Skip to main content

#wiesci


Kreator Budownictwa Roku 2021- potrójne zwycięstwo Klimas Wkręt-met

 

Lider technik zamocowań budowlanych, firma Klimas Wkręt-met została uhonorowana aż trzema nagrodami Kreatora Budownictwa Roku 2021. Poszczególne nagrody zostały przyznane w kategoriach „Firma”, indywidualna nagroda „Osobowość” dla założyciela i właściciela Wojciecha Klimasa oraz w kategorii „Produkty” za wprowadzenie na rynek innowacyjnego rozwiązania, poprawiającego wydajność pracy wkrętów do drewna.

czytaj dalej

Roto Technologia Okien i Drzwi: rok 2021 oceniamy bardzo pozytywnie

 

Firma Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH (FTT) podsumowała sprzedaż i sytuację na rynkach międzynarodowych w mijającym roku. Dobre wyniki i rosnący udział w rynku są efektem utrzymania wysokiej zdolności dostaw na świecie. Zarząd Roto FTT zapowiedział dalsze działania w obszarze cyfryzacji procesów produkcji i sprzedaży.

czytaj dalej

Nice Polska obchodzi jubileusz 25 lat na rynku polskim

 

„Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest obecnie światowym liderem sektorów Smart Home, Security, Home and Building Automation, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań. Nice sprzedaje obecnie swoje produkty do ponad 100 krajów na 5 kontynentach. Polska jest jednym z głównych rynków, generując rokrocznie bardzo dobre wyniki finansowe. Na nasz sukces złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim od samego początku oferowaliśmy włoskie, przemyślane pod względem technologicznym, bezpieczne produkty o nowoczesnym, przyjemnym dla oka designie. Jednak nie byłoby Nice na rynku, gdyby nie nasz wyjątkowy i kreatywny zespół długoletnich pracowników. To dzięki nim podbiliśmy polski rynek. Od 2018 roku rodzina Nice powiększyła się o polskie FIBARO. Teraz nasi rodacy stanowią aż 10% wszystkich pracowników Nice na całym świecie” – mówi Adam Krużyński - Dyrektor Zarządzający Nice Polska i Prezes Zarządu FIBARO.

czytaj dalej

.KTW II - w systemach Aluprof

 

Centrum Katowic pięknieje i frapuje. Wyzwaniem dla architektów projektujących dla tej części miasta jest sąsiedztwo dwóch ikon modernistycznego budownictwa: obchodzącego właśnie 50. urodziny Spodka i cieszącej oko odnowioną fasadą Superjednostki. Pracownia Medusa Group stanęła na wysokości zadania: wznoszący się nad płaszczyzną Ronda kompleks ciekawi i ekscytuje.

czytaj dalej

Deceuninck trzykrotnie wyróżniony certyfikatem Kreator Budownictwa Roku 2021

 

W 11. edycji prestiżowego projektu Kreator Budownictwa Roku 2021 wyróżniono 18 firm, 18 osób oraz 18 produktów i inwestycji, a wśród nagrodzonych certyfikatem świadczącym o przedsiębiorczości i innowacyjności znalazła się firma Deceuninck Poland. Potrójne wyróżnienie przyznano belgijskiemu producentowi okien i drzwi podczas uroczystej gali organizowanej przez Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która odbyła się 18 listopada w Warszawie.

czytaj dalej

Spektakularne otwarcie nowej hali produkcyjnej firmy PAGEN

 

19 listopada 2021 roku małopolski producent okien, drzwi, rolet i bram garażowych otworzył nową halę produkcyjną, zwiększając tym samym łączną powierzchnię produkcyjno-magazynową do ponad 22 tys. metrów kwadratowych. Uroczystemu przecięciu wstęgi towarzyszył bankiet w Pałacu Goetzów, na który zaproszono kluczowych dostawców, klientów i pracowników.

czytaj dalej

Siłownik jak czapka-niewidka? Niewidoczny napęd do bramy

 

Komfort, bezpieczeństwo, innowacyjność – za pomocą tych trzech skojarzeń można zdefiniować hasło: smart home. Nic więc dziwnego, że inteligentne systemy zarządzania domem cieszą się dużą popularnością, dobrze odpowiadają bowiem na potrzeby współczesnych odbiorców. Co więcej, zaawansowane technologie coraz częściej wyróżniają się dyskretną konstrukcją. Niewidoczne dla naszych oczu mogą być nawet siłowniki do bram, dzięki którym zyskamy estetyczny, w pełni zautomatyzowany wjazd na posesję. Dziś o nich właśnie słów kilka.

czytaj dalej

Zrównoważona przyszłość budownictwa

 

W budynkach spędzamy zdecydowaną większość życia, dlatego muszą one zapewniać użytkownikom zdrowy i komfortowy mikroklimat. W nurt przyszłościowej, zrównoważonej architektury wpisują się certyfikowane aluminiowe systemy okienne i fasadowe Schüco o panoramicznym designie, które zapewniają maksymalne doświetlenie, doskonały widok i prestiż.

czytaj dalej