Kolejne wspólne realizacje Matplast ze STÜRTZ.
Kolejne wspólne realizacje Matplast ze STÜRTZ.

Firma Matplast nieustannie rozwija się usprawniając i optymalizując wszystkie procesy produkcyjne.  Producent z Nowej Rudy ponownie postawił  na rozwiązania StÜrtz. Park maszynowy firmy Matplast właśnie został powiększony o kolejną linię zgrzewająco- czyszczącą T-Drive z technologią Contourline.  

Dzięki tej inwestycji możliwa będzie produkcja wszystkich okien w kolorach w technologii „optic” z wykorzystaniem technologii zgrzewania bezwypływkowego. Ogromnym atutem zaproponowanego rozwiązania jest oferowana wydajność, a także jego elastyczność. Na tej samej maszynie możemy produkować okna zarówno w technologii tradycyjnej, jak i ContourLine. Walory estetyczne perfekcyjnie zgrzanych  ram i skrzydeł cieszą oczy nawet wymagających inwestorów, dzięki temu producent podniesie konkurencyjność swojej oferty na rynku stolarki.  Oczyszczarka została doposażona w agregat do wiercenia pod zawiasy. Ta koncepcja jest uzasadniona ze względu na wysoką precyzję oraz z uwagi na fakt, iż pozwala wyeliminować z produkcji dodatkowe stanowiska operatorskie. To rekomendowane przez specjalistów StÜrtz rozwiązanie podnosi poziom automatyzacji linii produkcyjnej. Na hali zostało również  zainstalowane nowe centrum cięcia Power-Cut-Y Basic, którego wydajność zapewni elementy dla 2 linii zgrzewająco – czyszczących T-Drive. Dzięki tej inwestycji Matplast zwiększa swoje moce produkcyjne, co w efekcie przełoży się na krótsze terminy realizacji zleceń.

„Każdemu klientowi chcemy pokazać, że okno może być nie tylko ładne i  funkcjonalne ale także doskonałe jakościowo. Nasza pasja sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej kreatywnym projektom wyjątkowych okien. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby dokonać właściwego wyboru dostawców, partnerów z którymi będziemy kreować przyszłość  i nadawać trendy w branży stolarki okiennej. Do inwestycji zaprosiliśmy Stürtz ze względu na kompleksowość, wysoki poziom innowacyjności, a  także na profesjonalne i partnerskie  podejście do współpracy. Dostrzegamy bardzo pozytywne zmiany, które w ostatnim czasie zaszły w organizacji i które w istotny sposób przyczyniają się do coraz lepszej komunikacji,  rozumienia  i odpowiadania na nasze potrzeby .”- wyjaśnił wybór Pan Artur Kołodziej  – członek zarządu firmy Matplast  Sp. z o.o.

 

źródło: Stuertz Polska Sp. z o.o.