Skip to main content

#sponsorowany


Konstrukcje okienne i drzwiowe bez stali. Unikalna technologia ThermoFibra

 

ThermoFibra to jedna z kluczowych innowacji stosowanych w profilach okiennych i drzwiowych oferowanych przez Deceuninck w serii Elegant. ThermoFibra umożliwia produkcję profili okiennych i drzwiowych, które pozwalają udoskonalić izolację termiczną i osiągnąć wyjątkowy stopień stabilności. Co więcej, wyposażone są w jeszcze cieńszą przylgę wynoszącą zaledwie 7 mm. Wszystko to bez użycia stali.

czytaj dalej

OKNO 4/2023

 

Z przyjemnością informujemy Was o najnowszym wydaniu naszego kwartalnika - "OKNO"

czytaj dalej

OKNO 2/2023

 

Zapraszamy do lektury kwartalnika OKNO 2/2023. Prenumeratę można zamówić poprzez stronę: https://bud-media.com.pl/ lub zakupić najnowsze wydanie w salonach prasowych Empik.

czytaj dalej

Glassprof - nowa marka na rynku szkła

 

Pomimo obserwowanego w ostatnich miesiącach ochłodzenia rynku budowlanego Aluprof nie zwalnia tempa. Spółka po raz kolejny zamknęła rok z rekordowymi wynikami sprzedaży i wchodzi na rynek z nową marką – Glassprof. Będzie ona odpowiadać za produkcję szkła przeciwpożarowego w klasach EI 30, EI 60, EI 90 oraz innych rodzajów szyb zespolonych, które mogą znaleźć zastosowanie w konstrukcjach budowlanych takich jak okna, drzwi, ściany działowe czy fasady.

czytaj dalej

Zabezpieczenie drzwi przed uszkodzeniami poprzez montaż odbojnika z amortyzatorem

 

W wielu poradnikach dotyczących wyboru drzwi nie ma żadnych informacji, lub jest ich jak na lekarstwo, dotyczących zabezpieczenia drzwi przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku zdarzeń losowych, jak np. silny podmuch wiatru, przeciąg czy nieuwaga użytkownika. Swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w tej kwestii podzielił się z nami Pan Sławomir Gliński.

czytaj dalej

Charakterystyka przeciwpożarowych bram przesuwnych

 

Ważną rolę w ścianach oddzielenia pożarowego o określonej odporności ogniowej odgrywają bramy przeciwpożarowe. Stanowią zamknięcia otworów zapewniających właściwe bezpieczeństwo pożarowe w budynkach użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego oraz przemysłowych i magazynowych. Jednymi z dość często stosowanymi wyrobami są bramy przesuwne , głównie poziomo, chociaż występują bramy przesuwne pionowo, zwane także opuszczanymi.

czytaj dalej