Skip to main content

Szkło & fasady


Jak przeszklenia pomagają zmniejszyć hałas

 

Codziennie jesteśmy narażeni na działanie hałasu, który na dłuższą metę działa szkodliwie – powoduje problemy ze słuchem czy zwiększa ryzyko chorób. Istnieje wiele sposobów jego ograniczenia – jednym z najskuteczniejszych jest szkło dźwiękochłonne.

czytaj dalej

Coś więcej niż ciepło – multifunkcyjne szkło grzewcze w nowoczesnych projektach

 

Wielkoformatowe przeszklenia odgrywają niezwykle istotną rolę w projektach architektonicznych. Dzięki stałemu rozwojowi technologicznemu oraz licznym innowacjom implementowanym na etapie produkcji szkła, pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania – nie tylko jako źródła światła dziennego. Przykładem jest szkło grzewcze, które pozwala zredefiniować spojrzenie na funkcjonalność i komfort użytkowania przestrzeni.

czytaj dalej

Nietypowe zastosowanie szkła w przestrzeni miejskiej

 

Na co dzień szkło jest dla nas przezroczyste, ale jego zastosowanie wykracza daleko poza okna. Współcześni architekci udowadniają, że z tego materiału zrobić można praktycznie wszystko – poczynając od plenerowych wystaw, a kończąc na całkowicie szklanych domach.

czytaj dalej

Niewidoczna łączność dzięki szybom nowej generacji

 

Wyobraź sobie świat zaawansowanych technologii, który łączy piękno i możliwości projektowe szkła z całkowitym brakiem przewodów elektrycznych. Jest to wizja możliwa dzięki współpracy między NSG Group i innowacyjną firmą projektową Cohda.

czytaj dalej

Szklane trendy w urządzaniu łazienek

 

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Musi odznaczać się wysoką funkcjonalnością, ale również estetyką. Projektanci prześcigają się w kreowaniu coraz bardziej wymyślnych, ale mimo wszystko praktycznych przestrzeni, wykorzystując do tego materiały takie jak szkło.

czytaj dalej

Szkło cenne jak diament. Sytuacja w sektorze szklarskim

 

Oddziaływanie pandemii i kryzys klimatyczny wciąż pozostają zagrożeniem dla gospodarki. Sytuację tę widać jak na dłoni w branży szklarskiej, która mierzy się obecnie z dużą ilością zamówień i koniecznością dekarbonizacji. Powoduje to problemy, ale przede wszystkim jest szansą dla sektora.

czytaj dalej

Wystawa „Od piasku do szkła” od 1 września w Krakowie

 

Stworzona przez sandomierskie Muzeum Okręgowe i NSG Group wystawa „Od piasku do szkła. Historia – technologia – zastosowanie” zmienia swoją lokalizację. Od 1 września będzie dostępna dla zwiedzających w Krakowskiej Hucie Szkła, działającej przy Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

czytaj dalej

Fasady Ponzio otwierają wjazd do Kaliningradu

 

Centrum Biznesu w Kaliningradzie, którego realizacja jest coraz bardziej zaawansowana aspiruje do roli „wizytówki” stolicy Obwodu. Powstające u wrót miasta aluminiowo-szklane kurtyny na wysokich budynkach robią naprawdę wyjątkowe wrażenie.

czytaj dalej

Conwy County Council – największy biurowiec w Walii w systemach ALUPROF

 

Największy biurowiec w Walii to Conwy County Borough Council w Colwyn Bay. Na prawie 9500 m2 pracuje niemal 800 urzędników hrabstwa, dotychczas rozrzuconych po kilkunastu budynkach. Projekt przeprowadzany w latach 2015-2018 pochłonął ponad 36 mln funtów. Miał poprawić efektywność działania usług publicznych hrabstwa Conwy. I poprawił, przy okazji stając się ikoną stylu i nowoczesności nie tylko Walii, ale całej Wielkiej Brytanii.

czytaj dalej

Sandomierski Szklany spacer już dostępny

 

W czwartek, 19 sierpnia br., odbędzie się pierwszy „Szklany spacer” po Sandomierzu. Twórcy wystawy, razem z przedstawicielami lokalnych mediów, udadzą się na wycieczkę śladem sandomierskiej historii. Tablice zamontowano 13 sierpnia i od tego dnia „Szklany spacer” dostępny jest dla chętnych.

czytaj dalej