Skip to main content

#Deceuninck


Konstrukcje okienne i drzwiowe bez stali. Unikalna technologia ThermoFibra

 

ThermoFibra to jedna z kluczowych innowacji stosowanych w profilach okiennych i drzwiowych oferowanych przez Deceuninck w serii Elegant. ThermoFibra umożliwia produkcję profili okiennych i drzwiowych, które pozwalają udoskonalić izolację termiczną i osiągnąć wyjątkowy stopień stabilności. Co więcej, wyposażone są w jeszcze cieńszą przylgę wynoszącą zaledwie 7 mm. Wszystko to bez użycia stali.

czytaj dalej

Deceuninck uruchamia Carbon Calculator, który pomoże partnerom firmy w obliczaniu emisji CO2

 

Prawdziwie zrównoważone podejście nie kończy się na progu firmy. Należy wziąć pod uwagę cały łańcuch wartości, od surowca aż po produkt końcowy. Z tego powodu Deceuninck chce wspierać swoich klientów, aby stali się bardziej świadomi własnego wpływu na środowisko. Carbon Calculator (kalkulator śladu węglowego) udostępniony przez Deceuninck swoim partnerom umożliwi producentom okien obliczenie śladu węglowego w ich firmach, dzięki czemu będą mogli zacząć go systematycznie zmniejszać. Deceuninck za to wyjątkowe narzędzie został Laureatem programu „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki EKO 2024”.

czytaj dalej

Deceuninck partnerem głównym Międzynarodowego Biennale Architektury 2023

 

W trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury zaplanowanej na 13-14 października, przewidziane są m.in. wystawy i debaty na temat przestrzeni miejskiej czy rozmowy z ekspertami w formule speed dating. Jednym z trzech partnerów głównych tego wydarzenia została firma Deceuninck, której sposób działania rezonuje z podejmowaną tematyką rozwiązań dla architektury przyjaznej miastu i jego mieszkańcom. Deceuninck zamierza przedstawić w trakcie imprezy swój system Elegant, czyli profile okienne, które powstają z PVC pochodzącego z recyklingu, a po okresie ich użytkowania mogą w całości zostać ponownie poddane temu procesowi.

czytaj dalej

Deceuninck zwiększa moce przerobowe recyklingu, inwestując w firmie

 

Pod koniec 2023 r. Deceuninck sfinalizuje 5-letni plan inwestycyjny dla zakładu recyklingu w Diksmuide, w Belgii. Celem tego planu było zwiększenie mocy przerobowych z 8000 ton rocznie w 2017 r. do 40 000 ton rocznie pod koniec roku 2023. Deceuninck inwestuje kwotę 25 mln euro, aby zabezpieczyć przyszłość swojej strategii recyklingowej.

czytaj dalej

Cele klimatyczne Deceuninck otrzymują walidację SBTi

 

Po przeprowadzeniu szczegółowej oceny celów redukcji emisji gazów cieplarnianych Deceuninck eksperci inicjatywy Science Based Targets initiative (SBTi) dokonali ich walidacji, zatwierdzając, że plan redukcji emisji firmy jest zgodny z wiedzą naukową w dziedzinie zmian klimatu.

czytaj dalej

Deceuninck świętuje 30-lecie działalności w Polsce

 

Wspólnie ze swoimi klientami, partnerami i pracownikami Deceuninck uczcił 30-lecie działalności w Polsce. Jubileuszowa gala, która odbyła się 10 maja w Cukrowni Żnin, była doskonałą okazją do podsumowań i rozmów zarówno o przeszłości, jak i przyszłości firmy z siedzibą w podpoznańskim Jasinie.

czytaj dalej

Deceuninck zrealizował kolejną Decademię Twinson

 

Jakie są właściwości unikalnego materiału kompozytowego Twinson i na czym polega innowacyjność montażu tego systemu tarasowego? Firma Deceuninck zadbała, by jej partnerzy poznali wszystkie zalety tego produktu – blisko 70 osób z całej Polski wzięło udział w specjalistycznych szkoleniach zorganizowanych w siedzibie polskiego oddziału producenta w Jasinie pod Poznaniem. Na przełomie lutego i marca br. odbył się cykl spotkań szkoleniowych pod nazwą DECADEMIA TWINSON.

czytaj dalej

Charytatywne Mikołajki pracowników Deceuninck

 

Tradycyjnie, jak co roku, pracownicy Deceuninck zorganizowali zbiórkę charytatywną na rzecz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu. Joga twarzy i słodkie wypieki – takie przyjemności w zamian za datek do mikołajkowej skarbonki czekały 6. grudnia na pracowników zakładu belgijskiego producenta profili okiennych. Zebrane dzięki akcji fundusze przeznaczono na pomoc jednej z lokalnych rodzin oraz prezenty dla uczniów swarzędzkiej czwórki.

czytaj dalej

Deceuninck na V Warsztatach ARCHISTREFA SARP

 

Jak połączyć stolarkę z PVC z aluminiową, które deski tarasowe z kompozytu będą miały najbardziej naturalny wygląd oraz jak działaniami na rzecz recyklingu PVC obniżać ślad ekologiczny – o tym między innymi rozmawiali specjaliści firm Deceuninck i Decalu Solutions z architektami lokalnych oddziałów Stowarzyszenia Architektów Polskich podczas V Warsztatów ARCHISTREFA SARP. Była to druga edycja, która odbyła się… na morzu, a celem uczestników nieprzypadkowo był Sztokholm – jedna z piękniejszych architektonicznie stolic Europy, nazywana niekiedy ekologiczną perełką kontynentu.

czytaj dalej

Deceuninck na targach ARCHITECT@WORK

 

ARCHITECT@WORK to ekskluzywne, międzynarodowe wydarzenie branżowe, którego edycje odbywają się na całym świecie. Łączy architektów i projektantów z najbardziej innowacyjnymi dostawcami rozwiązań skrojonych na miarę przyszłości. Podczas warszawskiej edycji, która odbyła się w dniach 15-16 listopada, wśród 150 wyselekcjonowanych wystawców znalazła się firma Deceuninck. Belgijski producent zaprezentował szerokiej publiczności swoje najnowsze osiągnięcie – system Phoenix w 100% z recyklingu.

czytaj dalej