Skip to main content

#gospodarka


BUDMA 2023 – jedyny słuszny kierunek

 

Czy liderzy sektora budowlanego i architektonicznego są gotowi wykorzystać pełny potencjał zmieniającej się dynamiki branży i dalej się rozwijać, aby szerzej przynosić korzyści swoim klientom, społeczeństwu i otoczeniu? Na to i wiele innych pytań odpowiedzi należy szukać podczas targów BUDMA – wydarzenia, które łączy ludzi w biznesie.

czytaj dalej

Sezonowość na rynku nieruchomości, czyli kiedy najlepiej kupić mieszkanie

 

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Nic więc dziwnego, że nie podejmuje się tej decyzji pochopnie. Potencjalni kupujący analizują wszystkie „za i przeciw”, prześwietlają każdą ofertę i starannie sprawdzają wszystkie aspekty, które mają wpływ na komfort lokalu oraz opłacalność całego przedsięwzięcia. Ważny jest także okres, w którym dokonuje się inwestycji. Na rynku nieruchomości widoczny jest bowiem trend sezonowości. Jaki okres uważany jest za najgorętszy? Dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie wtedy?

czytaj dalej

Czy Polska utrzyma się na pozycji lidera eksportu okien i drzwi

 

Jak podaje Raport badania rynku okien i drzwi, przeprowadzone przez ASM Research Solution Strategy, na zlecenie Związku POiD, Polska pozostaje liderem w eksporcie okien i drzwi wśród krajów europejskich oraz wiceliderem w eksporcie światowym. Eksport odgrywa kluczowe znaczenie dla branży stolarki budowlanej w Polsce.

czytaj dalej

Wymień okna i drzwi na wiosnę – skorzystaj z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze

 

53 tys. zł w ciągu trzech lat – z takiej ulgi podatkowej związanej z termoizolacją mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych. Planując modernizację i dbając o efektywność energetyczną budynku powinniśmy uwzględnić nie tylko wymianę pieca, ale również wymianę okien i drzwi – mają one znaczny wpływ na energooszczędność całego budynku.

czytaj dalej