Skip to main content

#bramy


SMART brama garażowa. Jakie rozwiązania wybrać

 

Garaż pełni wiele różnych funkcji – obok pomieszczenia dla samochodu, może być też przydomowym warsztatem, siłownią czy też spiżarnią. Dlatego warto dostosować go do własnych potrzeb i wyposażyć w automatyczny napęd. Jakie rozwiązanie wybrać, aby zyskać szybki i bezpieczny dostęp do garażowej przestrzeni?

czytaj dalej

Nowy napęd do starej bramy

 

Codziennie ręcznie otwierasz i zamykasz bramę? Wyobraź sobie, że wracasz do domu, pada ulewny deszcz, a Ty musisz wyjść z samochodu, aby wjechać na podwórko. Po wykonaniu zadania wsiadasz więc do auta przemoczony i zmarznięty – nie o tym marzyłeś po ciężkim dniu pracy, prawda? Jeśli zależy Ci na komfortowym dostępie do posesji, warto pomyśleć o zautomatyzowaniu wjazdu.

czytaj dalej

Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę

 

Włoska Grupa Nice – lider branży automatyki dla domu, systematycznie wzbogaca swoją ofertę produktową, proponując swoim klientom zaawansowane rozwiązania. Dziś otwieranie bramy z pomocą bezprzewodowego pilota przestaje być luksusem. Użytkownik ma bardziej wyszukane możliwości, które pozwalają w niestandardowy sposób zarządzać całą automatyką domową

czytaj dalej

Samodzielny montaż bramy wjazdowej – to prostsze niż myślisz

 

Czy bramę wjazdową na posesję można zamontować bez pomocy specjalistów? Okazuje się, że na taki wariant decyduje się spora część inwestorów. Nie musi to być zadanie trudne, jeśli wybierzemy odpowiedni model i będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jak prawidłowo samodzielnie przeprowadzić prace montażowe i na co szczególnie zwrócić uwagę na przykładzie Bramy Uniwersalnej tłumaczy ekspert.

czytaj dalej

W dobrym stylu – ogrodzenie Jaspis marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe

 

Eleganckie, zgeometryzowane elementy dekoracyjne i pionowe kształtowniki zamknięte w prostokątnej ramie sprawiają, że Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jaspis wyróżnia się na tle innych ogrodzeń stalowych. Jeśli wzbogacimy je o szerokie, ażurowe słupy dostępne w systemie, możemy nadać naszej posesji prawdziwie rezydencjonalny charakter.

czytaj dalej

Przesuwna czy dwuskrzydłowa – jaką bramę wjazdową wybrać

 

Brama wjazdowa nie tylko musi wizualnie pasować do całego ogrodzenia, ale przede wszystkim powinna być niezawodna i wygodna w obsłudze. Jedną z podstawowych decyzji, jakie musimy podjąć przy jej wyborze, jest sposób otwierania. Co wziąć pod uwagę, aby dopasować ją do działki i własnych potrzeb? Przedstawiamy plusy i minusy bramy przesuwnej i dwuskrzydłowej.

czytaj dalej

Bramy szybkobieżne

 

Do bram szybkobieżnych zalicza się głównie wyroby o ruchu pionowym, cechujące się krótkim czasem otwierania i zamykania, co ogranicza straty energii oraz optymalizuje ciągi transportowe. Instalowane są na zewnątrz i wewnątrz budynków, szczególnie w miejscach przeznaczonych do bardzo intensywnego użytkowania. Najczęściej stosowane są bramy szybkobieżne ze skrzydłem wykonanym ze sztywnych, głównie metalowych paneli oraz elastyczne, ze skrzydłem w formie tworzywowej kurtyny.

czytaj dalej

Bramy przemysłowe solidnie zamocowane – zastosowanie technik zamocowań Klimas Wkręt-met w rozwiązaniach marki Wiśniowski

 

Bramy przemysłowe stanowią ważny element infrastruktury każdego obiektu przemysłowego. Ze względu na ich wzmożoną eksploatacje od produktów tych wymaga się podwyższonych parametrów odpornościowych na wyjątkowe, czasem ekstremalne warunki pracy. Wymagania dotyczą zarówno samego produktu, jak również akcesoriów do montażu. Marka Klimas Wkręt-met zapewnia w tym aspekcie kompletne systemy zamocowań przeznaczonych do dużych obciążeń. Systemy znajdują zastosowanie między innymi do montażu bram przemysłowych MakroPro 2.0 marki Wiśniowski.

czytaj dalej