oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Co wpływa na cenę drzwi

Obliczając cenę drzwi, należy mieć świadomość, że zakup nie kończy się jedynie na skrzydłach. Do ostatecznych kosztów trzeba też doliczyć ościeżnicę, montaż czy dodatkowe akcesoria, takie jak np. klamka. Porta wyjaśnia, co wpływa na cenę drzwi, dzięki czemu można lepiej skalkulować koszty i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Konstrukcja wewnętrzna

Cena drzwi po pierwsze zależy od materiału, z którego są one wykonane. Skrzydła mogą być wypełnione plastrem miodu, co jest jednym z korzystniejszych cenowo rozwiązań, ale może to być również np. płyta pełna wiórowa , wiórowa otworowa, czy płyta wiórowa wzmocniona ramiakiem ze sklejki. Rodzaj wypełnienia wpływa nie tylko na cenę, ale też na ich trwałość, podobnie jak konstrukcja. Drzwi płytowe składają się z ramiaka i wypełnienia oraz są obustronnie obłożone płytą HDF, natomiast skrzydła ramiakowe to połączenie pionowych i poziomych ramiaków wykonanych z klejonki drewna. Warto więc rozważyć z jaką intensywnością drzwi będą użytkowane i w zależności od tego wybrać odpowiednią konstrukcję.

Wykończenie i zdobienia

Co wpływa na cenę drzwiCo wpływa na cenę drzwiKolejnym ważnym elementem wpływającym na wycenę drzwi jest rodzaj ich pokrycia. W zależności od tego, czy będzie to lakier premium, farba akrylowa, okleina syntetyczna czy naturalna – drzwi będą różnić się ceną. Nie bez znaczenia jest również obecność intarsji, przeszkleń czy innych zdobień. Bardziej skomplikowane modele mają zazwyczaj wyższą cenę.

Dopasowana oprawa

Co wpływa na cenę drzwiCo wpływa na cenę drzwi

Same skrzydła drzwiowe to jeszcze nie wszystko, potrzebna jest dla nich odpowiednia oprawa, czyli ościeżnica. Jest to osadzona w ścianie nieruchoma rama, na której wiesza się skrzydło. Aby całość prezentowała się spójnie, efektownie i stylowo, ościeżnice dobiera się do skrzydeł, dopasowując je wykończeniem, dlatego cena ościeżnicy zależeć będzie od rodzaju pokrycia. Oprócz wersji klasycznych można pokusić się o jeszcze jeden element dekoracyjny. Jeśli dysponujemy dodatkowym budżetem, ciekawą alternatywą dla standardowego obramowania drzwi będzie podwyższona ościeżnica Porta LEVEL czy ozdobna Villadora RETRO.

Akcesoria i dodatki

Co wpływa na cenę drzwiAkcesoria, takie jak np. zawiasy, czy zamek w podstawowej wersji są już zawarte w cenie skrzydła. Oczywiście można zdecydować się na wersje niestandardowe pod względem wymiarów, wzoru lub koloru, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Pozostaje jeszcze zakup klamki, za którą trzeba oddzielnie zapłacić. Efektownym i nowoczesnym rozwiązaniem może być np. zestawienie bieli skrzydeł Porta FOCUS Premium z czernią klamki. Jeśli czerń zastąpi srebro lub złoto, wnętrze będzie bardziej klasyczne i eleganckie.

Rozmiar (nie)standardowy

W zależności od kolekcji i modelu, drzwi dostępne są w wymiarze od 60 do 110 cm. Cena podstawowa obejmuje zwykle szerokość od 60 do 90 cm, natomiast skrzydło w rozmiarze 100 - 110 cm to najczęściej dodatkowy koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Niezwykle efektownym pomysłem, który wykracza poza utarte schematy, może być wykorzystanie dostawki bądź połączenie dwóch skrzydeł, np. z kolekcji Porta NOVA, które będą oryginalnym i zarazem funkcjonalnym dopełnieniem wnętrza.

Co wpływa na cenę drzwi

Chcąc zaoszczędzić trochę przestrzeni, warto wybrać drzwi przesuwne. Decydując się na tego typu rozwiązanie w kosztach należy uwzględnić m.in. system przesuwny. W Porta w jego cenę wliczona jest już ościeżnica oraz zamek hakowy i pochwyty boczne w miejscu klamki. Czasem skrzydła wymagają przygotowania ich konstrukcji do wykonania skrótu bądź podcięcia wentylacyjnego (zalecanego do drzwi w wersji łazienkowej). Tego typu usługi w zależności od kolekcji mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Profesjonalny montaż

Do ostatecznych kosztów trzeba też doliczyć koszt montażu. Warto zlecić te prace wykwalifikowanej ekipie, która zrealizuje je sprawnie, a przy tym nie zniszczy drzwi i nie zepsuje końcowego efektu. Korzystając z autoryzowanych grup montażowych Porta, można mieć pewność prawidłowego montażu, a jednocześnie przedłużyć gwarancję na zakupione drzwi aż o 2 lata.

 

źródło: Porta Drzwi

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.