Skip to main content

Gospodarka


Zielone oblicze śląskich biurowców z rozwiązaniami Aluprof

 

Katowice, kojarzone mocno z górnictwem i szybko rozrastającym się przemysłem, od kilku lat przełamują stereotypy i podejmują stanowcze działania na rzecz ekologii. Wysokie, 2. miejsce stolicy Śląska w Rankingu Zielonych Miast Europolis, jest efektem zaangażowania na rzecz ochrony środowiska zarówno ze strony władz miasta, jak i prywatnych inwestorów. Potwierdza to choćby coraz większa liczba pojawiających się w Katowicach obiektów, które mogą poszczycić się prestiżowymi certyfikatami zielonego budownictwa LEED czy BREEAM. Ich powstanie i ekologiczny charakter to niejednokrotnie zasługa zastosowanych innowacyjnych rozwiązań budowlanych, w tym nowoczesnych rozwiązań aluminiowych firmy Aluprof.

czytaj dalej

Skuteczna komunikacja w dużych firmach produkcyjnych kluczem do sukcesu

 

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczna komunikacja w dużych firmach produkcyjnych jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających ich sukces. W kontekście globalnej konkurencji, złożoności procesów produkcyjnych oraz rosnących oczekiwań klientów, firmy muszą inwestować w nowoczesne i efektywne rozwiązania komunikacyjne. Zwykle jest to trudny proces, jednak warto się w niego zaangażować, bo efekty będą odczuwalne przez długi czas.

czytaj dalej

Hydro: Nowe Pakiety Zrównoważonego Rozwoju dla Klientów Hydro

 

Światowy lider branży aluminium, firma Hydro, wprowadza do oferty innowacyjne Pakiety Zrównoważonego Rozwoju (SUS Packages). Nowe rozwiązania, dostosowane do różnorodnych potrzeb i wielkości biznesów, mają ułatwić klientom osiągnięcie ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz wesprzeć dobór produktów doskonale dopasowanych do wymagań rynkowych.

czytaj dalej

Rok 2024 należy do zrównoważonego rozwoju, czyli kilka słów o eko-planach marki Hydro

 

W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatu, Hydro - światowy lider w dziedzinie produkcji aluminium, stawia na rewolucyjną, zieloną transformację. W 2024 roku firma ogłasza swoje ambitne plany dotyczące kolejnych działań mających na celu redukcję śladu węglowego i wchodzi w kluczowe partnerstwa w ramach First Movers Coalition. Ta inicjatywa nie tylko radykalnie zmienia podejście do produkcji, ale także wyznacza nowe standardy dla przemysłu na całym świecie.

czytaj dalej

Jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji budynku w 2024 roku

 

Termomodernizacja to skuteczny sposób na zmniejszenie zużycia energii, oszczędności w domowym budżecie i poprawę komfortu życia. Najlepsze efekty daje kompleksowa termomodernizacja: wymiana okien, drzwi zewnętrznych i bramy garażowej, ocieplenie budynku oraz wymiana źródła ciepła. W 2024 roku przy termomodernizacji możemy skorzystać m.in. ze wsparcia z programu „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej. Jak zdobyć dofinansowanie?

czytaj dalej

Zielone budownictwo rewolucjonizuje rynek! 4 kluczowe obszary transformacji

 

Zielone budownictwo to nie tylko pojęcie, ale również postawa, która rewolucjonizuje podejście do projektowania, budowy i utrzymania budynków. Wraz z narastającymi wyzwaniami, związanymi z globalnym ociepleniem i degradacją środowiska, staje się kluczowym elementem współczesnej architektury. Czym dokładnie jest i dlaczego warto je rozwijać?

czytaj dalej

Ceny materiałów budowlanych w 2024 roku - prognozy po pierwszym miesiącu roku

 

Wzrost cen materiałów budowlanych w prosty sposób prowadzi do zwiększenia kosztów budowy. Inwestorzy, w tym deweloperzy, są wówczas zmuszeni do podnoszenia cen mieszkań lub domów, aby utrzymać rentowność. Nic dziwnego, że każde podwyżki cen materiałów budowlanych, których nie brakowało w 2023 r., potencjalni nabywcy nieruchomości przyjmowali z niepokojem. Zgodnie z danymi Grupy PSB, w okresie pierwszych ośmiu miesięcy 2023 roku średnie ceny wzrosły o 7% w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku. Końcówka roku przyniosła za to dość niespodziewaną odwilż. Czy ta tendencja się utrzyma?

czytaj dalej

Przemysł potrzebuje pracowników – fachowcy na wagę złota

 

Najnowsze wyniki "Barometru Zawodów", ogólnopolskiego badania, które corocznie przygotowuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wskazują na deficyty wśród 29 zawodów. 12 z nich wpisuje się w kategorię, którą można ogólnie określić jako "fachowcy". Jeśli chodzi o przemysł i rynek budowlany są to m. in.: cieśle, stolarze, dekarze i blacharze budowlani, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, pracownicy robót wykończeniowych, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych. Gdzie jeszcze brakuje ekspertów?

czytaj dalej