Skip to main content

Maszyny & IT


PREZ-MET - poprostu maszyny

 

Doskonała znajomość rynku i sygnały płynące od producentów pozwoliły firmie Prez-Met zidentyfikować potrzebę usprawnienia procesu wytwarzania stolarki okiennej i drzwiowej, obniżyć jego koszty, a także poprawić jakość samego wyrobu finalnego. Powodami zaproponowanych przez przedsiębiorstwo innowacji były między innymi zaostrzające się normy zwiększania izolacyjności termicznej dla stolarki budowlanej, jakie zaczęły obowiązywać wszystkich europejskich producentów, jak również płynące z rynku sygnały o wzroście wymagań klientów w sferze estetyki gotowego wyrobu. Obecne perspektywy w tym sektorze skłaniają się w kierunku stolarki otworowej energooszczędnej, na którą rośnie zapotrzebowanie szczególnie na rynkach zagranicznych.

czytaj dalej

LogiKal 11.4 – przyszłość jest teraz w Twoich rękach

 

Rok 2020 bez wątpienia upłynie pod znakiem długo wyczekiwanej, kolejnej edycji programu LogiKal 11.4. Wersja ta jest odpowiedzią na potrzeby rynku i użytkowników. Pod delikatnie odświeżonym interfejsem kryje się funkcjonalne narzędzie naszpikowane nowinkami ułatwiającymi i jeszcze bardziej przyspieszającymi codzienną pracę.

czytaj dalej

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

 

W ubiegłym roku informowaliśmy o udanej inwestycji firmy Jocz w maszyny elumatec do obróbki profili aluminiowych. Producent wdrożył 2 centra obróbcze w tym SBZ 122/75- 5 osiowe kompaktowe centrum oraz z tej samej serii maszyn SBZ 122/71- nowoczesne centrum 3 osiowe. Ponadto na hali w Rynie stanęła także piła dwugłowicowa DG 244 z tarczami wysuwany od dołu i kilka mniejszych maszyn namulanych.

czytaj dalej

Automatyzacja i przemysł 4.0 w kontekście produkcji stolarki aluminiowej

 

Odmieniana przez wszystkie przypadki czwarta rewolucja przemysłowa to przyszłość, która dzieje się dziś. Automatyzacja produkcji to nie przywilej, a konieczność w każdej branży. Dane demograficzne przedstawione w raporcie Labor 2030: The Collision of Demographics, Automation and Inequality nie pozostawiają złudzeń. Do 2030 roku liczba osób aktywnych zawodowo w Polsce zmniejszy się o milion. Dlatego wyjaśniamy, jak skutecznie przestawić firmę produkującą okna, drzwi i fasady na tory przemysłu 4.0. Podpowiadamy, czego się wystrzegać oraz jakie kryteria wziąć pod uwagę przy obieraniu strategii, aby rewolucja przyniosła maksymalne profity.

czytaj dalej

elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych

 

Firma elumatec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów od kilku lat konsekwentnie powiększa rodzinę centrów obróbczych SBZ 122 o nowe modele, jednocześnie udoskonalając znane już wersje z tej serii maszyn. W ofercie elumatec znajdują się centra 3, 4 i 5 osiowe.

czytaj dalej

R&D TECH – zorientowani na sukces

 

Sukces rzadko jest kwestią szczęśliwego zbiegu okoliczności. W praktyce jest on wypadkową ciężkiej pracy, strategicznego myślenia, umiejętności uczenia się na błędach. Rynek nie pozostaje w bezruchu – jest żywą, dynamiczną strukturą, bezustannie podlegającą zmianom. Aby znaleźć się i utrzymać na szczycie, nie wystarczy dopasować się do jego oczekiwań – trzeba je kreować.

czytaj dalej

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® firmy Prez-Met®

 

Każdy producent stolarki okiennej zadaje sobie pytania: jak usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić aby podnieść wydajność i jakość swoich wyrobów, a przez to konkurencyjność, która wpłynie na większą sprzedaż i zyskowność firmy. Kolejnym dylematem jest także to, jakiego producenta maszyn i urządzeń należy wybrać aby osiągnąć pożądany efekt, który zamierzyliśmy. Decyzja nie jest prosta, wyboru trzeba dokonać po dogłębnej analizie, tak aby zakupione maszyny faktycznie spełniały nasze oczekiwania. Należy się zastanowić nad tym, czy urządzenia które chcemy zakupić nie są o zbyt małej wydajności i zbyt skomplikowanej obsłudze, generując tym samym wyższe koszty produkcji.

czytaj dalej

LogiKal® MES – postaw na wydajność

 

Rozwój to nieustanne poszukiwanie nowych obszarów budowania przewagi rynkowej. Firma ORGADATA, zgodnie ze swoją ideą ciągłego rozwoju, wprowadziła na rynek rewolucjonizujące narzędzie, jakim jest LogiKal<sup>®</sup> MES, czyli system zarządzania projektami, który całkowicie eliminuje potrzebę korzystania z materiałów drukowanych. Rozwijana przez firmę ORGADATA koncepcja bezpapierowej produkcji to oszczędność czasu, optymalizacja kosztów, a przede wszystkim gwarancja sprawnego przepływu informacji podczas pracy nad projektem.

czytaj dalej