Skip to main content

Akcesoria


Zestaw do pielęgnacji bram garażowych i drzwi wejściowych

 

Bramy garażowe i drzwi wejściowe na skutek zewnętrznych czynników atmosferycznych wraz z upływem lat oraz codziennego użytkowania mogą stracić swoją intensywną barwę. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie i pielęgnacja stolarki budowlanej, aby z jednej strony – zachować jej piękny wygląd przez długi czas, a z drugiej – chronić elementy konstrukcyjne przed zużyciem. W tym celu firma Hörmann we współpracy z firmą Sonax opracowały specjalny zestaw do czyszczenia i pielęgnacji drzwi i bram, dzięki któremu zabiegi te będzie można przeprowadzić łatwo, szybko i profesjonalnie.

czytaj dalej

Ciepły montaż okien i drzwi – jakie wkręty wybrać

 

Sposób, w jaki zamontowane są okna i drzwi wpływa na ich parametry użytkowe, w tym izolacyjność termiczną oraz akustyczną. O jakości montażu tych wyrobów, poza właściwym przygotowaniem podłoża i uszczelnieniem, decyduje również zastosowanie odpowiednich łączników: kołków i wkrętów. Te niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy odgrywają bardzo ważną rolę. Jak je dobrać i na co zwrócić uwagę przy ich użyciu?

czytaj dalej

Przewodnik Nice po bezpiecznym domu: 5 kroków do większego bezpieczeństwa, dzięki urządzeniom smart home, od kontroli dostępu po monitoring wideo

 

Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa w naszych domach stale rośnie, zwłaszcza w kontekście następstw po pandemii. Globalny kryzys zdrowotny radykalnie zmienił codzienne nawyki konsumentów, przekształcając domy w wielofunkcyjne centra pracy, wypoczynku, edukacji i interakcji społecznych. Większość z nas spędza obecnie więcej czasu w swoich domach niż przed pandemią, przekształcając je w bezpieczne i stabilne azyle.

czytaj dalej

GLOTECH - Elementy złączne ze stali nierdzewnej A2 dla stolarki otworowej

 

W świetle dynamicznego rozwoju branży stolarki otworowej, wysokiej jakości elementy złączne odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu trwałości, stabilności i estetyki wyrobów. Z tego powodu Fabryka Pił i Narzędzi WAPIENICA, znana z doskonałej jakości narzędzi skrawających GLOBUS®, postanowiła odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku, wprowadzając na rynek markę GLOTECH® - dedykowaną takim produktom jak elementy złączne dla branży stolarki otworowej.

czytaj dalej

Jak dobrać odpowiednią pianę montażową

 

Piany montażowe to niezastąpione rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Dzięki ich wykorzystaniu, montaż, izolacja termiczna i akustyczna różnorodnych elementów są prostsze, szybsze oraz bardziej efektywne. Zastosowanie tych wyrobów obejmuje szeroki zakres prac – od uszczelnienia stolarki otworowej po wypełnienie różnego rodzaju ubytków. Ważne jest przy tym odpowiednie dopasowanie piany montażowej do zadania. Jak to zrobić?

czytaj dalej

ZAWIASY PIVOT od WALA – i wszystko jasne

 

W dynamicznie zmieniającym się świecie architektury innowacje technologiczne odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu nowoczesnych przestrzeni. Wraz z rozwojem rynku okuć do drzwi, coraz częściej zwracamy uwagę na rozwiązania, które nie tylko ułatwiają codzienne użytkowanie drzwi, ale także redefiniują nasze postrzeganie ich funkcjonalności i estetyki. W tym kontekście, mamy zaszczyt przedstawić Państwu prawdziwą rewolucję w branży – zawiasy PIVOT.

czytaj dalej

Zamki GEZE: Zasady doboru, projektowanie i montaż

 

Szkolenie dedykowane jest osobom, które chca pozyskac wiedze techniczna na temat róznych rodzajów zamków i elementów kontroli dostepu GEZE. Podczas szkolenia uczestnicy dodatkowo poznaja zasady prawidłowego doboru urzadzen, projektowania i montazu, oraz beda miec okazje do zapoznania sie z nowosciami produktowymi i odwiedzenia naszego Showroomu, a wszystko to pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców Akademii GEZE.

czytaj dalej

Czytnik linii papilarnych - i nie szukasz więcej kluczy

 

Czytnik linii papilarnych jest elementem zdecydowanie podnoszącym standard codziennego życia. Stosując to urządzenie elektroniczne nie ma potrzeby noszenia przy sobie kluczy ani pamiętania hasła, co sprawia, że korzystanie z drzwi staje się bardziej wygodne i bezproblemowe. Kluczami stają się palce zarejestrowanych użytkowników.

czytaj dalej

Ukryte uchwyty kieszeniowe WALA

 

Uchwyty kieszeniowe stanowią inspirujące rozwiązanie dla architektów, którzy dążą do tworzenia projektów o niezwykłej estetyce i nowoczesnym charakterze.

czytaj dalej

Okucia do szkła - elegancja i solidność

 

Szkło w architekturze i szklane elementy wnętrz to trendy, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Szkło, dzięki swojej uniwersalności i elegancji znajduje swoje zastosowanie w drzwiach, ściankach działowych, elewacjach, podłogach, windach, a nawet w projektach mebli. Uważane za piękny materiał ze względu na swoją nieuchwytność, co dodaje mu wyjątkowego uroku i wydaje się niemalże magiczne.

czytaj dalej