Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
MACSOLUTIONS dostawca rozwiązań do obróbki profili oraz NEAM, firma znana z precyzyjnych i dostosowanych do klienta aplikacji przemysłowych, ogłosiły strategiczne partnerstwo. Celem współpracy jest wprowadzenie na rynek zaawansowanych technologicznie systemów logistycznych, które zrewolucjonizują procesy produkcyjne w branży stolarki.
Polska jest największym dostawcą wyrobów stolarki otworowej na rynek unijny. Tak dobre wyniki w eksporcie zawdzięczamy dwóm tysiącom firm działających w tym sektorze. Z bogatą ofertą nowoczesnych technologii tej branży będzie można zapoznać się 11-14 lutego 2025 r. podczas najbliższej edycji targów WINDOOR-TECH i BUDMA. Nie zabraknie także pierwiastka wiedzy. Jednym z punktów programu będzie Forum EPPA poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z regulacjami klimatycznymi oraz ich wpływem na sektor budowlany.
Firma PAGEN finalizuje dostawę w pełni zautomatyzowanego, precyzyjnego i wysokowydajnego centrum obróbczo-tnącego LMT 65 z multiwrzecionem i jednostką tnącą do cięcia i obrabiania profili z aluminium. Dostawę i wdrożenie maszyny prowadzi Fimtec Polska, a małopolski producent już zapowiada skrócenie czasu oczekiwania na realizację zamówień.
W firmie PAGEN zainstalowano nowoczesne centrum tnąco-obróbcze SCHIRMER-TANDEM, wyposażone w rozbudowane moduły wspomagające cięcie i obróbkę profili PVC, wiercenie dybli, klamek i innych obróbek specjalnych o wydajności co najmniej 300 jednostek na 8 godzin! Wdrożenie maszyny zrealizowała firma URBAN Polska.
W dobie powszechnego kontrolowania i obniżania kosztów produkcji, wszyscy prześcigają się w redukcji zbędnych wydatków. Nie inaczej jest w przypadku producentów stolarki okiennej i drzwiowej, którzy wpisują się w ten trend, a każdy podchodzi do tego na swój sposób.
Firma Matplast nieustannie rozwija się usprawniając i optymalizując wszystkie procesy produkcyjne. Producent z Nowej Rudy ponownie postawił na rozwiązania StÜrtz. Park maszynowy firmy Matplast właśnie został powiększony o kolejną linię zgrzewająco- czyszczącą T-Drive z technologią Contourline. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie produkcja wszystkich okien w kolorach w technologii „optic” z wykorzystaniem technologii zgrzewania bezwypływkowego. Ogromnym atutem zaproponowanego rozwiązania jest oferowana wydajność, a także jego elastyczność. Na tej samej maszynie możemy produkować okna zarówno w technologii tradycyjnej, jak i ContourLine. Walory estetyczne perfekcyjnie zgrzanych ram i skrzydeł cieszą oczy nawet wymagających inwestorów, dzięki temu producent podniesie konkurencyjność swojej oferty na rynku stolarki. Oczyszczarka została doposażona w agregat do wiercenia pod zawiasy. Ta koncepcja jest uzasadniona ze względu na wysoką precyzję oraz z uwagi na fakt, iż pozwala wyeliminować z produkcji dodatkowe stanowiska operatorskie. To rekomendowane przez specjalistów StÜrtz rozwiązanie podnosi poziom automatyzacji linii produkcyjnej. Na hali zostało również zainstalowane nowe centrum cięcia Power-Cut-Y Basic, którego wydajność zapewni elementy dla 2 linii zgrzewająco – czyszczących T-Drive. Dzięki tej inwestycji Matplast zwiększa swoje moce produkcyjne, co w efekcie przełoży się na krótsze terminy realizacji zleceń.
Globalna digitalizacja jest strategicznym celem Grupy Roto. Potwierdzają to kolejne nowe projekty rozbudowy sieci i automatyzacji w obszarze produkcji okuć do okien i drzwi, logistyki i administracji. Najnowsze wdrażane narzędzia to m.in cyfrowy portal dla klientów, elektroniczny przepływ dokumentów, e-learningi, platforma Roto City czy rozwój programu WinCon.
Długi czas musiał upłynąć od ostatnich targów, jednak trzeba spojrzeć w przyszłość, więc wracamy ze zdwoją siłą i energią na najważniejsze wydarzenie roku naszej branży – targi Fensterbau Frontale, w Norymberdze! Innowacje, cyfryzacja i intuicyjność – to trzy obszary, na których Orgadata będzie skupiać uwagę w tym roku.
Integracja rozwiązań dostarczanych przez znanych dostawców, pozwala na skuteczną automatyzację montażu THT. Taka sytuacja ma miejsce w małopolskiej firmie Fitech. Dzięki stacjom montażowym nowej generacji, ręczne osadzanie komponentów elektronicznych może niebawem odejść w zapomnienie.