Konkurs „TOP BUILDER” ZA 2008/2009: ALUPLAST wśrod liderow innowacyjnosci
Konkurs „TOP BUILDER” ZA 2008/2009: ALUPLAST wśrod liderow innowacyjnosci

W ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma, zorganizowane zostało Forum Nowoczesnych Technologii, zorganizowane przez miesięcznik Builder. W ramach Forum ogłoszono również oficjalne wyniki konkursu TopBuilder na najlepsze, innowacyjne produkty 2008/2009

Builder od lat promuje markowe produkty. W tym roku Rada Programowa oraz Redakcja Miesięcznika postanowiły uhonorować liderów innowacyjności. Ideą, po raz pierwszy przyznawanych wyróżnień, było wyłonienie najlepszych, innowacyjnych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych.

W tym elitarnym gronie wyróżnione zostały dwa produkty Aluplasta: Drzwi unoszono-przesuwne HST oraz System Okienny Ideal 6000 Passiv-Haus.

Drzwi systemu HST to aktualnie najbardziej nowoczesne rozwiązanie techniczne zapewniające swobodę projektowania i tworzenia komunikacji pomiędzy wnętrzem mieszkania, a otaczającym dom środowiskiem zewnętrznym. To nowa perspektywa w aranżacji pomieszczeń. Wielo powierzchniowe okna pozwalają na likwidację wszelkich ograniczeń, oszczędność miejsca i swobodne kształtowanie przestrzeni w domu.

System drzwi unoszono-przesuwnych ALUPLAST HST to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie wyjść tarasowych lub ogrodowych. Zastosowanie specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych umożliwia budowę drzwi tarasowych o bardzo dużych przeszkleniach. Mechanizmy okuciowe pozwalają na przesunięcie przy użyciu minimalnej siły tafli szkła o szerokości od 600 mm do 2800 mm pozostawiając w rękach użytkownika pełną kontrolę nad szybkością, płynnością i bezpieczeństwem ruchu

Z kolei System Okienny Ideal 6000 Passiv-Haus jest odpowiedzią na zaostrzone wymagania dla stolarki budowlanej z przeznaczeniem do domów niskoenergetycznych i pasywnych. Doskonałość konstrukcji, potrójny system uszczelnień i komory wypełnione tworzywem termoizolacyjnym to prawdziwa bariera dla zimna.

Podstawą rozwiązań systemowych Aluplast z serii Passiv-Haus mogą być profile Ideal 6000 - sześciokomorowe, o głębokości zabudowy 80 mm. W profilach tych zastosowano wzmocnienia o podwyższonej izolacyjności termiczne, których komory wypełniono wkładem izolującym z pianki poliuretanowej.

Są to profile z uszczelnieniem środkowym, gdzie dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia. Poza spełnianiem najbardziej rygorystycznych norm o ochronie ciepła systemy te w przeciwieństwie do wielu rozwiązań z wykorzystaniem różnego typu nakładek cechuje zwarta konstrukcja i nowoczesne wzornictwo, odpowiadające najnowszym trendom panującym na rynku okiennym. Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd.

więcej:  aluplast.com.pl, ebuilder.pl