Szukaj w serwisie:

Okna dachowe z planem na oszczędzanie

Efektywność energetyczna to wyzwanie współczesności, które warto podjąć ze względu na liczne korzyści. Niektóre z nich – jak niższe rachunki za ogrzewanie lub stała temperatura – odczujemy bezpośrednio, inne przysłużą się m.in. ochronie środowiska. Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy też budujemy dom, zacznijmy od okien.

Energooszczędne propozycje producentów stolarki otworowej są skierowane zarówno do właścicieli domów przed termorenowacją, jak i inwestorów planujących budowę domu energooszczędnego. W obydwu przypadkach istotny jest wybór modeli, które gwarantują jak najmniejsze straty ciepła, a przy tym pozwolą pozyskać energię słoneczną.

Jak rozpoznać okna niskoemisyjne?

Okna dachowe z planem na oszczędzanieOkna niskoemisyjne mają stosunkowo wysoki współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego („g”), który zapewnia pozyskiwanie energii ze słońca. Ponadto mają niski współczynnik przenikania ciepła („Uw”), dzięki czemu temperatura w pomieszczeniach utrzymuje się na stałym poziomie, energia wytworzona wewnątrz nie przedostaje się na zewnątrz, a problem przeciągów nie istnieje. Oprócz parametrów niezbędnych dla podniesienia efektywności energetycznej, nowoczesne modele okien dachowych spełniają wymogi istotne dla komfortu mieszkania, jak np. ochrona przed wilgocią czy wygoda użytkowania. W odniesieniu do okien dachowych i poddaszy użytkowych szczególną uwagę należy poświęcić klasie izolacji akustycznej.

Szyby generują oszczędności

Okna dachowe z planem na oszczędzanieParametry oraz funkcjonalność wszystkich okien zależą przede wszystkim od zastosowanych pakietów szyb zespolonych. Szkło może zapewniać lepszą ochronę przed hałasem, większe bezpieczeństwo, łatwość użytkowania i oczywiście zyski energetyczne ze słońca zimą. Modele niskoemisyjne w większości są wyposażone w trzy szyby z powierzchnią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym oraz ciepłą ramką. Marka Roto Okna Dachowe proponuje dwa odmienne modele niskoemisyjnych pakietów zespolonych, których parametry techniczne spełniają wymogi budownictwa pasywnego.

Okna z serii Designo są dostępne w dwóch wariantach specjalnego zestawu szyb zespolonych Roto blueTec. To 3-szybowy pakiet niskoemisyjny, w którym zewnętrzna i środkowa szyba jest hartowana, a od wewnątrz znajduje się szkło bezpieczne klejone. Ponadto szyby wyposażone są w powłokę antyroszeniową. Wariant pakietu z powierzchnią międzyszybową wypełnioną argonem, osiąga współczynnik Ug=0,8 W/m2K. Zestaw z wypełnieniem z kryptonu gwarantuje Ug=0,5 W/m2K.

Linia RotoQ jest z kolei wyposażona w 3-szybowe pakiety Comfort i Premium zbudowane z dwóch szyb hartowanych oraz wewnętrznej bezpiecznie klejonej. Zestaw Comfort zapewnia Ug= 0,7 W/m²K, natomiast Premium Ug= 0,5 W/m²K. Obydwa typy szkleń zespolonych zapewniają trzecią klasę izolacji akustycznej oraz zyski ciepła na poziomie 0,54.

Solidna oprawa

Okna dachowe z planem na oszczędzanieWysoka jakość pakietów szybowych musi znajdować uzupełnienie w konstrukcji, a także w samym procesie montażu. Okna Roto wyposażone są w wysokie profile okienne (11,5cm) oraz dodatkowe docieplenie w postaci termo-bloku WD, który poprawia efektywność energetyczną całego okna (9% dla RotoQ, 15% dla Designo). Szeroki wybór zestawów przyłączeniowych oraz łatwy montaż minimalizują ryzyko wystąpienia błędów wykonawczych. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że dach nie stanie się miejscem powstawania mostków cieplnych. 

 

źródło: Roto

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.