Skip to main content

#maszyny


Centrum obróbcze CF-4 najnowsza technologia firmy PREZ-MET

 

W dobie powszechnego kontrolowania i obniżania kosztów produkcji, wszyscy prześcigają się w redukcji zbędnych wydatków. Nie inaczej jest w przypadku producentów stolarki okiennej i drzwiowej, którzy wpisują się w ten trend, a każdy podchodzi do tego na swój sposób.

czytaj dalej

Kolejne wspólne realizacje Matplast ze STÜRTZ.

 

Firma Matplast nieustannie rozwija się usprawniając i optymalizując wszystkie procesy produkcyjne. Producent z Nowej Rudy ponownie postawił na rozwiązania StÜrtz. Park maszynowy firmy Matplast właśnie został powiększony o kolejną linię zgrzewająco- czyszczącą T-Drive z technologią Contourline. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie produkcja wszystkich okien w kolorach w technologii „optic” z wykorzystaniem technologii zgrzewania bezwypływkowego. Ogromnym atutem zaproponowanego rozwiązania jest oferowana wydajność, a także jego elastyczność. Na tej samej maszynie możemy produkować okna zarówno w technologii tradycyjnej, jak i ContourLine. Walory estetyczne perfekcyjnie zgrzanych ram i skrzydeł cieszą oczy nawet wymagających inwestorów, dzięki temu producent podniesie konkurencyjność swojej oferty na rynku stolarki. Oczyszczarka została doposażona w agregat do wiercenia pod zawiasy. Ta koncepcja jest uzasadniona ze względu na wysoką precyzję oraz z uwagi na fakt, iż pozwala wyeliminować z produkcji dodatkowe stanowiska operatorskie. To rekomendowane przez specjalistów StÜrtz rozwiązanie podnosi poziom automatyzacji linii produkcyjnej. Na hali zostało również zainstalowane nowe centrum cięcia Power-Cut-Y Basic, którego wydajność zapewni elementy dla 2 linii zgrzewająco – czyszczących T-Drive. Dzięki tej inwestycji Matplast zwiększa swoje moce produkcyjne, co w efekcie przełoży się na krótsze terminy realizacji zleceń.

czytaj dalej

Roto #GoDigital – nowe projekty cyfrowego wsparcia klientów

 

Globalna digitalizacja jest strategicznym celem Grupy Roto. Potwierdzają to kolejne nowe projekty rozbudowy sieci i automatyzacji w obszarze produkcji okuć do okien i drzwi, logistyki i administracji. Najnowsze wdrażane narzędzia to m.in cyfrowy portal dla klientów, elektroniczny przepływ dokumentów, e-learningi, platforma Roto City czy rozwój programu WinCon.

czytaj dalej

PAGEN inwestuje w Cyfrowe Aluminium od FIMTEC Polska

 

19 listopada 2021 roku małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych otworzył nową halę produkcyjną, zwiększając tym samym łączną powierzchnię produkcyjno-magazynową do ponad 22 tys. metrów kwadratowych. W hali nr 2 PAGEN zamierza produkować okna aluminiowe, rolety i bramy garażowe. Obiekt wyposażono m.in. w maszyny do produkcji ślusarki aluminiowej wdrożone przez FIMTEC Polska.

czytaj dalej

WICONA – partner w tworzeniu wymagających projektów

 

Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje Wicona to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów.

czytaj dalej