Skip to main content

#poradnik


Na co zwrócić uwagę przy wyborze stolarki do domu

 

Wybierając stolarkę okienną do domu, często kierujemy się estetyką, a także ceną. Jednak jest to decyzja o wiele bardziej złożona, bo ma wpływ na szeroko pojęty komfort mieszkania. Na jakie aspekty zwracać uwagę? Co może wpływać na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania stolarki okiennej, a jakie aspekty podnoszą jej odporność na włamanie? W pierwszej odsłonie naszego cyklu eksperci z branży podpowiadają, jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając drzwi tarasowe HS.

czytaj dalej

Zadbaj o okna na wiosnę

 

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zadbać o nasze okna, przygotowując je na nadchodzące, słoneczne dni. Jak właściwie je pielęgnować, aby zachowały swoje właściwości na dłużej? Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, udziela kilku praktycznych wskazówek.

czytaj dalej

Jak wybrać dobre okna

 

Podczas budowy lub generalnego remontu domu czy mieszkania, kluczową rolę odgrywa dobór odpowiedniej stolarki okiennej. To nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności, energooszczędności i bezpieczeństwa. Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, wyjaśnia, na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie okna.

czytaj dalej

Produkcja, możliwości, inspiracje. Hydro prezentuje kompendium wiedzy o aluminium

 

50 lat doświadczenia, 19 rozdziałów pełnych merytoryki, ciekawostek, porad oraz badań, a wszystko to zebrane w jedną, uporządkowaną całość. Hydro Extrusion z ogromną dumą ogłasza wydanie nowego poradnika dotyczącego projektowania z wykorzystaniem profili aluminiowych. To niezwykłe kompendium jest wynikiem wieloletniego know-how firmy oraz współpracy z klientami w celu opracowania produktów spełniających najwyższe standardy jakości, wzornictwa, wydajności energetycznej i odpowiedzialności za środowisko. To vademecum, jakiego na rynku nie oferuje jeszcze nikt!

czytaj dalej

Okna PCV czy drewniane? Które lepiej zabezpieczają przed chłodem?

 

Wybór właściwych okien to ważny krok dla wygody i utrzymania odpowiedniej temperatury w domu. Najpopularniejszymi wyborami są okna PCV i drewniane. Każde z nich ma cechy, które wpływają na odpowiednią izolację. Warto poznać plusy i minusy okien oraz zrozumieć różnice między nimi, by podjąć świadomą decyzję. Zatem co wybrać – nowoczesne okna PCV czy tradycyjne drewniane? Podpowiadamy!

czytaj dalej

5 powodów, by wymienić okna

 

Wymiana okien to decyzja, która może przynieść liczne korzyści zarówno w kontekście estetyki, komfortu, jak i efektywności energetycznej domu. Oprócz oczywistych powodów, takich jak konieczność remontu czy uszkodzenia stolarki, istnieje szereg innych czynników, które mogą skłonić do podjęcia tego kroku. Ekspert firmy AWILUX wskazuje pięć głównych powodów, dla których inwestycja w nowoczesną stolarkę okienną może okazać się kluczową inwestycją na najbliższe lata.

czytaj dalej

Cechy dobrych okien. Czym kierować się przy wyborze

 

Zakup okien do domu czy mieszkania to inwestycja na lata. Dlatego ich wybór może być niezwykle ważną decyzją. W końcu okna mają kluczowe znaczenie dla naszego komfortu czy bezpieczeństwa, a także energooszczędności. Dlatego wybierając okna, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

czytaj dalej

Idzie zima – przygotuj okna na mrozy

 

Ciepło i komfort w pomieszczeniach, zwłaszcza w okresie zimowym, zależą w dużej mierze od stanu i szczelności okien, co ostatecznie odbija się na rachunkach za ogrzewanie. Dlatego warto zatroszczyć się o odpowiednie przygotowanie okien przed nadejściem mrozów. Od czego więc zacząć?

czytaj dalej

Jak rozmieścić okna względem stron świata

 

Współczesne budownictwo szuka rozwiązań, które pomogą tworzyć domy jeszcze bardziej efektywne energetycznie i komfortowe dla mieszkańców. Z tego względu jednym z kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas projektowania i budowy domu, jest właściwe rozmieszczenie energooszczędnych okien. O tym, jak odpowiednie umiejscowienie oraz rodzaj okien wpływa na doświetlenie wnętrz i efektywne wykorzystanie energii słonecznej opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

czytaj dalej

Ciepły dom – jak oszczędzać energię i środowisko

 

Początek września był wyjątkowo słoneczny, ale nieubłaganie zbliża się ochłodzenie, a wraz z nim sezon grzewczy – czas zwiększonych wydatków w domowym budżecie. Jak skutecznie zaoszczędzić na ogrzewaniu domu? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest ograniczenie strat ciepła przez nieszczelne okna, drzwi i bramę garażową.

czytaj dalej