Skip to main content

#rolety


Jeden produkt, wiele możliwości. SkyTwin od Aluprof – innowacyjne połączenie osłon przeciwsłonecznych: rolety zewnętrznej i screena w jednym

 

Jak skutecznie ochronić budynek przed nadmiernym nasłonecznieniem jednocześnie nie ograniczając dostępu naturalnego światła do wnętrz? Z tym dylematem zmierzyli się specjaliści firmy Aluprof, wprowadzając na rynek innowacyjne rozwiązanie SkyTwin, będące pierwszym na rynku połączeniem osłon przeciwsłonecznych: rolety zewnętrznej i screena w jednym. To nie tylko sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, ale też uzyskanie oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewanie oraz zwiększenie funkcjonalności domu. Co ważne, produkt nie ingeruje w konstrukcję okna czy nadproża, dzięki czemu nie tylko nie zmniejsza estetyki elewacji, ale też nie narusza bilansu energetycznego budynku.

czytaj dalej

SkyTwin – innowacyjne rozwiązanie łączące roletę zewnętrzną i screen w jednym

 

Aluprof, lider w zakresie dostarczania systemów aluminiowych dla budownictwa, wprowadza na rynek kolejne nowatorskie rozwiązanie – SkyTwin. Jest to pionierski system łączący w sobie funkcje rolety zewnętrznej i osłony przeciwsłonecznej typu screen, który stanowi odpowiedź na rosnące wymagania inwestorów związane z efektywnością energetyczną oraz komfortem użytkowania przestrzeni wewnętrznych.

czytaj dalej

Rolety – znacznie więcej niż tylko dekoracja

 

Rolety do okien dachowych stanowią obecnie niezaprzeczalną ozdobę okna. Estetyka wykończenia, kolor i kontrola światła, to wszystko sprawia, że coraz świadomiej wybieramy akcesoria okienne. Oczywiście szukając odpowiedniego produktu nie zapominamy o ich podstawowych funkcjach, jakimi są regulacja dopływu światła oraz ochrona prywatności.

czytaj dalej

Jak samodzielnie zamontować rolety? Przewodnik krok po kroku

 

Samodzielny montaż rolet to nic trudnego – wystarczy tylko mieć pod ręką kilka podstawowych narzędzi oraz kilka minut wolnego czasu. Na rolety warto się zdecydować, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domostwa. Pozwalają one osłonić się przed rażącym blaskiem słońca, a także światłem lamp ulicznych. Ich zadaniem jest również zapewnienie domownikom poczucia prywatności oraz ochrony przed wzrokiem sąsiadów. Jak zatem przebiega samodzielny montaż rolet?

czytaj dalej

Koniec lata, a owad lata

 

Co prawda lato powoli dobiega końca, ale wzmożona aktywność owadów na to nie wskazuje. Po deszczowych tygodniach uaktywniły się komary i muchy, które bez proszenia zaglądają do naszych domów, rozgaszczając się na dobre. Pomocne w ograniczeniu wizyt tych nieproszonych gości są moskitiery tesa® Insect Stop Comfort, które można łatwo i szybko samemu zamontować.

czytaj dalej

Okna na poddaszu i o nieregularnych kształtach - jakie osłony wybrać

 

Osłony okienne to must have w każdym domu. Żaluzje czy rolety nie tylko zaciemniają pomieszczenia i chronią je przed nadmiernym nagrzewaniem, ale także mogą stanowić niebanalną ozdobę wnętrza. O ile wybór osłon do standardowych okien nie sprawia większego problemu, to aranżacja okien dachowych i tych o nieregularnych kształtach może stanowić niemałe wyzwanie. Jakie osłony sprawdzą się w takim przypadku? Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania wewnętrzne warto wziąć pod uwagę.

czytaj dalej

Poznaj nowy wymiar sterowania osłonami okiennymi dzięki MotionBlinds

 

Choć koncepcja w pełni inteligentnego domu w teorii brzmi prosto i przystępnie, w praktyce natrafia się na liczne problemy z konfiguracją urządzeń, które korzystają z różnego rodzaju aplikacji i systemów sterowania. MotionBlinds, nowoczesny system sterowania osłonami okiennymi, powstał w wyniku pracy nad nowym, ujednolicającym branżę smart home standardem łączności, dzięki któremu sprzęty wyprodukowane przez różnych producentów mogą się ze sobą bez problemu komunikować. To ogromny krok, który przybliża nas do pełnej automatyzacji naszej codzienności!

czytaj dalej

Nice wprowadza na rynek Domì - nową serię dwukierunkowych czujników klimatycznych do markiz i rolet, optymalizujących system inteligentnego domu i zmniejszających zużycie energii

 

Nice, globalny lider w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, wprowadza na rynek polski nowe dwukierunkowe czujniki klimatyczne Domì do markiz i rolet. Zautomatyzowane sterowanie pomaga zmniejszyć zużycie energii i chroni wnętrze domu przed ciepłem promieni słonecznych, jednocześnie zmniejszając zużycie klimatyzacji.

czytaj dalej

Odsłoń sekret nowoczesnych osłon – jak wybrać idealną roletę okienną

 

Odpowiednio dobrana osłona okienna wpływa na wiele istotnych aspektów – od kontroli nad światłem, prywatnością oraz efektywnością energetyczną, po temperaturę w pomieszczeniu oraz odczuwane samopoczucie. Może być również stylowym uzupełnieniem aranżacji budynku, podkreślającym jego indywidualne cechy. Jakie więc kryteria należy wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnej rolety okiennej? Jakie rozwiązania są aktualnie dostępne na rynku? Na te pytania odpowiada ekspert firmy AWILUX – Rafał Buczek.

czytaj dalej