Skip to main content

#Klimas Wkręt-Met


Energooszczędny dom z ciepłym montażem

 

Ciepły montaż okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej to bardzo ważny element współczesnego budownictwa. Zamontowane w odpowiedni sposób wyroby skutecznie chronią przed stratami ciepła zimą, a latem ograniczają nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Jeśli inwestujemy w poprawę efektywności energetycznej swojego domu, to zadbajmy o dobry, szczelny montaż stolarki okiennej i drzwiowej.

czytaj dalej

Jakie wkręty wybrać do montażu okien i drzwi

 

Montaż okien i drzwi trwa z reguły kilka godzin, ale jego efekty są widoczne przez cały cykl „życia” wyrobu – kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nieodłącznym elementem prac montażowych jest mocowanie mechaniczne. Prawidłowe dopasowanie i użycie wkrętów wpływają na jakość oraz trwałość stolarki.

czytaj dalej

Klimas Wkręt-met z potrójną nagrodą Kreatora Budownictwa 2022

 

Komplet nagród w tegorocznej edycji konkursu Kreatora Budownictwa zgarnął Klimas Wkęt-met. Lider produkcji technik zamocowań został doceniony i nagrodzony w kategoriach: ”Firma”, oraz „Produkt i Innowacja” za niezawodne kotwy mechaniczne. Indywidualna nagroda pod hasłem „Osobowość” trafiła natomiast do rąk Pawła Klimasa.

czytaj dalej

Klimas Art – dzieła sztuki z wkrętów na Forum Holzbau w Innsbrucku

 

Klimas Wkręt-met, lider technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej stworzył wyjątkową galerię inspirowaną najwybitniejszymi dziełami malarstwa. Słynne obrazy zostały wykonane nietypową techniką, bo… za pomocą wkrętów. Jeden z obrazów został zaprezentowany w czasie trwającym w Innsbrucku Międzynarodowym Forum Budownictwa Drewnianego (Forum Holzbau)

czytaj dalej

Klimas Wkręt-met na Forum Holzbau w Innsbrucku pod banderą nowego projektu

 

Innsbruck to kolejny przystanek na trasie Międzynarodowego Forum Budownictwa Drewnianego (Forum Holzbau). Po spotkaniach ekspertów branży budownictwa i architektury drewnianej w Warszawie, Berlinie, włoskiej Gardzie, Hiszpanii i Helsinkach, również w Innsbrucku wśród wystawców zaprezentuje się firma Klimas Wkręt-met, jeden z największych dostawców technik zamocowań do konstrukcji drewnianych. Konferencja potrwa od 30 listopada do 2 grudnia 2022. Motywem przewodnim nie będą jednak tylko produkty.

czytaj dalej

Joanna i Wojciech Klimasowie z Nagrodą Lesława A. Pagi

 

Ta nagroda to dla polskich ludzi biznesu prawdziwy zaszczyt: świadczy nie tylko o umiejętnościach sprawnego poruszania się na rynku, wielkim wyczuciu biznesowym, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów etycznych. Tegoroczna Nagroda im. Lesława A. Pagi wręczona została Joannie i Wojciechowi Klimasom, założycielom Klimas Wkręt-Met.

czytaj dalej

Builder Super Power 2022 dla Agaty Mikulskiej-Kot

 

Druga edycja nagród „Builder Super Power” i druga nagroda dla Klimas Wkręt-met. W tym roku w gronie nagrodzonych przez Kapitułę znalazła się Agata Mikulska-Kot, dyrektor do spraw eksportu w firmie lidera produkcji zamocowań budowlanych.

czytaj dalej

Klimas Wkręt-met wspiera młodych techników robotyki

 

Klimas Wkręt-met, producent renomowanych technik zamocowań, został patronem klasy o specjalizacji technik robotyk przy Zespole Szkół im. B. Prusa w Częstochowie. Współpraca ze szkołą jest jednym z elementów projektu „Wkręć się we Wkręt-met”.

czytaj dalej

Klimas Wkręt-met na targach BATIMAT 2022

 

Branże budownictwa i architektury przygotowują się do kolejnej edycji tragów BATIMAT. Wydarzenie odbędzie się od 3-6 października w Paryżu. Wśród wystawców nie zabraknie firmy Klimas Wkręt-met, która na rynku francuskim promuje swoją markę Klimas. Lider technik zamocowań w Europie Środkowej i Wschodniej zaprezentuje bogate portfolio produktów, w tym elementy złączne, przeznaczone dla ekologicznego budownictwa z drewna czy systemów termoizolacji ścian.

czytaj dalej