Skip to main content

#wiesci


Od lipca 2021 Licencjonowani Instalatorzy Nice Polska będą mogli przedłużyć swoją licencję za pośrednictwem platformy e-learningowej SalesOn.

 

Na szkolenie Instalatorzy mogą zapisać się po zalogowaniu do Strefy Partnera dostępnej na stronie www.nice.pl. Po dokonaniu wpłaty, Instalatorzy otrzymują link do szkolenia na platformie e-learningowej. Po zapoznaniu się z materiałami wideo muszą zaliczyć krótki test – mają na to miesiąc od momentu otrzymania linka.

czytaj dalej

Klimas Wkręt-met rozszerza ofertę kotew mechanicznych

 

Klimas Wkręt-met, lider produkcji technik zamocowań w Europie środkowej i wschodniej, rozszerza ofertę o nowe specjalistyczne kotwy mechaniczne. Te profesjonalne rozwiązania do najbardziej odpowiedzialnych połączeń konstrukcyjnych, dostępne są w czterech wariantach i 96 rozmiarach (odM8 do M16).

czytaj dalej

PAGEN, Winkhaus i Schüco pomagają pogorzelcom z Nowej Białej

 

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę 19 czerwca po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało ok. 110 osób. Spaleniu uległy także zabudowania gospodarcze. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Pomoc dla poszkodowanych płynie z całej Polski, w tym także od firmy PAGEN - małopolskiego producenta okien, drzwi, rolet i bram garażowych, który najbardziej potrzebującym przekaże w darowiźnie stolarkę okienną.

czytaj dalej

Nowa siedziba Press Glass w systemach Aluprof

 

W Konopiskach, nieopodal Częstochowy powstał biurowiec idealnie wpasowany w otaczającą go zieleń. Nowa siedziba firmy Press Glass to wyjątkowy, przeszklony budynek wybudowany z dala od miejskiego zgiełku. Projekt architektoniczny jest dziełem Konior Studio, a panoramiczne przeszklenia powstały na bazie aluminiowych systemów Aluprof.

czytaj dalej

Zmiany w Grupie REHAU – większa niezależność jednostek biznesowych i zmiany w Radzie Nadzorczej rodzinnej firmy

 

REHAU robi kolejny ważny krok w kierunku silnej, zorientowanej na rynek organizacji o mocnych, niezależnych filarach. Z firmy obecnie znanej w Niemczech jako REHAU AG + Co, zostają wydzielone dwie odrębne spółki – REHAU Automotive z produktami dla przemysłu motoryzacyjnego i REHAU Industries z produktami dla budownictwa i przemysłu. Razem z RAUMEDIC, Meraxis oraz niedawno utworzoną jednostką ds. innowacji New Ventures, będą one stanowić w przyszłości mocne filary całej Grupy REHAU. Jednocześnie Jobst Wagner, po ponad 20 latach stania na czele Rady Nadzorczej REHAU, 1 lipca 2021 r. przekazał stanowisko prezesa swojemu bratu, a sam obejmie stanowisko wiceprezesa, które obecnie piastuje jego brat.

czytaj dalej

Pilkington SaniTise™ pośród nagrodzonych w programie IRBS

 

W czerwcu miał miejsce trzydziesty, jubileuszowy Konwent Stolarki. W jego trakcie wręczono nagrody firmom startującym w programie IRBS – Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki. Jedną z wyróżnionych firm została spółka Pilkington Polska, nagrodzona za szkło antymikrobowe Pilkington SaniTise™.

czytaj dalej

Teraz markizy FAKRO do okien dachowych można wypróbować za darmo!

 

Nadal działa program FAKRO, w ramach którego każdy we własnym domu lub mieszkaniu może bezpłatnie przetestować nowoczesne markizy do okien dachowych. Wystarczy zakupić promocyjny produkt w standardowym rozmiarze do 30 września br. i w ciągu 14 dni od zakupu zarejestrować się do programu. W przypadku braku zadowolenia, kupujący otrzyma zwrot pieniędzy.

czytaj dalej