Udany rok Sokółki
Udany rok Sokółki

Pomimo stagnacji na rynku budownictwa w ostatnich miesiącach roku, 2008 był bardzo udanym rokiem dla firmy Sokółka Okna i Drzwi S.A.- jednego z największych producentów stolarki budowlanej w Polsce.

Przychody Sokółki za rok 2008 wyniosły ponad 83mln zł. Motorem sukcesu firmy są okna drewniane i drewniano aluminiowe. Sprzedaż tych produktów wzrosła w porównaniu do roku 2007 o ponad 45%. Prognozy na rok 2009 mówią o 100mln zł przychodu.
„Cieszy nas przede wszystkim znaczny- bo 20% wzrost sprzedaży naszych produktów w kraju. Jest to jasny sygnał, że firma rozwija się w dobrym kierunku.”- komentuje Grzegorz Uściłko Dyrektor Finansowy oraz Członek Zarządu Spółki.

Sokółka Okna i Drzwi S.A. należy do największych na polskim rynku producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Firma istnieje od ponad 35 lat. W 2006 roku spółka stała się częścią, wywodzącej się ze Szwecji, międzynarodowej grupy Inwido AB. Wartość rocznych obrotów grupy wynosi około 600 mln euro. W swoich strukturach jednoczy ona czołowych producentów i najlepsze marki okien i drzwi.