Trendy w aranżacji tarasów i ogrodów
Trendy w aranżacji tarasów i ogrodów

Zbliżająca się wiosna przypomina o konieczności przeprowadzenia porządków wokół domu. Podpowiadamy, na jakie aranżacyjne trendy zwrócić w tym roku uwagę, by na sezon urządzić modny i w pełni funkcjonalny ogród bądź taras. 

 

Rosnąca świadomość ekologiczna w polskim społeczeństwie w centrum uwagi stawia wszystko, co naturalne. Dlatego też w 2024 roku z otaczającą nas przyrodą harmonizować będzie także przestrzeń wokół domu. Drewno i rattan to materiały, którymi wypełnimi ogrodowy krajobraz. By jednak zachować ich piękno i funkcjonalność, szczególnie w odniesieniu do drewnianych powierzchni, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Wykonane z tego surowca meble warto zaimpregnować np. lakierobejcą Tikkurila Valtti Plus Complete, która zapewni ochronę drewna przed wilgocią, słońcem czy zmienną temperaturą, zaś podłogowe deski pomalować olejem, co pozwoli na dłużej zachować ich estetykę i funkcjonalność.

 

W tym sezonie w ogrodach i na tarasach nie zabraknie mebli w opływowych kształtach, np. w postaci stolików, krągłych dodatków i dekoracji. Jeśli dołożymy do tego tkaniny w brzoskwiniowych tonach, które według ekspertów ds. kolorów będą na topie w 2024 roku, modny aranżacyjny look w ogrodzie jest zagwarantowany. 

Wiszące huśtawki w formie kokonów wpisujące się w modne obłości już wcześniej zadomowiły się na polskich balkonach i tarasach. I wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie zejdą z aranżacyjnej sceny. Wykonane z rattanu czy technorattanu są urokliwą ozdobą ogrodowej przestrzeni, która zapewnia przy okazji komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu. Utrzymany w jasnych barwach kokon naturalnie współgra z ogrodową aranżacją, efektownie odznaczając się od ciemnej fasady pomalowanej farbą Tikkurila Valtti Opaque w kolorze 564X.

 

 

Więcej na temat aranżacji przestrzeni wokół domu znajduje się na stronie https://tikkurila.pl/pomysly/w-ogrodzie.