Skip to main content

#Awilux Polska


Rozwiązania energooszczędne odpowiedzią na aktualną sytuację ekonomiczną

 

Ze względu na obecną sytuację na świecie oraz podwyżki cen energii, inwestorzy poszukują produktów zapewniających bezpieczeństwo finansowe oraz energetyczne. Wśród nich są nie tylko nowoczesne materiały budowlane czy efektywne elementy systemów instalacyjnych, ale także stolarka otworowa w klasie premium. W jaki sposób okna wysokiej jakości mogą zapewnić większą stabilność finansową? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX.

czytaj dalej

Nowoczesne okna w starych kamienicach

 

Mieszkania w kamienicach kojarzymy z przestrzennymi, wysokimi pomieszczeniami oraz charakterystycznym stylem okien. Stąd w tych specyficznych lokalach często pojawia się potrzeba zastosowania niestandardowych rozwiązań okiennych. O tym, jaką stolarkę otworową wybrać do kamienicy, by spełniała ona wszelkie wymogi termoizolacyjne oraz estetyczne, opowiada Rafał Buczek – ekspert firmy AWILUX Polska.

czytaj dalej

Designerska smukłość – aluminiowy system MasterSlim od AWILUX

 

Najnowszy system okien aluminiowych MasterSlim od AWILUX wyróżnia minimalizm. Jest on widoczny zarówno w precyzyjnym wykończeniu, jak i bardzo wąskich profilach. Charakterystyczne, designerskie, aluminiowe profile sprawiają, że okna idealnie sprawdzą się w nowych obiektach oraz przy renowacjach. Pozwalają zachować oryginalny wygląd fasad, także tych zabytkowych.

czytaj dalej

Okna w czasie zimy - co powinniśmy o nich wiedzieć

 

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, warto pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu okien na okres zimowy. Szacuje się, że przez nieszczelne okna możemy tracić nawet 25% ciepła, co ma znaczący wpływ na nasze rachunki. Jak zatem przygotować okna na zimę i wyregulować je, aby były szczelne?

czytaj dalej

Mistrzowskie systemy okien aluminiowych – MasterWin od AWILUX

 

Nowy system okien aluminiowych MasterWin od AWILUX to optymalna funkcjonalność, wysoki poziom bezpieczeństwa i precyzji wykonania, a także niespotykana efektywność energetyczna. Mistrzowska konstrukcja oferuje niezliczone możliwości projektowe, pozwalając na maksymalne wykorzystanie światła dziennego.

czytaj dalej

Renowacje z widokiem na ekologiczne „nowe życie” zabudowy

 

Na wygląd współczesnych aglomeracji wpływają nie tylko nowo powstałe obiekty. Dobra architektura to przede wszystkim dbałość o historię danego miejsca. Dzięki przeprowadzaniu prac renowacyjnych starszej części zabudowy, odpowiednio wpisuje się ona we współczesny charakter miasta. Jednak czy renowacje dotyczą tylko budynków zabytkowych? Dlaczego warto przeprowadzać tego typu prace i czy takie działania są ekologiczne? Na te pytania odpowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, która dostarcza stolarkę otworową w klasie premium - również do obiektów poddawanych renowacjom.

czytaj dalej

Okna z dopłatami

 

Wymiana starych okien na nowoczesną, energooszczędną stolarkę to nie tylko sposób na ograniczenie zużycia energii cieplnej w aktualnym, trudnym energetycznie czasie, ale również i opłacalna inwestycja kapitału, wspierana finansowo przez krajowe programy – na przykład „Czyste Powietrze”. W jaki sposób uzyskać dotację na energooszczędną stolarkę otworową? Jakie okna umożliwiają zwrot wydanych funduszy? Na te pytania odpowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

czytaj dalej