Skip to main content

#okna


O czym pamiętać planując taras

 

Piękny taras jest przestrzenią, która stanowi serce ogrodu oraz miejsce relaksu i spotkań z najbliższymi. Jednak aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania, już na etapie planowania warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, omawia najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu tarasu.

czytaj dalej

Okna FAKRO INNOVIEW dopasowane do każdego wnętrza

 

Stolarka otworowa to ważny element każdego projektu. Okna wpuszczają do wnętrza naturalne światło słoneczne i świeże powietrze, umożliwiają swobodne korzystanie z tarasu i ogrodu, pozwalają przez cały rok cieszyć się widokiem otoczenia. Energooszczędne okna sprzyjają pozyskiwaniu energii słonecznej i utrzymaniu stałej temperatury wewnątrz domu. Nowoczesne okna INNOVIEW mają jeszcze jedną zaletę – sprawiają, że każde pomieszczenie staje się na swój sposób niezwykłe.

czytaj dalej

KRISHOME FEN 78N - Okno z idealną proporcją

 

W erze, gdy design czerpie inspirację z funkcjonalności, dobrze doświetlone domy i mieszkania stają się kluczem do codziennego komfortu. Naturalne światło, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, tworzy harmonię sprzyjającą zarówno zdrowiu, pracy, jak i odpoczynkowi.

czytaj dalej

Unikalne okna stalowe z ultra cienkimi profilami - Unico XS z oferty AWILUX

 

Do oferty AWILUX zawitała kolejna nowość – rewolucyjne okna stalowe Unico XS. System posiada ultra wąskie profile i bogatą gamę możliwości otwierania. Wyróżnia go także doskonała izolacja termiczna. Unikalna konstrukcja profili wykonanych w 100% ze stali idealnie nadaje się zarówno do renowacji starych i zabytkowych budynków, jak i konstrukcji szklanych w nowoczesnych projektach, zapewniając nieograniczone możliwości aranżacyjne.

czytaj dalej

Z daleka od miejskiego zgiełku

 

Uciekając od miejskiego zgiełku szukamy miejsc, które pozwolą nam odnaleźć spokój oraz harmonię w codziennym życiu. Las, widok na góry oraz cisza, którą przerywa jedynie śpiew ptaków – to prawdziwa odskocznia od betonowej dżungli. Do tego powrót do korzeni, czyli dom, w którym będzie dominowało ciepło, elegancja i historia. Styl dworkowy idealnie wkomponuje się nie tylko w otaczając krajobraz, ale stanie się dla nas bastionem spokoju oferującym piękne widoki oraz komfortowe życie w zgodzie z naturą.

czytaj dalej

Tanie vs drogie okna plastikowe – które wybrać? Czy tanie okna PCV mogą mieć dobre parametry techniczne

 

Wybór okien plastikowych jest bardzo duży, a ta różnorodność pociąga za sobą także zróżnicowane ceny poszczególnych modeli. Koszt wymiany okien jest dla wielu z nas bardzo istotnym czynnikiem, który niejednokrotnie determinuje to, jakie rozwiązania wybieramy. Warto jednak pamiętać, że cena nie może być jedynym wskaźnikiem, który bierzemy pod uwagę, kupując okna. Należy zwrócić uwagę także – a może przede wszystkim – na parametry techniczne i dopasować okna do własnych potrzeb oraz możliwości. Dobra wiadomość jest jednak taka, że tanie okna plastikowe mogą być naprawdę solidne. Sprawdźmy, co oferują nam zarówno modele klasy premium, jak i ich tańsze warianty.

czytaj dalej

Okna Schüco z PVC-U z surowców odnawialnych i wtórnych

 

Firma Schüco wprowadziła do swojej standardowej oferty profile z PVC-U z zawartością materiału z recyklingu oraz biomasy pochodzenia roślinnego. Obecnie około 36% profili w systemie Schüco LivIng zawiera od 25 do 75% surowca wtórnego, a wartości te będą stopniowo zwiększane. Na potrzeby budynków poddawanych certyfikacji środowiskowej udostępniono ponadto nowy gatunek Recycelt z gwarantowaną zawartością tworzywa z recyklingu.

czytaj dalej

Jakie okna będą bezpieczne dla dzieci

 

Nie ma ograniczeń dla dziecięcej wyobraźni i niepohamowanej ciekawości. Dlatego ważne jest, abyśmy stworzyli dzieciom bezpieczne warunki do odkrywania świata. Chcąc zmniejszyć ryzyko wypadków, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia otaczającej ich przestrzeni. O tym, jak dobrać okna bezpieczne dla dzieci, opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

czytaj dalej

Konstrukcje okienne i drzwiowe bez stali. Unikalna technologia ThermoFibra

 

ThermoFibra to jedna z kluczowych innowacji stosowanych w profilach okiennych i drzwiowych oferowanych przez Deceuninck w serii Elegant. ThermoFibra umożliwia produkcję profili okiennych i drzwiowych, które pozwalają udoskonalić izolację termiczną i osiągnąć wyjątkowy stopień stabilności. Co więcej, wyposażone są w jeszcze cieńszą przylgę wynoszącą zaledwie 7 mm. Wszystko to bez użycia stali.

czytaj dalej