Skip to main content

#maszyny


WICONA – partner w tworzeniu wymagających projektów

 

Marka WICONA jest synonimem unikalnych konstrukcji aluminiowych bez względu na to czy występuje w postaci funkcjonalnego akcentu jako system drzwi, czy jako okno lub fasada nadająca kształt budynkom. Indywidualizm, który gwarantuje Wicona to nie tylko rozwiązania produktowe, to także możliwości, które daje odpowiednie wsparcie i oprogramowanie, ułatwiające realizację nawet najśmielszych wizji projektantów.

czytaj dalej

Precision Line – design ma znaczenie

 

Parametry techniczne są czynnikiem, który do tej pory najczęściej wpływał na decyzje zakupowe przy wyborze stolarki otworowej z PVC. Jeszcze nie tak dawno stanowił kluczową rolę w podejmowaniu ostatecznej decyzji. Cała uwaga potencjalnego klienta była skierowana na energooszczędność, termoizolacyjność oraz akustykę. Wynikało to z faktu, że produkcja stolarki oparta była o stare technologie, w których estetyka zgrzewu odbiegała od oczekiwań.

czytaj dalej

Licealiści z wizytą w PREZ-MET

 

Na zaproszenie Prezesa Marka Klimka uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej odwiedzili w miniony wtorek siedzibę firmy PREZ-MET aby poznać profil działalności przedsiębiorstwa oraz poznać jego ofertę.

czytaj dalej

PREZ-MET wspiera drużynę sportową.

 

Prezes Zarządu PREZ-MET Sp. z o.o. Sp. k. podpisał umowę sponsorską ze Stowarzyszeniem Piłki Siatkowej Kamienica Polska na podstawie, której firma stała się sponsorem strategicznym drużyny PREZ-MET Kamienica Polska w sezonie 2021/2022.

czytaj dalej

Technologia V-PERFECT® w oknach PAGEN dzięki SL-4 FF EVO RS

 

Firma PAGEN produkująca okna, drzwi, rolety i bramy garażowe dopiero poinformowała o wdrożeniu pierwszego w Polsce systemu robota ROTOX do montażu szyb zespolonych, zintegrowanego z automatyczną sortownią pakietów szybowych i tablicą świetlną wspomagającą kontrolę ich jakości, a już prezentuje kolejne innowacje zastosowane w swoich procesach produkcyjnych. PAGEN wyposażył swoją fabrykę w 2 najnowsze modele robota SL4-FF EVO RS, co oznacza, że okna PVC tego małopolskiego producenta zgrzewane są w opatentowanej technologii V-PERFECT®.

czytaj dalej

PREZ-MET design maszyn ma znaczenie

 

Polski producent maszyn do stolarki otworowej PVC oraz aluminium zmienił kolorystykę maszyn. Praktycznie od początku działalności firmy nasza kolorystyka opierała się na kolorze niebieskim

czytaj dalej

Baza danych okucia Roto NT Alu dostępna w programie LogiKal

 

Roto udostępnia bazę systemu okuć Roto NT do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm w programie LogiKal. Producenci stolarki mają teraz do dyspozycji dane techniczne Roto NT Alu z opcjami i unikalnymi cechami, takimi jak pływająca klamka. To najbardziej rozbudowana baza okuć rozwierno-uchylnych w programie firmy Orgadata, ułatwiająca projektowanie okien i drzwi balkonowych z aluminium.

czytaj dalej

Nexbau stawia na technologię Precision Line od polskiej firmy PREZMET

 

Nexbau to znana i prężnie działająca firma rodzinna z Karpicka produkująca stolarkę otworową z PVC, aluminium oraz drewna. Przez prawie trzy dekady dostarcza wysokiej jakości stolarkę otworową w kraju i zagranicą. Założona została ponad 25 lat temu przez Pana Romana Bauta, który jest jednocześnie wielkim pasjonatem sportów balonowych. Zielone logo NEXBAU gościło już na niejednych mistrzostwach balonowych w kraju i zagranicą zdobywając liczne nagrody. Rodzinnym biznesem zarządza Pan Prezes Roman Bauta wraz z synami Dawidem, Jakubem oraz Jędrzejem.

czytaj dalej

PREZ-MET - poprostu maszyny

 

Doskonała znajomość rynku i sygnały płynące od producentów pozwoliły firmie Prez-Met zidentyfikować potrzebę usprawnienia procesu wytwarzania stolarki okiennej i drzwiowej, obniżyć jego koszty, a także poprawić jakość samego wyrobu finalnego. Powodami zaproponowanych przez przedsiębiorstwo innowacji były między innymi zaostrzające się normy zwiększania izolacyjności termicznej dla stolarki budowlanej, jakie zaczęły obowiązywać wszystkich europejskich producentów, jak również płynące z rynku sygnały o wzroście wymagań klientów w sferze estetyki gotowego wyrobu. Obecne perspektywy w tym sektorze skłaniają się w kierunku stolarki otworowej energooszczędnej, na którą rośnie zapotrzebowanie szczególnie na rynkach zagranicznych.

czytaj dalej