Skip to main content

#Pilkington IGP


Nie tylko szkło. Pilkington IGP zaprezentuje na Budmie swoje wózki i regały do transportu i magazynowania szkła

 

Pilkington IGP, niekwestionowany gigant w przetwórstwie szkła oraz produkcji szyb w Polsce, zaskoczy branżę na tegorocznych targach Budma, ujawniając swój wszechstronny potencjał. Okazuje się, że firma specjalizuje się również w produkcji wózków, stojaków i innych urządzeń do transportu oraz składowania szkła, które zaprezentuje na stoisku 42 w pawilonie 5.

czytaj dalej

Ochrona ptaków na łonie natury: Pilkington AviSafe™ w fińskich domkach turystycznych

 

Szkło wykorzystywane w architekturze może wpływać na komfort użytkowania obiektu, ale może też stać się przejawem troski o lokalną faunę, a ściślej rzecz biorąc o ptactwo. Powszechnie wiadomo, że przeszklenia stanowią dla ptaków śmiertelne zagrożenie, które jednak można zniwelować stosując odpowiedni rodzaj szkła. Właśnie takie zastosowano w lapońskich domkach zwanych „autiotupa”, które od teraz nie tylko ułatwiają kontakt z dziką przyrodą, ale też jej nie szkodzą.

czytaj dalej

Ekologiczna moc szkła

 

Szkło jest jednym z najlepiej recyklingowanych materiałów. Wielokrotnie może być poddawane ponownej obróbce bez utraty jakości, co pozwala redukować ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych. Na tym jednak nie kończy się ekologiczna moc szkła, którego coraz więcej w architekturze i wyposażeniu wnętrz. Istnieją jeszcze możliwości wprowadzenia ulepszeń dotyczących procesu produkcji i transportu szkła aby zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko i tego typu działania zostały już podjęte w Pilkington Polska.

czytaj dalej

Ekologiczne sposoby na ochłodzenie wnętrza

 

Choć większość osób cieszy się na nadejście lata, to jednak ta pora roku wiąże się z kilkoma niedogodnościami. Problematyczne bywa wówczas nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Wiele z nich jest wyposażonych w klimatyzację, lecz to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Prowadzi przede wszystkim do większego zużycia prądu, a rachunki za energię elektryczną stale rosną. Warto więc poznać inne opcje, które mogą zredukować te koszty. W wielu przypadkach pomocnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie szyb wykonanych ze szkła przeciwsłonecznego.

czytaj dalej

Hotele znane ze…szkła

 

Hotel może być traktowany jedynie jako nocleg w miejscu, które chcemy odwiedzić. Czasem jednak stanowi atrakcję samą w sobie za sprawą niezwykłej lokalizacji lub licznych udogodnień. W niektórych przypadkach to szkło podbija prestiż hotelu, zapewniając przepiękne widoki, funkcjonalność lub po prostu luksusowy design. Oto kilka przykładów hoteli z całego świata, które są znane ze... szkła.

czytaj dalej

Fuzja estetyki z funkcjonalnością, czyli balustrady ze szkła

 

Szklane balustrady to uniwersalny element architektury, coraz częściej stosowany w budownictwie. Wysoka estetyka i swoboda formowania szkła przemawia na jego korzyść, jednak architekci bardziej cenią sobie możliwość łączenia tych cech z wyjątkowo szeroką funkcjonalnością. Umiejętne wykorzystanie jednego i drugiego sprawia, że balustrada staje się czymś więcej niż tylko przegrodą zabezpieczającą przed wypadnięciem.

czytaj dalej

Branża stolarki zatrudnia coraz więcej kobiet

 

Branże, które jeszcze kilka lat temu uznawane były za typowo męskie, zmieniają swoje oblicze. Coraz więcej kobiet zajmuje stanowiska w firmach, których działalność związana jest z budownictwem czy automotive. Najlepszym przykładem na lokalnym rynku jest Spółka Pilkington Polska, która została nagrodzona za zatrudnienie największej liczby kobiet wśród firm z branży stolarki.

czytaj dalej

Ciepło czy jasno? Z odpowiednimi oknami nie musisz wybierać

 

Ocieplenie budynku zwykle wiąże się z koniecznością zastosowania dodatkowej warstwy na ścianach. Sprawia ona, że okno znajduje się w swoistym wgłębieniu elewacji i wpuszcza mniej światła do wewnątrz. Efekt potęguje podwójna komora okna, która również wpływa na obniżenie współczynnika przepuszczalności światła. Tymczasem ciepłe pomieszczenia wcale nie muszą być ciemne. Wystarczy zastosować odpowiednie szkło.

czytaj dalej

Pilkington IGP zwiększa produkcję

 

Decyzję w sprawie otwarcia nowego zakładu przetwórstwa szkła spółki Pilkington IGP podjęto w oparciu o rosnący popyt na szkło oraz szyby zespolone. Efektem będą nowe miejsca pracy, skrócenie czasu realizacji zamówień oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych. Termin uruchomienia nowego zakładu planowany jest na maj 2023 r.

czytaj dalej