Nowa inwestycja w Ponzio - automatyczne regały na profile
Nowa inwestycja w Ponzio - automatyczne regały na profile

Dążąc do ciągłego usprawniania procesów produkcyjnych i logistycznych, firma Ponzio wyposażyła halę produkcyjno-magazynową w nowoczesne, automatyczne regały o wys. 16m.

Nowe regały zwiększają powierzchnię magazynowania o dodatkowych kilkadziesiąt półek, natomiast ich głównym zadaniem jest usprawnienie organizacji pracy pomiędzy magazynem, a lakiernią. Zlokalizowane zostały w pobliżu pionowej linii lakierniczej, by stanowić tzw. bufor dla lakierni. Zdecydowanie ułatwią i przyspieszą proces przepływu towaru z magazynu na lakiernię oraz efektywnie wykorzystają dostępną powierzchnię.
 

Regały wyposażone są w 2 stacje załadunkowo-rozładunkowe poruszające się w różnych kierunkach, które zapewniają łatwy dostęp do szerokiego asortymentu. Transport towaru odbywa się pionową wewnętrzną windą na zaprogramowane wcześniej lokalizacje. Automatyczny system składowania zapewnia więc szybki załadunek i rozładunek, pozwala na wygodny dostęp do materiałów i w rezultacie wpływa na wzrost wydajności produkcji. 
 

Nowa inwestycja Ponzio to kolejny krok w kierunku jeszcze sprawniejszej organizacji obsługi klientów.

 

źródło: Ponzio Polska