Skip to main content

#akcesoria


Klimas Wkręt-met rozszerza ofertę kotew mechanicznych

 

Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań w Europie środkowej i wschodniej, rozszerza ofertę o nowe specjalistyczne kotwy mechaniczne. Te profesjonalne rozwiązania do najbardziej odpowiedzialnych połączeń konstrukcyjnych, dostępne są w czterech wariantach i 96 rozmiarach (odM8 do M16).

czytaj dalej

Naturalna wentylacja przyjazna alergikom i nie tylko

 

W dniach 13-19 czerwca obchodzimy Światowy Tydzień Alergii, którego celem jest podnoszenie świadomości na temat chorób alergicznych. W okresie wiosennym i letnim najczęściej występuje uczulenie wywoływane przez unoszące się w powietrzu pyłki kwitnących roślin, choć mogą być to także roztocza czy pleśń niezależnie od pory roku. Co ma z tym wspólnego naturalna wentylacja?

czytaj dalej

Klasyczna elegancja – Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jantar

 

Coraz więcej osób z sentymentem podchodzi do rozwiązań i form stosowanych w przeszłości. Dotyczy to również budownictwa. Czar dawnych budynków i posesji sprawia, że chcemy niektóre ich elementy przenieść do współczesności, nie rezygnując jednocześnie ze zdobyczy najnowszych technologii. NOF Jantar marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe przyciąga wzrok klasyczną formą, która powstała w wyniku nowoczesnych procesów produkcyjnych.

czytaj dalej

Ciepła ramka Super Spacer® w dwóch obiektach z certyfikacją BREEAM

 

Materiały oszczędzające naturalne zasoby są coraz większą konkurencją dla klasycznego zbrojonego betonu i elewacji z pierwotnego aluminium. Wydajne energetycznie ciepłe ramki dystansowe Super Spacer® znalazły zastosowanie w dwóch sztandarowych projektach, których główne surowce nie mogły być bardziej różniące się od siebie, jednakże w wątku gospodarki w obiegu zamkniętym mają ze sobą wiele wspólnego. Ponadto wykazują się zupełnie odrębną estetyką, która harmonijnie łączy architekturę z przyrodą.

czytaj dalej

Ukryty zawias Roto Solid C z nagrodą za innowacyjność

 

Ukryty zawias do drzwi wejściowych z aluminium – Roto Solid C – został wyróżniony tytułem Innowacyjne Rozwiązanie Branży Stolarki (IRBS) 2021. Kapituła programu doceniła połączenie modnej estetyki z funkcjonalnością: zwiększoną szczelnością oraz wygodną i bezpieczną obsługą ciężkich drzwi.

czytaj dalej

Inteligentne zamki przełomem w najmie krótkoterminowym

 

W ciągu ostatnich lat najem krótkoterminowy sukcesywnie rozwijał się w całej Europie . Najczęściej korzystali z niego turyści i biznesmeni. W samej Polsce w 2019 roku wynajmowano około 1,2 miliona mieszkań. 40 tysięcy stanowiły nieruchomości (mieszkania, pokoje, domki letniskowe i inne lokale) udostępniane turystom. Jak przymusowa przerwa na rynku, spowodowana pandemią koronawirusa , wpłynie na wynajmujących? Jakie działania powinni podjąć, by po zakończeniu lockdownu goście w ich lokalach czuli się jeszcze lepiej niż dotychczas

czytaj dalej

Taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO HYBRATEC MF1 – przebadana zgodnie z nową normą DIN 18542:2020

 

Wraz ze zaktualizowaną normą wprowadzone zostały specjalne grupy wymagań MF1 i MF2 dla wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi. Dotychczas były one badane, podobnie jak inne taśmy uszczelniające lub taśmy sprężone, według grup wymagań BG1/BG2 i BGR. Przy tym typowe właściwości funkcjonalne dla uszczelnienia 3-płaszczyznowego przy taśmach wielofunkcyjnych w dużej mierze nie były brane pod uwagę.

czytaj dalej