Skip to main content

Okna


Innowacyjna transformacja Salamander Window & Door Systems: od dostawcy profili do marki okiennej zorientowanej na design

 

W napiętym otoczeniu rynkowym, firma Salamander Window & Door Systems, dostawca systemów profili okiennych z tworzyw sztucznych, utrzymała swoją pozycję w ubiegłym roku na dobrym poziomie. Dzięki nowatorskim produktom, takim jak Greta® Fenster, greenEvolution i evolutionDrive+ oraz kompleksowemu podejściu do zrównoważonego rozwoju, spadek sprzedaży, który dotknął całą branżę budowlaną w szczególności nowe budownictwo, firma zminimalizowała do niespełna 10%.

czytaj dalej

Ślusarka aluminiowa sposobem na poprawę komfortu akustycznego. Na co zwracać uwagę, wybierając okna aluminiowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej

 

Przebywanie w pobliżu miejsc generujących duży hałas, takich jak ruchliwe ulice, tory kolejowe, tereny przemysłowe czy lotniska, wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale też wieloma poważniejszymi niedogodnościami, jak choćby nieustające zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z koncentracją, niższa efektywność i gorsze samopoczucie. Żyjąc czy pracując w takiej okolicy, trudno jest jednak uciec od uciążliwych odgłosów, dlatego szczególnego znaczenia nabiera odpowiednie wyciszenie mieszkań czy biur. Pomóc w tym może wybór okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Szczególną uwagę warto zwrócić zwłaszcza na ślusarkę aluminiową, która dzięki posiadanym właściwościom jest w stanie jeszcze skuteczniej ochronić nas przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Ekspert podpowiada, na jakie parametry okien aluminiowych warto zwrócić szczególną uwagę, jeśli zależy nam na uzyskaniu w pomieszczeniach komfortu akustycznego.

czytaj dalej

Okna tarasowe 2024 – personalizacja i smart home

 

W 2024 roku na rynku okien tarasowych trend się nie zmieni. Nadal najpopularniejsze będą duże przeszklenia w systemie podnoszono-przesuwnym. O ile jeszcze kilka lat temu okna HS uznawane były za rozwiązanie luksusowe, dziś są już standardem zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym. Czy 2024 rok przyniesie w tym zakresie jakieś zmiany? Zdaniem ekspertów G-U Polska, firmy, która stworzyła system podnoszono-przesuwny, znaczenia nabiorą indywidualne dopasowanie drzwi tarasowych oraz inteligentne technologie.

czytaj dalej

Okna PCV czy drewniane? Które lepiej zabezpieczają przed chłodem?

 

Wybór właściwych okien to ważny krok dla wygody i utrzymania odpowiedniej temperatury w domu. Najpopularniejszymi wyborami są okna PCV i drewniane. Każde z nich ma cechy, które wpływają na odpowiednią izolację. Warto poznać plusy i minusy okien oraz zrozumieć różnice między nimi, by podjąć świadomą decyzję. Zatem co wybrać – nowoczesne okna PCV czy tradycyjne drewniane? Podpowiadamy!

czytaj dalej

Czyste Powietrze i termomodernizacja z produktami FAKRO

 

Branża budowlana mierzy się z coraz większymi wyzwaniami ze względu na nowe regulacje środowiskowe i wymagania obniżania zużycia energii. Ten trend zwiastuje rozwój i sięganie po produkty o lepszych parametrach cieplnych oraz innowacyjne rozwiązania do wykończenia domu. Ponadto programy rządowe takie jak „Czyste Powietrze”, czy dofinansowanie do kompleksowej Termomodernizacji przyczyniają się do tego, że wiele rodzin w Polsce może pozwolić sobie na życie w ciepłym i energooszczędnym domu.

czytaj dalej

5 powodów, by wymienić okna

 

Wymiana okien to decyzja, która może przynieść liczne korzyści zarówno w kontekście estetyki, komfortu, jak i efektywności energetycznej domu. Oprócz oczywistych powodów, takich jak konieczność remontu czy uszkodzenia stolarki, istnieje szereg innych czynników, które mogą skłonić do podjęcia tego kroku. Ekspert firmy AWILUX wskazuje pięć głównych powodów, dla których inwestycja w nowoczesną stolarkę okienną może okazać się kluczową inwestycją na najbliższe lata.

czytaj dalej

Aluminium bez tajemnic. Fakty i mity o drzwiach i oknach wykonanych z aluminium

 

Budowa lub remont domu oznacza konieczność podejmowania wielu ważnych decyzji. Proces inwestycyjny to szereg wyborów, w których należy wziąć pod uwagę nie tylko trwałość i funkcjonalność danego rozwiązania, ale też związane z nim koszty. Często w takich sytuacjach posiłkujemy się opiniami innych, a te nie zawsze są zgodne z prawdą. Jednymi z produktów na temat których krąży wiele mitów są okna i drzwi aluminiowe. Co warto o nich wiedzieć, by świadomie podjąć decyzję o wyborze tego rozwiązania?

czytaj dalej

Od prototypu po gotowy produkt - rozwiązania ochronne dla branży okiennej

 

Stolarka okienna wymaga zapewnienia zaawansowanej i kompleksowej ochrony przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami podczas transportu do użytkownika końcowego. Dlatego też, producenci okien podejmują współpracy wyłącznie z dostawcami, którzy są w stanie spełnić ich specyficzne oczekiwania dotyczące produktów chroniących okna przed uszkodzeniem. Jednym z takich sprawdzonych partnerów, jest firma Thermaflex, która dostarcza rozwiązania szyte na miarę - począwszy od wstępnego projektu, poprzez prototyp, aż do wykonanego na zamówienie prefabrykowanego rozwiązania izolacyjnego.

czytaj dalej

Stolarka okienna – rozwiązania na lata

 

Budowa lub remont domu to ważne przedsięwzięcie, a przede wszystkim duża inwestycja. Nierzadko staramy się optymalizować, a nawet ciąć koszty, bo zawsze zdarzają się nieprzewidziane sytuacje i wydatki. Są jednak elementy, na których nie warto oszczędzać, a ich zakup należy odpowiednio wcześnie zaplanować. Jednym z nich jest stolarka okienna, czyli okna i drzwi tarasowe.

czytaj dalej