Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki

Od października 2015 roku na Wale Miedzeszyńskim 402 w Warszawie otwarty jest profesjonalny salon wzorcowy stolarki dla inwestorów indywidualnych.


W salonie wzorcowym Roto regularnie odbywają się szkolenia dla producentów okien i drzwi, architektów, dealerów oraz montażystów i serwisantów stolarki. Obecnie, w świeżo odnowionych wnętrzach także inwestorzy indywidualni mogą przetestować na powierzchni 250 m2, działanie 42 funkcjonalnych okien i drzwi prezentujących rozwiązania okuciowe Roto. „Oprócz tradycyjnych okien rozwierno-uchylnych Roto NT, prezentujemy szeroką gamę różnorodnych rozwiązań do drzwi wejściowych Roto Safe oraz wielkopowierzchniowych drzwi tarasowych Roto Patio. Inwestorzy mogą zajrzeć do środka okien i drzwi i porównać, które elementy najbardziej odpowiadają ich potrzebom – czy pod względem zabezpieczeń antywłamaniowych (np. rygle obrotowe typu „Twister”), czy pod względem wentylacji (np. 10-stopniowy uchył). Każdy znajdzie tu rozwiązanie odpowiednie do swoich potrzeb.

Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane: Bazując na dotychczasowych doświadczeniach we współpracy z producentami i dealerami stolarki postanowiliśmy udostępnić nasz salon również inwestorom indywidualnym. Naturalnie najszybciej trafią do nas klienci z Warszawy i okolic, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych z całej Polski, także naszych klientów, architektów, projektantów czy firmy budowlane wraz ze swoimi klientami. Chcemy być jak najbliżej klienta.” podkreśliła Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane.

 

Rotomania – okno potrafi więcej niż tylko otwierać się i zamykać

Roto od 5 lat współpracuje z sieciami dilerskimi producentów okien w ramach programu Rotomania. „Mamy ogromne doświadczenie w informowaniu użytkowników okien o funkcjonalnych rozwiązaniach w oknach i drzwiach. Wiemy, że jakość informacji przekłada się na gotowość poniesienia wyższych wydatków za funkcjonalne rozwiązania z wyższej półki. Jeśli klienci są przekonani do konkretnych rozwiązań, znają je i rozumieją ich korzyści, chętnie je kupują.”, poinformował Paweł Szkodziak, dyrektor marketingu Roto Frank Okucia Budowlane sp. z o.o. Od początku funkcjonowania programu przeszkolonych zostało już 1100 uczestników, sprzedawców okien promujących funkcjonalne rozwiązania, z ponad 45 sieci dilerskich. Każde okno w domu spełnia inne funkcje, wynikające ze specyfiki pomieszczenia, w którym się znajduje. Salony stolarki uczestniczące w Rotomanii są wyposażone w okna dopasowane do funkcji pomieszczeń: okno do kuchni, do pokoju dziecka, do sypialni, okno do salonu czy do pokoju pracy. W dobrze wyposażonych salonach klienci mogą jeszcze przed zakupem upewnić się, które funkcje okien i drzwi najlepiej sprawdzą się w ich przyszłych domach.

Paweł Szkodziak, dyrektor marketingu Roto Frank Okucia Budowlane:„Praktycznie wszystkie produkty promowane w Rotomanii cieszą się obecnie dużo większą popularnością niż na początku działania programu. Dla przykładu, sprzedaż wielkopowierzchniowych drzwi przesuwnych Patio wzrosła 10-krotnie, okuć z ukrytymi zawiasami NT Designo – 5-krotnie, a niskich progów Eifel – 3-krotnie.”, podkreślił Paweł Szkodziak.

 

Roto Room dla inwestorów indywidualnych

Doświadczenia zebrane w salonach stolarki Roto postanowiło wcielić w życie w swoim salonie wzorcowym. By zapewnić obiektywne doradztwo w kwestii wyboru optymalnego produktu, producent okuć zatrudnił partnera, niezależną firmę doradczą Stolarkavip, organizatora programów Ekskluzywna Stolarka VIP oraz Rekomendowane Salony Stolarki VIP, dysponującą niezbędną wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. „Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty od 10.00 do 14.00”, poinformowała Aleksandra Kanderska, kierownik ds. szkoleń i marketingu w firmie doradczej Stolarkavip: „Dołożymy wszelkich starań, by salon Roto Room stał się miejscem spotkań architektów z inwestorami, a także producentów i dealerów z ich klientami, w którym będą oni mogli wygodnie, w jednym miejscu przetestować najnowocześniejsze okna i drzwi. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem wszystkim klientom i jesteśmy do ich dyspozycji.” 

„Liczymy również na wsparcie mediów branżowych w przekazaniu tych informacji zainteresowanym inwestorom i czytelnikom prasy fachowej.”, dodała na zakończenie spotkania otwierającego wzorcowy salon stolarki prezes Roto, Barbara Ahlers. 

Roto Room: wzorcowe produkty od najlepszych producentów stolarki

W Roto Room znajdują się 42 przykładowe okna i drzwi, zawierające różnorodne rozwiązania okuciowe: w naturalnych wymiarach, z różnych materiałów, o różnorodnym przeznaczeniu. Wybrane z nich prezentujemy poniżej. 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pozostałych!

