Skip to main content

#Awilux Polska


O czym pamiętać planując taras

 

Piękny taras jest przestrzenią, która stanowi serce ogrodu oraz miejsce relaksu i spotkań z najbliższymi. Jednak aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania, już na etapie planowania warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, omawia najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu tarasu.

czytaj dalej

Unikalne okna stalowe z ultra cienkimi profilami - Unico XS z oferty AWILUX

 

Do oferty AWILUX zawitała kolejna nowość – rewolucyjne okna stalowe Unico XS. System posiada ultra wąskie profile i bogatą gamę możliwości otwierania. Wyróżnia go także doskonała izolacja termiczna. Unikalna konstrukcja profili wykonanych w 100% ze stali idealnie nadaje się zarówno do renowacji starych i zabytkowych budynków, jak i konstrukcji szklanych w nowoczesnych projektach, zapewniając nieograniczone możliwości aranżacyjne.

czytaj dalej

Stalowe rozwiązania w ofercie AWILUX

 

Trwałe, innowacyjne oraz stylowe konstrukcje stalowe to gorący trend w projektowaniu wnętrz. Podbija on serca inwestorów, którzy poszukują rozwiązań do przestrzeni industrialnych, minimalistycznych i skandynawskich. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma AWILUX, prezentując nowy system profili do drzwi i przeszkleń stałych Presto XS. Dzięki wyjątkowej smukłości umożliwiają one aranżowanie eleganckich i subtelnych przestrzeni, zapewniając niezrównany wygląd.

czytaj dalej

Jakie okna będą bezpieczne dla dzieci

 

Nie ma ograniczeń dla dziecięcej wyobraźni i niepohamowanej ciekawości. Dlatego ważne jest, abyśmy stworzyli dzieciom bezpieczne warunki do odkrywania świata. Chcąc zmniejszyć ryzyko wypadków, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia otaczającej ich przestrzeni. O tym, jak dobrać okna bezpieczne dla dzieci, opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

czytaj dalej

Dobór drzwi tarasowych w 7 krokach

 

Drzwi tarasowe to jeden z najważniejszych elementów nowoczesnego domu - nadają atrakcyjny wygląd budynkowi, dostarczają do wnętrza dużo naturalnego światła i łączą je z tarasem czy ogrodem. Przy ich doborze warto więc kierować się aspektami, które pomogą znaleźć nam idealny model spełniający wszystkie potrzeby projektowe i użytkowe. Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, przedstawia 7 kroków, jakie warto znać podczas wybierania drzwi tarasowych.

czytaj dalej

Schüco LivIng Move w ofercie AWILUX

 

Schüco LivIng Move z oferty AWILUX to innowacyjny system drzwi przesuwnych, który łączy w sobie doskonałą szczelność, najwyższą izolacyjność cieplną oraz komfort użytkowania. Spełnia on różnorodne wymagania architektów, deweloperów, inwestorów, spółdzielni mieszkaniowych oraz klientów indywidualnych. To doskonały wybór dla projektów o ograniczonym budżecie.

czytaj dalej

Zadbaj o okna na wiosnę

 

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zadbać o nasze okna, przygotowując je na nadchodzące, słoneczne dni. Jak właściwie je pielęgnować, aby zachowały swoje właściwości na dłużej? Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, udziela kilku praktycznych wskazówek.

czytaj dalej

Jak wybrać dobre okna

 

Podczas budowy lub generalnego remontu domu czy mieszkania, kluczową rolę odgrywa dobór odpowiedniej stolarki okiennej. To nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności, energooszczędności i bezpieczeństwa. Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, wyjaśnia, na co zwracać uwagę wybierając odpowiednie okna.

czytaj dalej

Aluminiowy system drzwi przesuwnych Hi-Finity od AWILUX

 

Nowy system aluminiowych drzwi przesuwnych Hi-Finity od AWILUX łączy nieograniczony widok, doskonałą izolacyjność, elegancję niewidocznych profili oraz niemożliwą do przecenienia swobodę projektowania. System rewolucjonizuje sposób doświetlania i aranżacji przestrzeni, doskonale sprawdzając się w nowych obiektach, jak i przy renowacjach.

czytaj dalej

5 powodów, by wymienić okna

 

Wymiana okien to decyzja, która może przynieść liczne korzyści zarówno w kontekście estetyki, komfortu, jak i efektywności energetycznej domu. Oprócz oczywistych powodów, takich jak konieczność remontu czy uszkodzenia stolarki, istnieje szereg innych czynników, które mogą skłonić do podjęcia tego kroku. Ekspert firmy AWILUX wskazuje pięć głównych powodów, dla których inwestycja w nowoczesną stolarkę okienną może okazać się kluczową inwestycją na najbliższe lata.

czytaj dalej