Skip to main content

#Pilkington IGP


Szkło i historia - jak innowacyjne przeszklenia ułatwiają zwiedzanie zabytków

 

Nowoczesne technologie nieustannie wkraczają w różne dziedziny naszego życia, zmieniając sposób, w jaki postrzegamy otaczający nas świat. Nie inaczej jest w przypadku turystyki historycznej. Szkło, jako materiał budowlany, nie tylko zachwyca swoją estetyką, ale również staje się narzędziem, które umożliwia nam lepsze zrozumienie przeszłości. Okazuje się, że przeszklenia mogą także ułatwić sposób zwiedzania zabytków. Przykładem są balustrady na Polach Grunwaldu czy szklane tablice w podziemiach Sandomierza.

czytaj dalej

Nowa szklana wystawa w Podziemnej Trasie Turystycznej w Sandomierzu

 

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na fascynującą podróż w czasie za sprawą nowej wystawy fotograficznej pt. "Na ratunek Sandomierzowi". Przedstawiając unikalne spojrzenie na historię miasta wystawa stanowi nowy element Podziemnej Trasy Turystycznej. To nie tylko zbiór fotografii, ale również niezwykłe połączenie formy i treści, ponieważ zdjęcia prezentowane są no na szklanych tablicach przekazanych przez Pilkington, NSG Group.

czytaj dalej

Nie tylko szkło. Pilkington IGP zaprezentuje na Budmie swoje wózki i regały do transportu i magazynowania szkła

 

Pilkington IGP, niekwestionowany gigant w przetwórstwie szkła oraz produkcji szyb w Polsce, zaskoczy branżę na tegorocznych targach Budma, ujawniając swój wszechstronny potencjał. Okazuje się, że firma specjalizuje się również w produkcji wózków, stojaków i innych urządzeń do transportu oraz składowania szkła, które zaprezentuje na stoisku 42 w pawilonie 5.

czytaj dalej

Ochrona ptaków na łonie natury: Pilkington AviSafe™ w fińskich domkach turystycznych

 

Szkło wykorzystywane w architekturze może wpływać na komfort użytkowania obiektu, ale może też stać się przejawem troski o lokalną faunę, a ściślej rzecz biorąc o ptactwo. Powszechnie wiadomo, że przeszklenia stanowią dla ptaków śmiertelne zagrożenie, które jednak można zniwelować stosując odpowiedni rodzaj szkła. Właśnie takie zastosowano w lapońskich domkach zwanych „autiotupa”, które od teraz nie tylko ułatwiają kontakt z dziką przyrodą, ale też jej nie szkodzą.

czytaj dalej

Ekologiczna moc szkła

 

Szkło jest jednym z najlepiej recyklingowanych materiałów. Wielokrotnie może być poddawane ponownej obróbce bez utraty jakości, co pozwala redukować ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych. Na tym jednak nie kończy się ekologiczna moc szkła, którego coraz więcej w architekturze i wyposażeniu wnętrz. Istnieją jeszcze możliwości wprowadzenia ulepszeń dotyczących procesu produkcji i transportu szkła aby zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko i tego typu działania zostały już podjęte w Pilkington Polska.

czytaj dalej

Ekologiczne sposoby na ochłodzenie wnętrza

 

Choć większość osób cieszy się na nadejście lata, to jednak ta pora roku wiąże się z kilkoma niedogodnościami. Problematyczne bywa wówczas nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. Wiele z nich jest wyposażonych w klimatyzację, lecz to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Prowadzi przede wszystkim do większego zużycia prądu, a rachunki za energię elektryczną stale rosną. Warto więc poznać inne opcje, które mogą zredukować te koszty. W wielu przypadkach pomocnym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie szyb wykonanych ze szkła przeciwsłonecznego.

czytaj dalej

Hotele znane ze…szkła

 

Hotel może być traktowany jedynie jako nocleg w miejscu, które chcemy odwiedzić. Czasem jednak stanowi atrakcję samą w sobie za sprawą niezwykłej lokalizacji lub licznych udogodnień. W niektórych przypadkach to szkło podbija prestiż hotelu, zapewniając przepiękne widoki, funkcjonalność lub po prostu luksusowy design. Oto kilka przykładów hoteli z całego świata, które są znane ze... szkła.

czytaj dalej

Fuzja estetyki z funkcjonalnością, czyli balustrady ze szkła

 

Szklane balustrady to uniwersalny element architektury, coraz częściej stosowany w budownictwie. Wysoka estetyka i swoboda formowania szkła przemawia na jego korzyść, jednak architekci bardziej cenią sobie możliwość łączenia tych cech z wyjątkowo szeroką funkcjonalnością. Umiejętne wykorzystanie jednego i drugiego sprawia, że balustrada staje się czymś więcej niż tylko przegrodą zabezpieczającą przed wypadnięciem.

czytaj dalej