MORAD gazelą w biznesie
MORAD gazelą w biznesie
P.P.U Morad odebrało dyplom potwierdzający przynależność firmy do Gazel Biznesu 2008. To już trzeci tytuł Gazel Biznesu przyznany tej firmie.

Redakcja Pulsu Biznesu i wywiadownia gospodarcza Coface Poland stworzyły dziewiąty już ranking najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. P.P.U Morad już po raz trzeci znalazło się na tej prestiżowej liście firm, a tytuł wraz z dyplomem odebrany został podczas uroczystej gali.

Gazela Biznesu to znane wyróznienie w świecie biznesu. To ranking, który uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój w okresie ostatnich 3 lat.Gazelą Biznesu 2008 mogła zostać firma, która:

rozpoczęła działalność przed rokiem 2005 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś.
w latach 2005-07 ani razu nie odnotowała straty.
w roku 2005 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 i nie większą niż 200 mln zł.
w latach 2005-07 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży;
przynajmniej od roku 2005 publikuje swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B lub udostępniła informacje na ich temat firmie Coface Poland lub redakcji "Pulsu Biznesu".

Z punktu widzenia "Pulsu Biznesu" gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród konkurentów. Taką firmę cechuje między innymi: nieskazitelna reputacja, uczciwość, wobec kontrahentów, pracowników, a także skarbu państwa.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Morad Sp. z o.o. jest producentem stolarki PCV i aluminium. Firma obecna jest na polskim rynku od 1990 roku, a jego oferta oprócz okien i drzwi o wymiarach typowych obejmuje wykonawstwo w nietypowych kształtach (trójkąty, trapezy, półkola itp.) i różnorakich podziałach wewnętrznych (przewiązki, szprosy). Wyroby wykonywane są w różnych kolorach i mogą posiadać różnego rodzaju szyby (kuloodporne, antywłamaniowe, bezpieczne, refleksyjne, antisol, hartowane).

Firma posiada w swojej ofercie szeroki zakres dodatkowych elementów do okien: m.in. parapety wewnętrzne i zewnętrzne, siatki przeciw owadom, nawiewniki, mechanizmy pozwalające na ręczne i elektryczne uchylanie okien itp.