Skip to main content

Szkło & fasady


Szkło i historia - jak innowacyjne przeszklenia ułatwiają zwiedzanie zabytków

 

Nowoczesne technologie nieustannie wkraczają w różne dziedziny naszego życia, zmieniając sposób, w jaki postrzegamy otaczający nas świat. Nie inaczej jest w przypadku turystyki historycznej. Szkło, jako materiał budowlany, nie tylko zachwyca swoją estetyką, ale również staje się narzędziem, które umożliwia nam lepsze zrozumienie przeszłości. Okazuje się, że przeszklenia mogą także ułatwić sposób zwiedzania zabytków. Przykładem są balustrady na Polach Grunwaldu czy szklane tablice w podziemiach Sandomierza.

czytaj dalej

MB-MM50N – nowoczesna fasada w skandynawskim duchu

 

Budownictwo skandynawskie, znane z minimalizmu, funkcjonalności i harmonii z naturą, jest symbolem nowoczesnego podejścia do projektowania. Architektura typowa dla tego regionu Europy wyróżnia się też prostotą – brak tu zbędnych ozdobników, które zastępują czyste linie i proste formy. W założenia budownictwa skandynawskiego doskonale wpisuje się najnowsza propozycja Aluprof – fasada słupowo-ryglowa o wysokiej izolacyjności termicznej MB-MM50N. Mimo że powstała z myślą o spełnieniu wymagań tamtejszego rynku, dzięki bardzo dobrym parametrom termicznym oraz zastosowanym w niej unikalnym rozwiązaniom sprawdzi się też w każdym innym miejscu na świecie.

czytaj dalej

Specjaliści o szkle, czyli podsumowanie konferencji „Epoka Szkła”

 

Konferencja „Epoka Szkła” zgromadziła specjalistów z różnych branż, by omówić najnowsze trendy i wyzwania związane z tym fascynującym materiałem. Oprócz omawiania najnowszych trendów i wyzwań technologicznych, dyskusja rozszerzyła się na obszary związane ze zrównoważonym rozwojem. Tematem gorącej dyskusji nie były tylko innowacyjne technologie czy aktualna legislacja dotycząca przemysłu szklarskiego, ale także kluczowe kwestie związane z wpływem produkcji i użytkowania szkła na środowisko oraz sposoby jego odpowiedzialnego wykorzystania w kontekście ochrony środowiska naturalnego.

czytaj dalej

Glassolutions partnerem Forum 100 i konferencji naukowo-technicznej „Epoka szkła”

 

Marka Glassolutions należąca do międzynarodowej Grupy Saint-Gobain to aktualnie pionier w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań stolarki otworowej. Pielęgnując pozycję lidera w tym zakresie, bierze czynny udział w kreowaniu lepszego jutra, między innymi wspierając inicjatywy naukowo-edukacyjne, mające znaczący wpływ na działanie całego sektora, takie jak konferencja „Epoka szkła” czy Forum 100.

czytaj dalej

Rozwiązania Aluprof w prestiżowych amerykańskich inwestycjach – innowacyjne rozwiązania dla wymagającego rynku

 

Aluprof, jeden z czołowych producentów architektonicznych systemów aluminiowych w Europie, z sukcesem rozszerza swoją działalność na inne kontynenty. Dzięki oferowaniu rozwiązań dostosowanych do potrzeb i warunków panujących w Stanach Zjednoczonych (zwłaszcza niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany), spółka z powodzeniem podbija tamtejszy rynek, a jej produkty znajdują zastosowanie w najbardziej prestiżowych amerykańskich obiektach.

czytaj dalej

Fasady przyszłości – nowa rewolucyjna fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N od Aluprof z certyfikatem Passive House Institute

 

Współczesna architektura coraz większy nacisk kładzie na innowacje, dzięki którym możliwe jest tworzenie budynków nie tylko coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych wizualnie, ale też wpisujących się w założenia zrównoważonego budownictwa. Nowa era w projektowaniu wymaga zatem zaawansowanych rozwiązań, także konstrukcyjnych, które będą stanowiły odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stają dziś architekci i projektanci. Technologicznym przełomem i szansą na zrewolucjonizowanie branży jest najnowsza propozycja marki Aluprof - fasada słupowo-ryglowa MB-MT50N zaprojektowana zgodnie z wymogami Cradle to Cradle.

czytaj dalej

Nie tylko szkło. Pilkington IGP zaprezentuje na Budmie swoje wózki i regały do transportu i magazynowania szkła

 

Pilkington IGP, niekwestionowany gigant w przetwórstwie szkła oraz produkcji szyb w Polsce, zaskoczy branżę na tegorocznych targach Budma, ujawniając swój wszechstronny potencjał. Okazuje się, że firma specjalizuje się również w produkcji wózków, stojaków i innych urządzeń do transportu oraz składowania szkła, które zaprezentuje na stoisku 42 w pawilonie 5.

czytaj dalej

Ciche, ciepłe, bezpieczne, stylowe… jak szkło! Przeszklenia, które otaczają komfortem i pięknem

 

Zimowa aura tworzy niepowtarzalny klimat. Magiczna atmosfera natomiast dostrzegana jest nie tylko na zewnątrz. Chronimy się przed śniegiem i mrozem w ciepłych, cichych, bezpiecznych pomieszczeniach, aby tylko w wyobraźni doświadczać tego, co przynosi z sobą zima. Na nasz komfort wpływa wiele czynników, ale trzy odgrywają najbardziej istotną rolę – cisza, ciepło i bezpieczeństwo. By je osiągnąć, warto postawić na innowacyjne rozwiązania szklane, tworzone z myślą o człowieku i jego samopoczuciu w poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

czytaj dalej

Ochrona ptaków na łonie natury: Pilkington AviSafe™ w fińskich domkach turystycznych

 

Szkło wykorzystywane w architekturze może wpływać na komfort użytkowania obiektu, ale może też stać się przejawem troski o lokalną faunę, a ściślej rzecz biorąc o ptactwo. Powszechnie wiadomo, że przeszklenia stanowią dla ptaków śmiertelne zagrożenie, które jednak można zniwelować stosując odpowiedni rodzaj szkła. Właśnie takie zastosowano w lapońskich domkach zwanych „autiotupa”, które od teraz nie tylko ułatwiają kontakt z dziką przyrodą, ale też jej nie szkodzą.

czytaj dalej

Nowy mural w Sandomierzu będzie oczyszczał powietrze

 

Przy Parku Saskim w Sandomierzu odsłonięto nowy mural. Jego barwy i grafika nawiązują do ekologii, ale to nie estetyka stanowi jego największy atut. Mural namalowano farbami fotokatalitycznymi , czyli takimi, które neutralizują szkodliwe składniki spalin i smogu. To inicjatywa będąca efektem współpracy NSG Group, Urzędu Miasta oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu

czytaj dalej