Skip to main content

# Schüco


Schüco na targach FENSTERBAU FRONTALE 2024

 

Podczas nadchodzących targów FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze firma Schüco Polymer KG zaprezentuje innowacyjne produkty i usługi, które ułatwiają realizację przyszłościowych powłok budynków w zgodzie z najsurowszymi wymogami środowiskowymi. Ekspozycja na stoisku 7-507 w hali 7 zostanie podzielona na trzy strefy tematyczne: „Carbon Control”, „Residential” i „Digital”.

czytaj dalej

PAGEN nagrodzony przez Schüco

 

Podczas spotkania partnerów Schüco, które odbyło się w dniach 26-28.10.2023 roku w Toruniu, realizację firmy PAGEN uhonorowano tytułem „Budynek Roku 2023”, w kategorii budynki mieszkalne jedno- i wielorodzinne z zastosowaniem systemów Schüco PVC-U. Nagrodę z rąk Marka Mędrka - Dyrektora Sprzedaży PVC Europy Wschodniej w imieniu firmy odebrał Dominik Chamioło – Prezes Zarządu PAGEN Sp. z o.o.

czytaj dalej

Salon szeroko otwarty na taras

 

Bujnie kwitnąca natura zachęca do przebywania na zewnątrz, a słoneczna pogoda dodaje energii i entuzjazmu. Aluminiowe drzwi składano-przesuwne Schüco AS FD 90.HI płynnie łączą domowy salon z tarasem lub ogrodem dzięki imponującej szerokości przejścia do 9 m i wysokości skrzydła nawet do 3,5 m. Łatwe w obsłudze drzwi można w każdej chwili rozsunąć lub zsunąć w dowolnym kierunku. Innowacyjne rozwiązanie zostało wyróżnione w tym roku aż dwoma nagrodami: Red Dot winner 2023 oraz iF Design Award 2023.

czytaj dalej

Schüco z nagrodami Red Dot oraz iF Design Award 2023

 

O dobrym designie produktu świadczy nie tylko wysoka funkcjonalność, lecz także atrakcyjna forma estetyczna. Cztery rozwiązania Schüco zostały wyróżnione w tym roku aż sześcioma najbardziej prestiżowymi nagrodami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, jakimi są Red Dot Award: Product Design oraz iF Design Award.

czytaj dalej

Wszechstronny system przesuwny Schüco LivIng move

 

Do oferty Schüco dołączył nowy system Schüco LivIng move, który umożliwia łatwą i ekonomiczną realizację wielu kombinacji typów otwierania okien i drzwi przesuwnych, podnoszono-przesuwnych oraz uchylno-przesuwnych z PVC-U. Duża elastyczność projektowa idzie w parze z wysokimi parametrami wodoszczelności i izolacyjności cieplnej.

czytaj dalej

Kreatywna architektura z użyciem nowoczesnych portfenetrów

 

Wymiana okien to tuż obok układania ocieplenia jedna z głównych prac wykonywanych podczas termomodernizacji elewacji budynku. Oprócz poprawy parametrów cieplnych i komfortu mieszkania, nowa stolarka może całkowicie odmienić architekturę domu, co pokazują przykłady zastosowań nowoczesnych portfenetrów.

czytaj dalej

Zewnętrzne drzwi przeciwpożarowe Schüco FireStop ADS 90-CE

 

Sprawdzona platforma przeciwpożarowa Schüco FireStop została poszerzona o drzwi do zastosowań zewnętrznych, które łączą w sobie odporność ogniową do 30 minut z wysoką ochroną przed warunkami atmosferycznymi. W pełni przebadane rozwiązanie ze znakiem CE zapewnia ponadto wysoką swobodę dopasowania dzięki innowacyjnej budowie profilu.

czytaj dalej

Innowacyjny system okienny Schüco Symbiotic nagrodzony

 

Schüco Symbiotic to unikatowe na skalę rynku połączenie zalet okien z PVC-U i aluminiowych, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Nowoczesny system okienny bazujący na tworzywowo-aluminiowych profilach został wyróżniony nagrodą przyznawaną najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w branży stolarki budowlanej.

czytaj dalej

Schüco na BAU 2023 – zrównoważone technologie i inteligentne sieci

 

Tegoroczne targi BAU w Monachium będą przebiegać pod znakiem aktualnych wyzwań dla branży budowlanej, jakimi są zwiększone zapotrzebowanie na energię i jej rosnące koszty, nadmierne emisje CO2 czy skutki zmian klimatu. Na stanowisku B1/301 pod hasłem „Building Networks” firma Schüco zaprezentuje swoją odpowiedź na te zagadnienia, w postaci przyszłościowych rozwiązań produktów i usług dedykowanych zarówno budynkom nowym, jak i modernizowanym.

czytaj dalej