Stolarka VIP w Sandomierzu, czyli XIX Konwent Stolarki
Stolarka VIP w Sandomierzu, czyli XIX Konwent Stolarki

Nadszedł grudzień, zbliża się sezon świąteczny, a wraz z nim kolejny Konwent Stolarki. Tradycją stał się już fakt, że ostatnią konferencję w roku organizujemy zawsze na południu Polski. Tym razem wybraliśmy Sandomierz, piękne nadwiślańskie miasto położone na wzgórzach.

XIX Konwent Stolarki odbył się w dn. 7-8 grudnia 2017 r. Wzięło w nim udział ponad 110 osób, wśród nich producenci okien i drzwi, dostawcy i dystrybutorzy. Głównym patronem Konwentu była firma Pilkington. Towarzyszyły jej także patroni strategiczni: Exte, Marcopol, Grupa Mangnum, Wital, IC Complex, Vorne, Wiśniowski a patronat medialny objęły: Kurier Drzewny i Okno Serwis.

Kluczowym punktem spotkania była wizyta w historycznej już hucie szkła firmy Pilkington w Sandomierzu. Można było zobaczyć cały proces produkcji szkła budowlanego, od przygotowywania zestawu surowców, poprzez wytop masy szklanej i formowanie, a także cięcie tafli szkła i składowanie w przepastnym magazynie dziesiątki tysięcy ton.  Huta to bardzo nowoczesny obiekt, który zatrudnia 400 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem automatyzacji procesów wytopu.

Prezentacje wykwalifikowanych ekspertów zostały wyselekcjowane tak, aby jak najlepiej spełnić potrzeby wymagającej i wciąż rozwijającej się branży. Nie mogło zatem zabraknąć zagadnień prawnych, które za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem poruszony został temat reklamacji w sprzedaży krajowej i zagranicznej (adwokat Łukasz Świderek).Rekrutacja pracowników to palący problem naszj branży. Nad tym jak go rozwiązać debatowaliśmy wraz z dyplomowanym trenerem biznesu – Marcinem Krukarem.

Nie mogło zabraknąć wystąpień dotyczących pracy z komponentami: Taras Tlumaskyy i firma Vorne, Sebastian Jakubowski – Marcopol, Artur Milewski – Wital.
Poruszyliśmy też temat pozycjonowania ciężkich przeszkleń (Jekko/Viavac), walki ze smogiem (Brevis), błędów montażowych (Grupa Magnum).

Z rozmów, wystąpień i debat wynikało, że kluczowe zagadnienia związane z eksportem i sprzedażą krajową będą dominować, ale w kontekście konkurencyjności firm, wydajności pracy, automatyzacji produkcji i kompetencji właścicieli i ich pracowników. Każda z uczestniczących firm  mogła zapoznać się także ze specjalnie przygotowaną przez StolarkaVIP publikacją dla eksporterów  pod nazwą VADEMECUM EKSPORTERA. Bez wiedzy, bez precyzyjnej informacji, bez szczegółów coraz trudniej będzie się poruszać w przestrzeni międzynarodowej i eksportowej.

Istotnej i inspirującej treści towarzyszyły rozmowy w kuluarach, uroczysta kolacja połączona z degustacją wina (właściciel winnicy Terra - Maciej  Glinka), wymiana doświadczeń i nowe znajomości handlowe.

XIX Konwent Stolarki za nami. Południe pożegnało nas słoneczną pogodą i zadowoleniem uczestników. To było niezwykle inspirujące spotkanie. Następnym razem widzimy się na jubileuszowym, bo XX Konwencie Stolarki na zamku w Gniewie. Nie może tam Państwa zabraknąć.

 

źródło: Stolarka VIP

OKNO 4/2017