Skip to main content

#publicystycznie


Czy warto wybrać zestaw stolarki od jednego producenta

 

W obecnych czasach dla wielu osób dom stał się centrum wszechświata – zarówno prywatnego, jak i zawodowego. We własnym M spędzamy już nie tylko wieczory, noce i poranki… Dziś standardem jest bowiem posiadanie prywatnego biura. Dlatego jeszcze większą uwagę przykładamy do komfortu, jaki powinno nam zapewniać życiowe lokum. Jednocześnie, przebywając w mieszkaniu niemal 24h/dobę, dostrzegamy również wzrost kosztów jego utrzymania. Pojawia się zatem potrzeba modernizacji budynku pod kątem energooszczędności. Ważnym krokiem w tym kierunku jest kompleksowa wymiana stolarki, o której rozmawiamy z ekspertem marki WIŚNIOWSKI.

czytaj dalej

REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus

 

Od maja na polskim rynku systemów okiennych dostępny jest rewolucyjny produkt autorstwa OknoPlus – Reveal. Luksusowe okno aluminiowe o wyśrubowanych parametrach cieplno-izolacyjnych i niezwykłym designie można nabyć w cenie nawet 20-30% procent niższej niż ceny porównywalnych okien firm konkurencyjnych. Jak powstaje taki produkt – opowiada Krzysztof Gucwa, Dyrektor Operacyjny OknoPlus.

czytaj dalej

Okna Premium stały się standardem

 

Rosnące standardy prawne i koszty energii sprawiają, że Polacy inwestują w coraz lepszej jakości materiały budowlane. O sprawdzonych prognozach na rynku budowlanym rozmawiamy z Markiem Mędrkiem, dyrektorem sprzedaży systemów okiennych z PVC na Europę Wschodnią w Schüco International Polska.

czytaj dalej

Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego

 

Montaż okien elewacyjnych na rynku wtórnym to najczęściej planowane działania remontowe w zakresie stolarki okiennej. Na największy rynek zbytu na produkty i usługi w tym zakresie mogą liczyć województwa mazowieckie, śląskie i dolnośląskie. Producenci okien i wykonawcy znajdą najwięcej klientów wśród małżeństw z dziećmi poniżej 18 lat, dla których liczy się głównie jakość i parametry techniczne zapewniające bezpieczeństwo i oszczędność użytkowania.

czytaj dalej

Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?

 

Stolarka budowlana jest polskim hitem eksportowym. Rodzime okna i drzwi zdobywają zagranicznych klientów nie tyle ceną, co jakością i designem. Eksport jest bardzo istotny dla przedsiębiorstw funkcjonujących w branży stolarki otworowej - dla części firm stanowi on większy udział, niż aktywność na rodzimym rynku. Nie dziwi więc fakt, iż kolejne lata z rzędu Polska jest Eksportowym Tygrysem Stolarki Budowlanej w Unii Europejskiej.

czytaj dalej

Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej

 

Orgadata powstała w latach 90. w Niemczech jako przedsiębiorstwo produkujące oprogramowanie przeznaczone do projektowania i produkcji stolarki aluminiowej, które startowało jako start up, zatrudniając kilkanaście osób, w ciągu prawie trzydziestu lat osiągając pozycję lidera. W 2004 powstała spółka Orgadata East Europe w Polsce.

czytaj dalej