Skip to main content

#Saint-Gobain


Glassolutions partnerem Forum 100 i konferencji naukowo-technicznej „Epoka szkła”

 

Marka Glassolutions należąca do międzynarodowej Grupy Saint-Gobain to aktualnie pionier w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań stolarki otworowej. Pielęgnując pozycję lidera w tym zakresie, bierze czynny udział w kreowaniu lepszego jutra, między innymi wspierając inicjatywy naukowo-edukacyjne, mające znaczący wpływ na działanie całego sektora, takie jak konferencja „Epoka szkła” czy Forum 100.

czytaj dalej

Ciche, ciepłe, bezpieczne, stylowe… jak szkło! Przeszklenia, które otaczają komfortem i pięknem

 

Zimowa aura tworzy niepowtarzalny klimat. Magiczna atmosfera natomiast dostrzegana jest nie tylko na zewnątrz. Chronimy się przed śniegiem i mrozem w ciepłych, cichych, bezpiecznych pomieszczeniach, aby tylko w wyobraźni doświadczać tego, co przynosi z sobą zima. Na nasz komfort wpływa wiele czynników, ale trzy odgrywają najbardziej istotną rolę – cisza, ciepło i bezpieczeństwo. By je osiągnąć, warto postawić na innowacyjne rozwiązania szklane, tworzone z myślą o człowieku i jego samopoczuciu w poszanowaniu dla środowiska naturalnego.

czytaj dalej

Razem #DlaKlimatu! Drogowskaz dla zrównoważonego rozwoju

 

Saint-Gobain Glass i Hydro Building System jednoczą siły na rzecz dekarbonizacji, wspierając sektor budownictwa w projektowaniu fasad w oparciu o założenia gospodarki obiegu zamkniętego, a kluczem są: ORAÉ® – pierwsze na świecie szkło bazowe o niskim śladzie węglowym oraz systemy fasadowe z Hydro CIRCAL® 75R. Jakie znaczenie dla inwestorów będzie miała ta koalicja i dlaczego warto stawiać na wskazane produkty tych firm?

czytaj dalej

Szlachetne… jak szkło! DIAMANT® prawdziwym klejnotem wnętrz

 

Zastosowanie szkła w pomieszczeniach to już nie tylko kwestia estetyki. Innowacyjne podejście do aplikacji szklanych rozwiązań pozwala wydobyć przestrzenny potencjał wnętrza, a co za tym idzie – uzyskać wrażenie przestronności i lekkości. Osoby przebywające zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i obiektach mieszkalnych, szukają w nich swobody i komfortu. Szklane tafle wpływają na charakter pomieszczeń i pozwalają czerpać jak najwięcej korzyści z przebywania w nich. Doskonałym przykładem jest szkło ekstra białe DIAMANT®, które za sprawą niezrównanej przezroczystości i szlachetności inspiruje do przełamywania aranżacyjnych schematów.

czytaj dalej

Bezpieczne jak szkło! Szyby zespolone niewidoczną tarczą naszych domów

 

Wakacje to czas, który większość z nas spędza poza domem, szukając zasłużonego wypoczynku. Jednak nawet podczas najbardziej wyczekanego wyjazdu przez głowę potrafi przemknąć myśl, czy w tym najważniejszym dla nas miejscu na Ziemi nie dzieje się nic złego. Czy odpowiednio zabezpieczyliśmy go przed niesprzyjającym warunkami atmosferycznymi lub jeszcze mniej sprzyjającymi… wizytami niechcianych gości? Pod tym względem przeszklenia mogą odgrywać kluczową rolę w systemie zabezpieczeń naszego domu, warto zatem przyjrzeć się zastosowanym szybom i ich właściwościom gwarantującym nam spokojną głowę gdziekolwiek jesteśmy.

czytaj dalej

Energooszczędne… jak szkło! Czyli kilka słów o cieple, oszczędnościach i ekologii

 

Siedząc w zaciszu własnego domu, podziwiając piękną panoramę przez okna, często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają jakość oraz właściwości zastosowanych przeszkleń. Szyba może przecież stanowić nawet 90% całej powierzchni okna, a to oznacza, że na jej tafli spoczywa naprawdę niemała odpowiedzialność. Obecnie, kiedy ceny energii rosną w zastraszającym tempie, a źródła grzewcze pracują często ze zdwojoną mocą, od pakietów szybowych wymagamy znacznie więcej niż tylko dostarczania nam pięknych widoków. Najlepsze dostępne rozwiązania stają dziś na straży energooszczędności, komfortu termicznego, a do tego troszczą się o dobro planety.

czytaj dalej

Rewolucja w architekturze i budownictwie stała się faktem. Deklaracja środowiskowa dla szkła ORAÉ® potwierdza, że to szkło o najniższym śladzie węglowym

 

We wrześniu ubiegłego roku marka Saint-Gobain wprowadziła na rynek pierwsze na świecie szkło o zredukowanym śladzie węglowym. Po weryfikacji Deklaracji Środowiskowej Produktu EPD[1] przez niezależnych ekspertów ORAÉ® zostało oficjalnie uznane za przeszklenie o najniższym śladzie węglowym na świecie!

czytaj dalej

Komfortowe… jak szkło! Czyli jak zadbać o codzienną radość życia we wnętrzach

 

Ciepłe, jasne i przytulne wnętrza czy może minimalistyczne, pełne oddechu przestrzenie? Kwestie naszego gustu stanowią prawdziwy test dla szkła do wnętrz, które zdaje go na piątkę z plusem. Szkło we wnętrzach pokochaliśmy za funkcjonalność, estetykę, możliwość personalizacji zgodnie z oczekiwaniami, niezwykłą zdolność dopasowania do każdego projektu i stylu aranżacyjnego czy umiejętność otwierania pomieszczeń na świat zewnętrzny. Jak zatem żyje się nam w otoczeniu szkła?

czytaj dalej

Otwórz swój dom na wiosnę – postaw na duże przeszklenia i szkło powłokowe

 

Współczesne projekty architektoniczne pokochały przeszklenia XXL. Coraz chętniej sięgamy po innowacyjne rozwiązania, które umiejętnie zacierają granicę między przestrzenią domową a ogrodem. Naturalne światło i piękne widoki przenikające do wnętrza przez szklaną taflę, wzbogacają wystrój i pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Stolarkę okienną w imponującym rozmiarze cechuje doskonały design, jak również znakomita funkcjonalność, a wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnych szyb o niezwykłych właściwościach.

czytaj dalej