleń. Szyba może przecież stanowić nawet 90% całej powierzchni okna, a to oznacza, że na jej tafli spoczywa naprawdę niemała odpowiedzialność. Obecnie, kiedy ceny energii rosną w zastraszającym tempie, a źródła grzewcze pracują często ze zdwojoną mocą, od pakietów szybowych wymagamy znacznie więcej niż tylko dostarczania nam pięknych widoków. Najlepsze dostępne rozwiązania stają dziś na straży energooszczędności, komfortu termicznego, a do tego troszczą się o dobro planety.

czytaj dalej