Konstrukcje okienne i drzwiowe bez stali. Unikalna technologia ThermoFibra
Konstrukcje okienne i drzwiowe bez stali. Unikalna technologia ThermoFibra

ThermoFibra to jedna z kluczowych innowacji stosowanych w profilach okiennych i drzwiowych oferowanych przez Deceuninck w serii Elegant. ThermoFibra umożliwia produkcję profili okiennych i drzwiowych, które pozwalają udoskonalić izolację termiczną i osiągnąć wyjątkowy stopień stabilności. Co więcej, wyposażone są w jeszcze cieńszą przylgę wynoszącą zaledwie 7 mm. Wszystko to bez użycia stali.

System profili Elegant ThermoFibra Infinity o podstawowej głębokości zabudowy 76 mm wykorzystuje najnowszą technologię okienną. Deceuninck integruje ciągłe pasma włókna szklanego z zewnętrznymi bokami profilu, co stanowi unikalną technologię na rynku. Dzięki wyeliminowaniu stali można zintegrować więcej wewnętrznych wzmocnień: zapewnia to znakomitą stabilizację i lepszą geometrię profili. Co więcej, przy dużo lżejszym produkcie osiągane są optymalnie wysokie wartości izolacji termicznej. Ponadto, projektantom udało się zmniejszyć przylgę o dodatkowe 2 mm, pozycjonując Elegant ThermoFibra Infinity jako najsmuklejsze na rynku okno PVC przypominające aluminium.

W połączeniu ze wzmocnieniem termicznym Forthex wykonanym z pianki PVC ze stabilną powłoką PVC i zintegrowanymi stalowymi linkami w ramie, można uzyskać jeszcze lepszą izolację termiczną Uf 0,85W/m2K bez wpływu na design. Ta wyjątkowa wartość dotyczy również profili drzwi balkonowych i wejściowych ThermoFibra. Ulepszone wartości wyrywania w porównaniu ze wzmocnieniem stalowym zwiększają ochronę antywłamaniową do RC2.

Forthex upraszcza również montaż. Czyni to na dwa sposoby: elementy są znacznie lżejsze i łatwiejsze w montażu, a kolejnym atutem jest wkręcanie śrub przez piankę.

Eliminacja stalowych i kątowych złączy zgrzewanych w drzwiach przednich ThermoFibra również ogranicza nadmierne gromadzenie zapasów i znacznie skraca czas obróbki.
Technologia ta może być zintegrowana z normalnym procesem produkcji przemysłowej podczas przygotowań. W porównaniu z drzwiami przednimi Elegant wzmocnionymi stalą, można zmniejszyć wagę nawet o 40% — chociaż, podobnie jak w przypadku wariantu stalowego, możliwe są podobne rozmiary elementów do 2,50 m.

ThermoFibra umożliwia uzyskanie maksymalnych rozmiarów przy znacznie niższej wadze, a tym samym rozszerza możliwości projektowania z myślą o ilości światła dziennego. Dzięki ThermoFibra w skrzydle można produkować nowoczesne, duże elementy okienne pozbawione stali do 2,40 m. Dzięki zoptymalizowanej geometrii przylgi można budować nawet wyższe elementy z dodatkowym łączeniem krawędzi szkła.

Poprzez wykorzystanie w rdzeniu przetworzonego PVC, profile są nadzwyczaj ekologiczne. Forthex jest wykonany w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, co oznacza, że niektóre kombinacje ram i skrzydeł osiągają zawartość materiałów pochodzących z recyklingu przekraczającą 55%, zgodnie z wymogami niektórych władz lokalnych. Wreszcie, dzięki długim włóknom, profile w pełni nadają się do recyklingu we własnym zakładzie Deceuninck.

Zaktualizowana gama kolorystyczna 57 folii z dodatkowymi modnymi kolorami, takimi jak grafitowy czarny mat lub folie o wyglądzie aluminium, a także ciepłe drewniane odcienie, dopełnia futurystyczne okno. Okrągłe i kwadratowe listwy przyszybowe do okien o wyglądzie aluminium sprawiają, że swoboda projektowania jest niemal nieograniczona.

Więcej informacji: www.deceuninck.pl/ i www.elegant.deceuninck.com/pl/