Drzwi wejściowe z automatycznym zamkiem Roto Eneo CC i napędem Drive

Drzwi wejściowe z zamkiem automatycznym Roto Eneo CC 

 

Napęd Drive wygodnie otwiera drzwi wejściowe z zamkiem Roto Eneo CC

 

Zawias nawierzchniowy Roto Solid 170 R 
w kształcie walca 


Klawiatura z kodem dostępu i pilot do drzwi 
z zamkiem Roto Eneo CC

Drzwi z automatycznym zamkiem Roto Eneo CC i napędem otwierającym Drive. Elektromechaniczny zamek odryglowuje drzwi, a napęd wygodnie otwiera je na całą szerokość. Lekkie popchnięcie drzwi to sygnał dla napędu Drive, żeby automatycznie je zamknąć. Dzięki dodatkowym ryglom łączonym w postaci hako-bolców drzwi po zamknięciu zawsze są bezpiecznie zaryglowane w trzech punktach. 

 

Drzwi wejściowe na wysokość całego pomieszczenia


Drzwi wejściowe na wysokość całego pomieszczenia – maks. 3 m

 

 

 

 


Bolce obrotowe typu Twister bezpiecznie 
ryglują i dociskają drzwi na całej wysokości

 

Zawias Solid 118 D do skrzydeł 
o masie 150 kg

 

Wygodny niski próg Eifel TB 
z izolacją termiczną

Drzwi wejściowe o maksymalnej wysokości 3 metrów współtworzą bryłę współczesnych budynków i są spełnieniem architektonicznych aspiracji wielu inwestorów. 

Wielopunktowy zamek Roto Safe H dzięki budowie modułowej rygluje drzwi na całej wysokości po uniesieniu klamki do góry. Bolce obrotowe Twister zapewniają bezpieczeństwo i stabilnie dociskają drzwi. Skrzydło zawieszone jest na zawiasach 
3-częściowych Roto Solid 118 D w kolorze stali nierdzewnej inox. 
Niski próg Eifel TB izolowany termicznie zapewnia izolację cieplną na progu drzwi.


Roto Patio Fold: drzwi tarasowe harmonijkowe


Skrzydła harmonijki Roto Patio Fold są składane 
i zsuwane na bok, tworząc przejście o maks. szerokości 6 metrów

 


   

Ukryte wkręty w drzwiach Roto Patio Fold – lepsza odporność na włamanie


Drzwi harmonijkowe Roto Patio Fold idealnie sprawdzą się jako wyjście na taras, w salach konferencyjnych, kawiarni itp.

 

 

 

 

Zawiasy Roto Patio Fold lakierowane proszkowo w 3 kolorach: bieli, srebrze i brązie

Drzwi tarasowe harmonijkowe Roto Patio Fold mają tę zaletę, że wpuszczają naturalne światło do domu, a po zsunięciu wszystkich skrzydeł na bok tworzą przejście o imponującej szerokości 6 metrów. Niskie klamki ułatwiają składanie skrzydeł.
Drzwi mogą mieć różne warianty układu skrzydeł, a skrzydło wejściowe może być otwierane niezależnie od ciągu harmonijki i służyć jako tradycyjne drzwi balkonowe. Maksymalne wymiary skrzydeł w ciągu harmonijki z drewna i PVC wynoszą: szerokość – 900 mm, wysokość – 2800 mm, a masa – 100 kg. 
W drzwiach z aluminium: maks. szerokość – 930 mm, wysokość – 2830 mm, 
masa – 100 kg.

Roto Patio Life – przesuwne drzwi tarasowe z napędem Drive


Drzwi tarasowe przesuwne Roto Patio Life z ukrytym napędem Drive 

 

 

 


   

Pilot do drzwi Roto Patio Life Drive steruje wszystkimi funkcjami: przesuwaniem, ryglowaniem i mikrowentylacją

 

Skrzydło przesuwne drzwi tarasowych Roto Patio Life może mieć maksymalną masę 400 kg

 

 

 

 


   

Ukryty pod posadzką napęd drzwi tarasowych Roto Patio Life Drive 

Wielkie, przesuwne przeszklenia Roto Patio Life na wysokość całego pomieszczenia stosowane są zwykle w salonach, gdzie pełnią też funkcję wygodnego wyjścia na taras. 
Ciężkich skrzydeł nie trzeba podnosić, unoszone i opuszczane są jedynie uszczelki. 
Drzwi w standardzie zapewniają wysoki stopień zabezpieczeń antywyważeniowych (RC2). Są one także wyposażone są w bezpieczną mikrowentylację przy całkowicie zaryglowanym skrzydle. Drzwi z napędem Drive o maksymalnej szerokości 3235 mm i wysokości 2670 mm oraz masie skrzydeł 400 kg mogą być obsługiwane zdalnie pilotem lub przyciskiem naściennym. 


Roto NT Power Hinge – drzwi balkonowe o wysokości 3 metrów


Drzwi balkonowe o maks. wysokości 3 metrów 
Roto NT Power Hige

 

 

Zawias górny i zawias dolny Roto NT Power Hinge do skrzydeł o masie 300 kg

 

Niski próg z zaczepami antywyważeniowymi Roto NT Power Hinge

 

Roto NT Power Hinge to strona zawiasowa do drzwi balkonowych z drewna lub drewna/aluminium o maksymalnej wysokości 3 metrów. Maksymalna masa skrzydła rozwiernego może wynosić 300 kg, a rozwierno-uchylnego – 200 kg. 

Niski próg Roto Eifel TB umożliwia wygodne wyjście na balkon, a duże przeszklenie zapewnia ściślejszą integrację budynku z otoczeniem oraz lepsze doświetlenie wnętrza.

 

źródło Roto Frank Okucia Budowlane