Budynki, które zachwycają – najnowocześniejsze projekty w Polsce
Budynki, które zachwycają – najnowocześniejsze projekty w Polsce

Najnowocześniejsze budynki w Polsce zachwycają nie tylko doskonałym designem, ale też najnowszymi technologiami, których nie widać na pierwszy rzut oka. To właśnie ich zastosowanie wpisuje się w ideę smart city i sprawia, że inteligentne urządzenia wchodzą do naszego codziennego życia.

Współczesna architektura największych polskich miast wyraźnie się rozwija, a rozwiązania wybierane przez architektów mają gwarantować najwyższy komfort obsługi. W wielu nowych dużych projektach stawia się na produkty koncernu GU – producenta z branży techniki okiennej drzwiowej. Rozwiązania projektowane specjalnie dla poszczególnych projektów i niezwykle rozwinięta technologia sprawia, że w polskich biurowcach, czy apartamentowcach coraz częściej spotykamy się  z produktami GU.

Brama Poznania czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego

Brama Poznania to instytucja, która odwołuje się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej. To doskonały przykład nowatorskiego nie tylko w skali miasta, ale i kraju myślenia o muzealnictwie, architekturze, przestrzeni publicznej i życiu lokalnej społeczności. Brama Poznania nie jest tradycyjnym muzeum. To dynamiczna instytucja kultury, która doskonale wpisuje się w historyczną tkankę miasta. Stworzyła ona wokół siebie przestrzeń, która w naturalny sposób przyciąga ludzi, stając się miejscem twórczych działań, spotkań i wypoczynku. Zastosowane w nim samozamykacze GU OTS 430 G  i ujednolicone wkładki do zamków BKS serii B 88 zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.

OVO Wrocław

To pierwsza w Polsce budowla, która kompleksowo odnosi się do blobitektury- charakterystycznego nurtu architektonicznego. Futurystyczne wizje twórców urzeczywistniły się właśnie w tym budynku.To odważna koncepcja, dzięki której Wrocław zyskał zupełnie nowe i inne od wszystkich miejsce.  – W budynku znajduje się wiele dużych przeszkleń, w których użyto naszych rozwiązań podnoszono-przesuwnych HS, dzięki którym obsługa nawet bardzo dużych drzwi tarasowych jest bardzo łatwa. Dodatkowo zastosowano progi GU Thermostep 164 zamontowane na specjalnych materiałach montażowych – mówi Jarosław Wodzisławski z firmy GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej.

ZŁOTA 44 w Warszawie

Budynek Złotej 44 zaprojektował światowej sławy architekt Daniel Libeskind. 192 metry i 52 piętra sprawiają, że budynek jest najwyższą wieżą mieszkalną tej klasy w Unii Europejskiej. Luksus i najwyższe standardy – te określenia najlepiej oddają charakter wieżowca. – W Złotej 44 zastosowano najbardziej innowacyjne materiały. W jednym z najbardziej prestiżowych budynków w kraju użyto również naszych zamków Secury Automatic MR-2 oraz innowacyjnych elektromotorycznych przeciwzamków MTRS – mówi Jarosław Wodzisławski. Projektanci budynku musieli zastosować materiały najwyższej jakości również ze względu na nietuzinkowość projektu, m.in. trójszybowych paneli, które pokrywają fasadę.

Sala Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich

Sala widowiskowo-koncertowa znajduje się w trzykondygnacyjnym obiekcie Poznań Congress Center i mieści blisko 2000 osób. Nowoczesne zaplecze multimedialne pozwala na organizację wydarzeń na światowym poziomie. Poznańska Sala Ziemi została zaliczona do grona najlepszych akustycznie dużych sal koncertowych i operowych w Polsce. Bezpieczeństwo i łatwość obsługi sali przy tak dużej ilości osób zapewniają m.in. zamki paniczne, samozamykacze, ale również siłowniki do napowietrzania TA60.

Bałtyk Tower w Poznaniu

W miejscu legendarnego poznańskiego kina Bałtyk stanął prawie 150-metrowy wieżowiec klasy A zaprojektowany przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych na świecie – MVRDV. 18 pięter, przestrzeń biurowa, ale również przeznaczona na wydarzenia kulturalne tworzą nowe ważne miejsce dla mieszkańców Poznania. – Bałtyk Tower to budynek z certyfikatem LEED, który pokazuje, że budynek powstał zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która jest nam bardzo bliska – mówi Jarosław Wodzisławski.

 

źródło: GU Polska