Skip to main content

#Anwis


Okna na poddaszu i o nieregularnych kształtach - jakie osłony wybrać

 

Osłony okienne to must have w każdym domu. Żaluzje czy rolety nie tylko zaciemniają pomieszczenia i chronią je przed nadmiernym nagrzewaniem, ale także mogą stanowić niebanalną ozdobę wnętrza. O ile wybór osłon do standardowych okien nie sprawia większego problemu, to aranżacja okien dachowych i tych o nieregularnych kształtach może stanowić niemałe wyzwanie. Jakie osłony sprawdzą się w takim przypadku? Przyjrzyjmy się, jakie rozwiązania wewnętrzne warto wziąć pod uwagę.

czytaj dalej

Poznaj nowy wymiar sterowania osłonami okiennymi dzięki MotionBlinds

 

Choć koncepcja w pełni inteligentnego domu w teorii brzmi prosto i przystępnie, w praktyce natrafia się na liczne problemy z konfiguracją urządzeń, które korzystają z różnego rodzaju aplikacji i systemów sterowania. MotionBlinds, nowoczesny system sterowania osłonami okiennymi, powstał w wyniku pracy nad nowym, ujednolicającym branżę smart home standardem łączności, dzięki któremu sprzęty wyprodukowane przez różnych producentów mogą się ze sobą bez problemu komunikować. To ogromny krok, który przybliża nas do pełnej automatyzacji naszej codzienności!

czytaj dalej

Budujesz dom lub kupujesz mieszkanie? Zwróć uwagę na rozmieszczenie okien.

 

Decydując się na budowę domu, warto zadbać o to, by okna „podążały” za słońcem i naszym trybem życia. Z kolei podczas zakupu mieszkania w bloku lub już stojącego domu, co prawda nie możemy zdecydować o rozmieszczeniu okien, ale możemy zmienić funkcje poszczególnych pomieszczeń. Z pomocą przychodzą również odpowiednio dopasowane osłony okienne, dzięki którym możemy regulować poziom nasłonecznienia, bez względu na to, w jaką stronę skierowane są okna.

czytaj dalej

Lato w upalnej odsłonie – jakie osłony skutecznie ochronią wnętrza przed słońcem

 

Trudno mówić o komforcie, gdy temperatura powietrza w cieniu przekracza 30 stopni. Nadmiernie nagrzewające się pomieszczenia nie tylko nie przynoszą nam ulgi, ale pozbawiają nas reszty sił i ochoty na wszelkie aktywności. Tymczasem sposób na wyczarowanie oazy ukojenia jest prosty! Jedną z możliwości są nowoczesne żaluzje fasadowe, które pozwalają stworzyć we wnętrzu odpowiedni klimat, a nawet obniżyć o kilka stopni temperaturę panującą w pomieszczeniu bez udziału klimatyzacji.

czytaj dalej

Dom automatycznie dopasowujący się do nawyków domowników? Możesz go stworzyć

 

Dom, który na bieżąco reaguje na zmieniające się warunki i intuicyjnie wyczuwa potrzeby domowników? To nie futurystyczne mrzonki, ale aktualnie obowiązujący trend nowoczesnego budownictwa! Wszystko za sprawą inteligentnych rozwiązań, które mogą na przykład samodzielnie zarządzać ilością promieni słonecznych oraz temperaturą we wnętrzu lub też chronić nasz dom, gdy my jesteśmy daleko.

czytaj dalej

Jak chronić tarasy, pergole i altanki przed słońcem i wiatrem? Poznaj skuteczne sposoby!

 

Taras, pergola i altanka to wyjątkowa przestrzeń, w której można odpoczywać, przyjmować gości, a nawet pracować. Miejsca te często urządzane są przez właścicieli z najwyższą starannością, stanowiąc uzupełnienie całego domu lub mieszkania. Intensywnie służą nam przez cały sezon letni, jednak zdarzają się sytuację, w których przebywanie w nich zaczyna być nieco kłopotliwe i mało komfortowe. Mowa tu o momentach, w których dochodzi do nadmiernego nasłonecznienia lub uciążliwych porywów wiatru, które uniemożliwiają dłuższy pobyt, czy to na tarasie, czy w altance. Co robić, by skutecznie chronić swoją przestrzeń przed tymi niedogodnościami?

czytaj dalej

Wiosenna metamorfoza w oknie - jak dzięki niej odświeżyć wnętrze całego mieszkania

 

Wiosna to idealny czas na to, by wprowadzić odrobinę świeżości i lekkości do swojego mieszkania. Małe zmiany mogą mieć ogromny wpływ na atmosferę i wygląd wnętrza. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że z pomocą zaledwie kilku trików możemy przeprowadzić metamorfozę … okna a wraz z nimi całego mieszkania. Jednym z głównych bohaterów nie tylko wiosennych metamorfoz są drewniane żaluzje. To one stanowią modny a jednocześnie ponadczasowy dodatek, który wpasuje się w każdy styl aranżacji. Podpowiadamy, jak je łączyć z innymi dodatkami, by tworzyć harmonijne i stylowe kompozycje.

czytaj dalej

Osłony okienne w inteligentnej odsłonie

 

Kto z nas nie marzy o domu idealnie dopasowanym do rytmu życia wszystkich jego mieszkańców? Domu, który aktywnie reaguje na zmieniające się warunki atmosferyczne i podpowiada, co robić, by żyć bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Dzięki nowoczesnej technologii marzenie, które do tej pory jedynie nieśmiało kiełkowało w naszych głowach, nabrało realnych kształtów i przybrało formę różnego rodzaju ogólnodostępnych SMART urządzeń instalowanych w ramach tzw. „inteligentnego domu”. Z jakich rozwiązań możemy korzystać jeśli chodzi o ….okna? Podpowiadamy.

czytaj dalej