oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Publikacje / analitycznie

 
Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując rolety okienne

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując rolety okienne

[ 10.09.2018 ]

Rolety są najchętniej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kontrolę nad światłem promieni słonecznych w pomieszczeniach. Cieszą się dodatkowo największą popularnością ze względu na poprawę bezpieczeństwa i wpływ na wysokość rachunków za energię. W zależności od tego, czy nasze rolety będą instalowane w domu, który już istnieje, czy w nowopowstałym budynku, możemy zdecydować się na konkretny rodzaj. Rafał Buczek, ekspert firmy Awilux, podpowie nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując rolety okienne.
Dom otwarty na świat

Dom otwarty na świat

[ 10.09.2018 ]

Na funkcjonalność budynku wpływa wiele elementów, w tym także układ jego pomieszczeń oraz odpowiednie dopasowanie przeszkleń. Mają one również duże znaczenie dla energooszczędności obiektu i komfortu domowników. Jak zatem zaaranżować dom „otwarty na świat”, w którym wnętrza będą dobrze doświetlone, a jednocześnie chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem?
Egzotyczna dusza drewna

Egzotyczna dusza drewna

[ 10.09.2018 ]

Okna i drzwi z drewna ocieplają pomieszczenia, dzięki nim dom nabiera stylu. O wyjątkowości stolarki otworowej świadczy ponadczasowy design, szlachetny charakter oraz długowieczność naturalnego materiału. W Polsce najpopularniejsze jest drewno pochodzenia europejskiego. Jeśli jednak szukamy dla naszego domu oryginalnych i rzadko spotykanych rozwiązań, warto poszerzyć horyzonty. Egzotyczne gatunki drewna cechuje nie tylko ciekawa kolorystyka i struktura. Ze względu na swoje pochodzenie to również materiał niezwykle odporny i wytrzymały.

Bramy z przeszkleniem

[ 14.08.2018 ]

Otworowe wyroby budowlane, do których zaliczane są także bramy, w coraz większym zakresie wyposaża się w przeszklenia, wykonywane głównie z tafli szklanych, ale także z przeźroczystych tworzyw sztucznych. Unowocześnia to ich wygląd, dodatkowo doświetla pomieszczenie oraz zwiększa orientację użytkownika o przestrzeni znajdującej się poza zamkniętą brama. Występują różne rozwiązania konstrukcyjne bram, w tym także przeszklonych, które najczęściej są dzielone na bramy garażowe oraz przemysłowe.

Nowe rozwiązania wewnętrznych drzwi drewnianych

[ 14.08.2018 ]

Wewnętrzne drzwi drewniane, tak jak i inne budowlane wyroby otworowe, podlegają ciągłemu rozwojowi konstrukcyjnemu. Nowe rozwiązania takich wyrobów charakteryzują się wysoką jakością, a ich zastosowanie wyraźnie przyczynia się do stworzenia w pomieszczeniach domowych atmosfery przytulności. Asortyment drzwi, zarówno klasycznych jak i nowoczesnych, pozwala na wybór idealnie dopasowany do niemal każdego stylu wnętrza mieszkania.

Okna z wentylacją

[ 14.08.2018 ]

Właściwie działająca wentylacja jest szczególnie niezbędna w pomieszczeniach z przebywającymi w nich ludźmi, gdyż dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania. Proces dostarczenia powietrza następuje poprzez urządzenia do tego przeznaczone, zainstalowane w ścianach oraz w budowlanych wyrobach otworowych, w tym w oknach. Podstawowymi urządzeniami usytuowanymi w oknach są nawiewniki, zwane także nawietrznikami.
Przeszklone drzwi przeciwpożarowe

Przeszklone drzwi przeciwpożarowe

[ 06.04.2018 ]

Przeszklone drzwi przeciwpożarowe stanowią ruchome zamknięcia otworów usytuowanych w poziomych przegrodach o określonej klasie odporności ogniowej. Zazwyczaj są stosowane w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, kina, galerie handlowe itp.), mieszkalnych wielorodzinnych (szczególnie wysokich) oraz zamieszkania zbiorowego (np. hotele). Coraz większe zastosowanie mają drzwi przeciwpożarowe wyposażone w przeszklenia, które dodatkowo doświetlają pomieszczenia oraz umożliwiają orientację o przestrzeni znajdującej się za nimi.
Okna wewnętrzne szczególne kasowe i podawcze

Okna wewnętrzne szczególne kasowe i podawcze

[ 06.04.2018 ]

Okna są głównie kojarzone z budowlanymi elementami zamykającymi otwory w ścianach zewnętrznych budynków, umożliwiającymi dopływ światła i zapewniającymi wietrzenie oraz pozwalające na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Występują także okna instalowane w ścianach wewnętrznych pomieszczeń, pełniąc inne funkcje jak np. okna kasowe lub podawcze.
Systemy kontroli dostępu do pomieszczeń

Systemy kontroli dostępu do pomieszczeń

[ 04.04.2018 ]

Stosowane tradycyjnie sposoby kontroli dostępu do pomieszczeń a nawet całych budynków opierają się o zainstalowane w drzwiach zamki i otwierające je klucze. Współczesnym rozwiązaniem zarządzania bezpieczeństwem pomieszczeń i budynków jest zastosowanie drzwi wyposażonych w system kontroli dostępu. Jego podstawowe zadanie polega na ograniczeniu dostępu nieuprawnionym użytkownikom do określonych stref, oraz zapewnienie dostępu do stref chronionych uprawnionym użytkownikom.
Okna piwniczne

Okna piwniczne

[ 04.04.2018 ]

Większość budynków mieszkalnych jest wyposażona w piwnice. Wielkość tych pomieszczeń oraz ich przeznaczenie jest bardzo różnorodne. Z zasady każde z nich powinno mieć okno, którego typ i wymiary są zależne od konkretnych warunków danego pomieszczenia piwnicznego, a szczególnie jego usytuowania w stosunku do poziomu gruntu.
  (1) 2 3 4 5 6 następna
 
Wnętrza ozdobione Living Coral – kolorem roku 2019
 • Wnętrza ozdobione Living Coral – kolorem roku 2019
 • Całkowicie nowa seria wypełnień w ofercie VEYNA
 • Czas na nowe. Sześć powodów, dla których należy wymienić okna
 • Drzwi balkonowe z niskim progiem i ukrytymi zawiasami od Awilux - bezpieczeństwo i komfort użytkowania
 • Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.