Skip to main content

#akcesoria


WALA tworzy „drewniane” zawiasy

 

To nie sztuczka magiczna, tylko technologia zwana sublimacją. Zawiasy oczywiście nie są drewniane lecz wykonane z materiałów takich jak: aluminium, stal nierdzewna, stal stopowa, stopy cynku, tworzywo. Widoczne elementy zawiasów, stanowiące ich estetyczne wykończenie, standardowo są lakierowane proszkowo, anodowane lub alternatywnie pokryte metodą sublimacji imitującej drewno.

czytaj dalej

Odprężone i mobilne rozwiązanie na duże wysokości - spółka extremfenster GmbH w obszarze okien do kamperów stawia na SWISSPACER Air

 

Specjalne samochody turystyczne, kampery i pojazdy ekspedycyjne podczas podróży po całym świecie wystawiane są na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych, różnic wysokości i temperatury. Dlatego też zamontowane w nich okna muszą sprostać szczególnie wysokim wymaganiom. I właśnie tutaj wkracza do akcji start-up extremfenster ze specjalnie w tym celu opracowanym aluminiowym oknem SKI. A wszystko dzięki zamontowanemu w przestrzeni międzyszybowej SWISSPACER Air.

czytaj dalej

Uchwyty z tralką drewnianą

 

Uchwyty do drzwi zewnętrznych zastępujące klasyczną klamkę to już nie nowość. Stają się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę użytkowania i nowoczesny wygląd. WALA w ofercie ma bardzo szeroki wachlarz różnorodnych modeli pochwytów.

czytaj dalej

Jakie wkręty wybrać do montażu okien i drzwi

 

Montaż okien i drzwi trwa z reguły kilka godzin, ale jego efekty są widoczne przez cały cykl „życia” wyrobu – kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nieodłącznym elementem prac montażowych jest mocowanie mechaniczne. Prawidłowe dopasowanie i użycie wkrętów wpływają na jakość oraz trwałość stolarki.

czytaj dalej

Uchwyty do drzwi-nowa seria S

 

Obecnie uchwyty do drzwi coraz częściej zastępują klasyczną klamkę czy gałkę. Nie jest to nowy trend, ale z pewnością coraz bardziej popularny. Rozwiązanie to jest nowoczesne i praktyczne. W codzienności użytkowanie uchwytu do otwierania drzwi jest bardzo wygodne. WALA nieustannie kreuje trendy, rozwijając wachlarz produktów. W ostatnim czasie w ofercie ukazała się nowa seria pochwytów - "S".

czytaj dalej

Złoty uchwyt do drzwi

 

Ależ oczywiście, czemu nie. Połączenie prostego standardowego uchwytu do drzwi serii QA10 z rury 40x20, ze standardowym kolorem z palety WALA GOLD W3, daje taki oto wyjątkowy efekt! Lakier GOLD W3 narzuca ekskluzywne ujęcie nawet dla tak "zwykłego" pochwytu.

czytaj dalej

Jak skutecznie kontrolować zużycie energii za pomocą ekosystemu Nice Smart Home

 

Kontrola zużycia energii stała się dziś nie tylko metodą na oszczędności w domowych budżetach. Stała się koniecznością i wyzwaniem w czasach kiedy wiele europejskich krajów szykuje scenariusze działania na wypadek blackoutu. Problem oszczędzania energii znalazł swoje miejsce również w opublikowanym niedawno przez Nice Raporcie Zrównoważonego Rozwoju. Warto zatem przyjrzeć się urządzeniom ekosystemu Nice Smart Home, dzięki którym będziemy mieli kontrolę nad zużyciem energii w naszych domach.

czytaj dalej

Hydroizolacja balkonu – jak wykonać

 

Balkon to funkcjonalne rozwiązanie i przedłużenie przestrzeni użytkowej mieszkania. Jednocześnie jest to wymagający pod względem konstrukcyjnym element budynku, narażony na ciągłe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Jednym z największych wyzwań jest więc wykonanie prawidłowej hydroizolacji balkonu.

czytaj dalej