Skip to main content

#inż. Zbigniew Czajka


Innowacyjne konstrukcje okuć do przeszklonych drzwi przesuwnych

 

Przeszklone drzwi przesuwne znajdują coraz szersze zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków, a szczególnie w wejściach na tarasy i balkony. Wynika to z ich charakterystyki konstrukcyjnej, pozwalającej na instalowanie skrzydeł przesuwnych o znacznie większych wymiarach i masie niż np. rozwierane oraz faktu nie zajmowania w pozycji otwartej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. W dużej mierze wymaga to zastosowania odpowiednich okuć, cechujących się zwiększona odpornością na włamanie i napór wiatru, podwyższoną izolacyjnością termiczną i akustyczną, oraz umożliwiających skuteczne wietrzenie i komfortową, w pełni bezpieczną obsługę.

czytaj dalej

Problematyka montażu przesuwnych bram chłodniczych

 

Właściwe funkcjonowanie i użytkowanie bram, w tym szczególnie przesuwnych chłodniczych, jest zależne nie tylko od ich właściwej konstrukcji i wykonania, ale także od prawidłowego montażu. Bramy stanowią element otworowy pionowych przegród wewnętrznych lub zewnętrznych, których głównym zadaniem jest stworzenie bezpiecznego dostępu dla użytkowników, towarów oraz pojazdów m.in. w budynkach chłodni przemysłowych i magazynowych. Bezpieczny dostęp może być zagwarantowany jedynie w przypadku przeprowadzenia montażu bram przez uprawnionych pracowników, zgodnie z opracowaną i dostarczoną przez producenta instrukcją.

czytaj dalej

Innowacyjny system aluminiowych kształtowników okiennych DECALU

 

Aluminiowe kształtowniki okienne systemu DECALU charakteryzują się innowacyjną konstrukcją, odmienną od występujących dotychczas na rynku budowlanym. Zastosowane rozwiązania zdecydowanie zmniejszają ilość elementów niezbędnych do złożenia gotowego okna, zwiększają jego szczelność i izolacyjność termiczną, upraszczają technologię montażu poprzez fabryczne zespolenie uszczelek z kształtownikiem itp. Wykonane z nich okna wyróżnia wyjątkowym design, przystosowany szczególnie do nowoczesnych projektów budowlanych.

czytaj dalej