REHAU laureatem programu „Odkrycie roku 2023”  za system profili okiennych ARTEVO
REHAU laureatem programu „Odkrycie roku 2023” za system profili okiennych ARTEVO

W dniach 20-21 września 2023 pod Warszawą odbyło się VIII Międzynarodowe Forum Stolarki, podczas którego wyłoniono Laureatów programu "Odkrycie Roku 2023". Wyróżnienie to przyznano m.in. firmie REHAU za innowacyjny system profili okiennych ARTEVO.


 

Program „Odkrycie Roku” dla branży stolarki otworowej organizowany jest przez portal Stolarka VIP. Powstał on z myślą o innowacyjnych, ekologicznych i wyjątkowych produktach oraz usługach, które odpowiadają aktualnym i przyszłym potrzebom branży, konsumentów i architektów. O przyznaniu wyróżnienia decyduje Kapituła programu pod okiem Stolarka VIP, która w procesie decyzyjnym ocenia przede wszystkim innowacyjny charakter produktu.

Jednym z laureatów programu „Odkrycie roku 2023” została firma REHAU z rewolucyjnym systemem okiennym ARTEVO.

Jeszcze więcej jakości, jeszcze większe możliwości

System ARTEVO to kolejna generacja sprawdzonego systemu GENEO, produkowanego z innowacyjnego tworzywa kompozytowego RAU-FIPRO X z dodatkiem włókien szklanych. Integracja włókien szklanych w całym przekroju profili otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie wymiarów skrzydeł i całych okien. I to w większości przypadków bez konieczności stosowania wzmocnień stalowych, gdyż specjalne, wzmocnione tworzywo zapewnia równomierne i niezawodne przenoszenie obciążeń. Pozwala to uzyskać maksymalną wysokość skrzydeł do 2,80 m (bez wzmocnień stalowych do 2,40 m) dla okien białych i kolorowych. Brak wzmocnień przekłada się na wysoką izolacyjność termiczną (Uf w standardzie do 0,97 W/(m²K) i ciężar mniejszy do 40% w porównaniu z klasycznymi, wzmocnionymi oknami z tworzywa.

Na czym polega innowacyjność systemu okiennego ARTEVO?

Większa wytrzymałość. Integracja włókien kompozytowych w całym przekroju profilu zapewnia równomierne i niezawodne przenoszenie obciążeń. Niezwykle wytrzymały materiał daje dodatkową stabilność i sztywność skrętną.
 

Wyjątkowy design. Symetryczny, kubistyczny profil z niezwykle smukłymi przylgami oraz małe promienie i kąty tworzą nowoczesny, spójny design.
 

Bezkonkurencyjny zrównoważony rozwój. Obecnie produkowane profile REHAU zawierają do 75% materiałów pochodzących z recyklingu. Po raz pierwszy w systemie ARTEVO zastosowano recyklaty również w listwach przyszybowych.

 

Wydajność w procesie produkcji. Brak wzmocnień w większości przypadków oznacza, że elementy stolarki mogą być wytwarzane szybciej, są lżejsze (do 40%) i wymagają mniej wysiłku przy transporcie i montażu. Mniej wzmocnień to także niższe koszty magazynowania.

 

Innowacyjna technologia w ARTEVO max. Rewolucyjna technologia profili z dodatkowo wsuniętą w komory folią LowE, redukuje promieniowanie cieplne do 5% i zapobiega konwekcji w komorach profili. Pozwala to uzyskać wartości współczynnika Uf do 0,81 W/m²K. Dodatkowy plus – folia LowE może być w całości poddawana recyklingowi, razem z profilami okiennymi!

 

Strategia platformy 80 mm. Wspólna platforma systemowa z systemami REHAU SYNEGO AD oraz MD to identyczne profile dodatkowe czy progi dla wszystkich systemów. Oznacza to mniejsze inwestycje w stany magazynowe, uproszczenie planowania zamówień i produkcji, mniejsze ryzyko pomyłek.

 

Uniwersalne wzmocnienie. Wzmocnienie do skrzydeł, ościeżnicy oraz słupka ruchomego i ruchomego ślepego do szerokiej gamy zastosowań to mniejsze zapasy i mniejszy wysiłek w produkcji.

 

Całkowita swoboda projektowania. ARTEVO oferuje maksimum możliwości projektowych - wygląd drewna lub aluminium, okleinowanie, lakierowanie lub nakładki aluminiowe.

 

Sprytne dodatki. Prewencyjna ochrona przeciwwłamaniowa SMART GUARD zintegrowana ze stolarką, sfera prywatności za naciśnięciem przycisku SMART PRIVACY czy balkon francuski SKYFORCE z niewidocznym mocowaniem do stolarki w pełni uzupełniają ofertę systemową ARTEVO.
 


 

Przyszłość należy do innowacji

Program Odkrycie Roku dla branży stolarki otworowej udowadnia, że przyszłość należy do tych, którzy myślą odważnie i działają kreatywnie. Firma REHAU od zawsze była innowatorem w branży okiennej. Opracowany 15 lat temu jako śmiała wizja materiał kompozytowy RAU-FIPRO X stał się niezrównanym sukcesem, który zrewolucjonizował rynek okienny. W tym roku REHAU wraz z ARTEVO, czyli kolejną generacją sprawdzonego systemu profili na bazie tworzywa kompozytowego wzmocnionego włóknem szklanym ponownie wyznacza nowe standardy dla branży.

Więcej informacji o systemie ARTEVO znajdziesz na stronie: www.rehau.pl/artevo

 

Okna odkrywane na nowo. Na miarę dzisiejszych potrzeb.