Dziecięca ciekawość nie zna granic, dlatego też warto się upewnić, że umożliwimy im poznanie świata w bezpiecznych warunkach. Aby ograniczyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku, pomyślmy o odpowiednich zabezpieczeniach.
W tym holenderskim domu przestrzeń pod samym dachem została całkowicie przekształcona w stylową sypialnię. Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym tylko świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Nowe życie w poddasze tchnęły cztery okna dachowe FAKRO.
W budownictwie jednorodzinnym często można spotkać pomieszczenia niemieszkalne w formie garaży, kotłowni, przydomowych warsztatów, pracowni itp., a także poddaszy nieużytkowych, zazwyczaj nieogrzewanych. Jak każdy obiekt budowlany powinny być wyposażone w okno, zapewniające naturalne doświetlenie oraz możliwość wentylacji. Okna takie są popularnie nazywane gospodarczymi.
Oknami dachowymi, określanymi także połaciowymi, nazywane są budowlane wyroby otworowe usytuowane w połaci dachu, których zasadniczym przeznaczeniem jest doświetlenie oraz wentylacja poddaszy, strychów itp. pomieszczeń. Dodać należy, iż wysokie i otwarte przestrzenie stanowią zdecydowany trend w nowoczesnej architekturze wnętrz, co wymaga zainstalowania w połaciach dachów dodatkowych okien. Łączy się to z koniecznością wyposażenia okien w napęd i sterowanie elektryczne, usprawniające komfort użytkowania.
We współczesnym budownictwie przed przegrodami budowlanymi takimi jak okna, stawianych jest szereg zadań. Podstawowym elementem okna PVC, oprócz profili i okuć, są różnego rodzaju pakiety szybowe bądź elementy nieprzezierne np. w postaci paneli wypełniających. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyba zespolona w oknie może chronić przed utratą ciepła, zabezpieczać przed nadmiernym nagrzewaniem, chronić przed hałasem i stanowić czasową ochronę przed włamaniem, pod warunkiem, że zastosowano materiały o odpowiednich właściwościach i w prawidłowy sposób.
Rewitalizacja istniejącego budynku to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż budowa nowego obiektu. Taka idea przyświecała twórcom krajowej Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków (DSRB). Plan zakłada poprawę efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie – jakości powietrza, komfortu użytkowników oraz spadku emisji CO2. Innowacyjna ślusarka aluminiowa Aluprof doskonale wpisuje się w ten trend.
W budynku, w którym panuje optymalna temperatura czujemy się komfortowo – możemy w nim swobodnie odpoczywać lub pracować. Ważne, żebyśmy to my sami mogli decydować o tym, jak ciepłe jest wnętrze, a nie byli skazani na ciągłą walkę z przewiewami chłodnego powietrza z zewnątrz. Możemy podkręcić grzejniki, jednak na dłuższą metę to rozwiązanie mało skuteczne i do tego kosztowne dla kieszeni oraz klimatu. Dobrym wyborem jest więc inwestycja w energooszczędne, szczelnie zamontowane okna i drzwi zewnętrzne. Jakie rozwiązania wybrać przy ich montażu?
Kolor odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu. Ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet na uczucia. Niesie ze sobą potężny ładunek emocjonalny. Kolor to siła. Dlatego też instytut Pantone, zrzeszający grono uznanych specjalistów od projektowania koloru, od ponad 20 lat wybiera i ogłasza ten, który będzie przewodnim w danym roku. Wybór koloru nigdy nie był i nie jest przypadkowy.
Nowy, inteligentny czujnik okienny SensTrack wireless całodobowo monitoruje stan zamknięcia okien i informuje użytkownika o wszelkich zmianach. Zaczep integrowany w rowku okuciowym okien aluminiowych Schüco jest niewidoczny i działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania.
Nowy budynek Lokalnego Centrum Integracji i Usług Społecznych w Gliwicach powstał z myślą o lokalnej społeczności. Ma służyć wielu pokoleniom, od dzieci przez młodzież, po osoby starsze, a przede wszystkim pomagać zdobywać kompetencje zawodowe i społeczne osobom społecznie wykluczonym*.