Skip to main content

#imprezy


Stolarka VIP w Sandomierzu, czyli XIX Konwent Stolarki

 

Nadszedł grudzień, zbliża się sezon świąteczny, a wraz z nim kolejny Konwent Stolarki. Tradycją stał się już fakt, że ostatnią konferencję w roku organizujemy zawsze na południu Polski. Tym razem wybraliśmy Sandomierz, piękne nadwiślańskie miasto położone na wzgórzach.

czytaj dalej

TARGI WARSAW BUILD 2014 – TU TRZEBA BYĆ

 

Przed nami ważne wydarzenie w branży budowlanej – wrześniowe targi Warsaw Build 2014. Organizator zadbał o to, by w programie każdy specjalista znalazł coś dla siebie – począwszy od architekta i projektanta wnętrz, poprzez deweloperów i inwestorów, aż po wykonawców, montażystów i inżynierów.

czytaj dalej

Firma Domino zaprasza na targi fensterbau/frontale 2014

 

Już 26 marca rozpocznie się najważniejsza w Europie impreza dedykowana producentom stolarki budowlanej – Międzynarodowe Targi Branżowe Okno Drzwi Fasada w Norymberdze. W wydarzeniu weźmie udział również firma Domino – wiodący polski producent i dystrybutor klamek, okuć oraz akcesoriów meblarskich, która w trakcie czterodniowej imprezy zaprezentuje zarówno nowości inspirowane najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz, jak i propozycje już uznane, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

czytaj dalej

Polska wygrywa innowacją – smartroll na Heimtextil 2014

 

Za nami kolejna edycja targów Heimtextil – największej imprezy wystawienniczej dla branż wykończeniowej i tekstylnej w Europie. Jak co roku, nie mogło na niej zabraknąć również polskiego akcentu – wśród wystawców swoją ofertę zaprezentowała między innymi firma Franc Gardiner Sp. z o.o., producent rolet, twórca innowacyjnej technologii smartroll.

czytaj dalej

Innowacje to nasza przyszłość

 

Wszelkie innowacje są wynikiem ludzkiej działalności i kreatywności i także my decydujemy o tym, czy pewne z nich mają rację bytu czy też nie. Wykorzystując dane innowacje przyczyniamy się do ich rozpowszechniania a celem każdej z nich jest to, aby w przyszłości stała się ona dobrem powszechnym.

czytaj dalej

Efektywność energetyczna budynków najskuteczniejszym sposobem ograniczenia emisji gazów cieplarnianych

 

Budynki odpowiadają za około 40% światowego zapotrzebowania na energię, a tym samym mają bardzo duży, ale wciąż niedoceniony potencjał w osiąganiu coraz większej redukcji emisji gazów cieplarnianych. Natomiast wprowadzenie w życie zasad zrównoważonego rozwoju ma wymierne korzyści związane nie tylko z poprawą efektywności energetycznej budynków, lecz także zdrowiem i jakością życia ludzi.

czytaj dalej

Czym BUDMA za młodu nasiąknie…

 

Nie tak dawno odbyło się najważniejsze wydarzenie targowe dla branży budowlanej BUDMA 2013, a już teraz zgłaszają się firmy zainteresowane przedstawieniem swojej oferty w przyszłorocznej edycji. Tu warto przypomnieć, że kolejna BUDMA odbędzie się wczesną wiosną tj. w dniach 11-14 marca 2014.

czytaj dalej