Skip to main content

Maszyny & IT


Baza danych okucia Roto NT Alu dostępna w programie LogiKal

 

Roto udostępnia bazę systemu okuć Roto NT do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm w programie LogiKal. Producenci stolarki mają teraz do dyspozycji dane techniczne Roto NT Alu z opcjami i unikalnymi cechami, takimi jak pływająca klamka. To najbardziej rozbudowana baza okuć rozwierno-uchylnych w programie firmy Orgadata, ułatwiająca projektowanie okien i drzwi balkonowych z aluminium.

czytaj dalej

Nexbau stawia na technologię Precision Line od polskiej firmy PREZMET

 

Nexbau to znana i prężnie działająca firma rodzinna z Karpicka produkująca stolarkę otworową z PVC, aluminium oraz drewna. Przez prawie trzy dekady dostarcza wysokiej jakości stolarkę otworową w kraju i zagranicą. Założona została ponad 25 lat temu przez Pana Romana Bauta, który jest jednocześnie wielkim pasjonatem sportów balonowych. Zielone logo NEXBAU gościło już na niejednych mistrzostwach balonowych w kraju i zagranicą zdobywając liczne nagrody. Rodzinnym biznesem zarządza Pan Prezes Roman Bauta wraz z synami Dawidem, Jakubem oraz Jędrzejem.

czytaj dalej

PREZ-MET - poprostu maszyny

 

Doskonała znajomość rynku i sygnały płynące od producentów pozwoliły firmie Prez-Met zidentyfikować potrzebę usprawnienia procesu wytwarzania stolarki okiennej i drzwiowej, obniżyć jego koszty, a także poprawić jakość samego wyrobu finalnego. Powodami zaproponowanych przez przedsiębiorstwo innowacji były między innymi zaostrzające się normy zwiększania izolacyjności termicznej dla stolarki budowlanej, jakie zaczęły obowiązywać wszystkich europejskich producentów, jak również płynące z rynku sygnały o wzroście wymagań klientów w sferze estetyki gotowego wyrobu. Obecne perspektywy w tym sektorze skłaniają się w kierunku stolarki otworowej energooszczędnej, na którą rośnie zapotrzebowanie szczególnie na rynkach zagranicznych.

czytaj dalej

LogiKal 11.4 – przyszłość jest teraz w Twoich rękach

 

Rok 2020 bez wątpienia upłynie pod znakiem długo wyczekiwanej, kolejnej edycji programu LogiKal 11.4. Wersja ta jest odpowiedzią na potrzeby rynku i użytkowników. Pod delikatnie odświeżonym interfejsem kryje się funkcjonalne narzędzie naszpikowane nowinkami ułatwiającymi i jeszcze bardziej przyspieszającymi codzienną pracę.

czytaj dalej

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

 

W ubiegłym roku informowaliśmy o udanej inwestycji firmy Jocz w maszyny elumatec do obróbki profili aluminiowych. Producent wdrożył 2 centra obróbcze w tym SBZ 122/75- 5 osiowe kompaktowe centrum oraz z tej samej serii maszyn SBZ 122/71- nowoczesne centrum 3 osiowe. Ponadto na hali w Rynie stanęła także piła dwugłowicowa DG 244 z tarczami wysuwany od dołu i kilka mniejszych maszyn namulanych.

czytaj dalej

Automatyzacja i przemysł 4.0 w kontekście produkcji stolarki aluminiowej

 

Odmieniana przez wszystkie przypadki czwarta rewolucja przemysłowa to przyszłość, która dzieje się dziś. Automatyzacja produkcji to nie przywilej, a konieczność w każdej branży. Dane demograficzne przedstawione w raporcie Labor 2030: The Collision of Demographics, Automation and Inequality nie pozostawiają złudzeń. Do 2030 roku liczba osób aktywnych zawodowo w Polsce zmniejszy się o milion. Dlatego wyjaśniamy, jak skutecznie przestawić firmę produkującą okna, drzwi i fasady na tory przemysłu 4.0. Podpowiadamy, czego się wystrzegać oraz jakie kryteria wziąć pod uwagę przy obieraniu strategii, aby rewolucja przyniosła maksymalne profity.

czytaj dalej

elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych

 

Firma elumatec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów od kilku lat konsekwentnie powiększa rodzinę centrów obróbczych SBZ 122 o nowe modele, jednocześnie udoskonalając znane już wersje z tej serii maszyn. W ofercie elumatec znajdują się centra 3, 4 i 5 osiowe.

czytaj dalej