Skip to main content

#Awilux Polska


Ciepłe okna do ciepłego domu

 

Współczesne domy budowane są z zachowaniem zasad budownictwa energooszczędnego. Jedną z nich jest dbałość o szczelne i prawidłowo zamontowane okna, które chronią budynek przed stratami ciepła nawet na poziomie 20-30%. O tym, na co konkretnie zwrócić uwagę przy wyborze okien, by odpowiednio zadbać o komfort termiczny domu opowiada Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX.

czytaj dalej

Jakie okna będziemy wybierać w 2022 roku

 

Trendy w branży budowlanej to efekt wieloletnich działań i rozwoju produktów, a także wzrostu świadomości inwestorów w zakresie wybierania rozwiązań nowoczesnych, energooszczędnych i funkcjonalnych. Jakim rokiem będzie 2022 na rynku stolarki otworowej? Mówi o tym Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

czytaj dalej

aCUBE od AWILUX – perfekcja i design do kwadratu

 

Designerski, oszczędny w środkach wygląd, precyzja wykończenia oraz nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienne funkcjonowanie – minimalizm to styl, który z pewnością opisuje współczesną architekturę. W zgodzie z tym nurtem podąża nowy system aCUBE od AWILUX – wizualnie perfekcyjna do kwadratu, innowacyjna i wykonana z recyklingu stolarka okienno-drzwiowa o prostych, nawiązujących do sześcianu konturach.

czytaj dalej

Jakie cechy powinien mieć dom nowoczesny

 

Modernistyczne projekty domów bazują na prostych, surowych bryłach, ekologicznych rozwiązaniach i wielkogabarytowych przeszkleniach. Jak stworzyć nowoczesny dom, który będzie zachwycać zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert AWILUX Polska.

czytaj dalej

Okna przesuwne aMOOD od AWILUX – łączą przestrzenie oszczędzając miejsce

 

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w domu to podstawa udanego projektu. Dbałość o komfort, jak i funkcjonalność mieszkania to wyznaczniki nowoczesnej architektury, dzięki której żyje nam się wygodniej, łatwiej oraz na optycznie większym metrażu. Nowy system aMOOD od AWILUX to najnowsze rozwiązanie okienne, dzięki któremu zaoszczędzimy miejsce, przy okazji wprowadzając do wnętrz doskonałą atmosferę.

czytaj dalej

Okna narożne – czy warto się na nie zdecydować

 

Okna narożne to designerskie rozwiązanie, które pozwala w pełni otworzyć pomieszczenie na otaczającą przestrzeń i dostarcza ogromną ilość światła, nawet w trudniejszych do doświetlenia miejscach od północnej strony budynku. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą montaż okien narożnych? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

czytaj dalej

Okna i drzwi od AWILUX dające więcej możliwości

 

Od okien i drzwi oczekujemy coraz więcej – więcej ciepła, więcej światła, więcej designu, więcej bezpieczeństwa oraz więcej swobody w projektowaniu współczesnej architektury. W odpowiedzi na te potrzeby firma AWILUX wprowadza na rynek nową linię okien i drzwi aMORE, oferującą inwestorom znacznie więcej możliwości.

czytaj dalej

Oaza spokoju czy komfortowe biuro - jak przygotować dom na 4-dniowy tydzień pracy

 

Wydarzenia ostatniego roku wywołały niemałą rewolucję w organizacji pracy wielu firm. Z początkiem wybuchu pandemii koronawirusa, w bardzo szybkim tempie i bez wcześniejszego przygotowania prze-nieśliśmy się z biur do domów. Czas pokazał, że ten styl pracy nie zaburza produktywności pracowników, a wielu przedsiębiorców postanowiło na stałe wprowadzić możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej. To jednak nie wszystko - świat coraz głośniej mówi o skróceniu tygodnia pracy do czterech dni, dzięki cze-mu w perspektywie czasu będziemy częściej przebywać w domu. Rafał Buczek z firmy AWILUX podpo-wiada, jak zaplanować zdrową i funkcjonalną przestrzeń.

czytaj dalej

Jak planować budowę domu w okresie pandemii

 

Budowa domu, zwłaszcza w okresie pandemii, wymaga od nas jeszcze lepszej organizacji i dogłębnego przygotowania na każdym etapie inwestycji. Jak zatem zaplanować budowę, aby - mimo pandemicznych trudności - uczynić ją jak najsprawniejszą? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, menedżer sprzedaży w firmie AWILUX.

czytaj dalej

Jakie okna wybrać: PVC czy ALU, a może obie technologie

 

W zakresie stolarki okiennej na rynku od lat królują okna PVC. Coraz większą popularność zdobywają jednak rozwiązania aluminiowe. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są zalety obu tych rozwiązań? Które okna wybrać do naszego projektu? Kwestię różnic pomiędzy rozwiązaniami aluminiowymi i PVC wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, dostawcy rozwiązań okiennych oraz drzwiowych w klasie premium.

czytaj dalej