FAKRO na Budmie 2009
FAKRO na Budmie 2009

Osiemnastoletnia tradycja

Po raz pierwszy okna dachowe FAKRO zostały oficjalnie zaprezentowane przed osiemnastoma laty na Międzynarodowych Targach Poznańskich Budma, które w tym roku podobnie jak firma FAKRO obchodziły w styczniu swoje osiemnaste urodziny. Firma FAKRO jako wicelider światowego rynku okien dachowych uczestniczy w wielu branżowych imprezach na całym świecie, ale to właśnie w Poznaniu dokonuje premierowego pokazu swoich najnowszych produktów. W tym roku klienci mogli je oglądać na jednej z największych ekspozycji, jaką można było spotkać na targach. Z trzech najważniejszych graczy światowego rynku okien dachowych FAKRO było jedyną firmą obecną na tegorocznej Budmie. Oprócz okazałego stoiska, na którym eksponowana była szeroka oferta okien dachowych firma przygotowała oddzielne stoisko ze schodami strychowymi FAKRO.

Innowacyjność

Grono architektów, właścicieli firm i przedstawicieli mediów przybyło na specjalną konferencję, poświęconą nowym standardom w oknach dachowych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą firmy oraz wszystkimi nowościami. Prezentacja firmy i najnowszego okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH odbyła się z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania i techniki prezentacyjnej tj. prezentacji steroskopowej 3D – pierwszej i jedynej w Polsce w branży budowlanej. Okno FDH zdobyło najwyższe wyróżnienie targów, czyli Złoty Medal MTP, przyznawany najlepszym produktom eksponowanym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To samo okno zostało wyróżnione przez miesięcznik branżowy „Builder” statuetką Top Builder, zarezerwowaną dla najbardziej innowacyjnych produktów zaś Polskie Stowarzyszenie Dekarzy udzieliło dla produktu swojej rekomendacji.

Bezpieczeństwo

Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH wykonane jest w systemie topSafe. To nowatorski system wzmocnienia konstrukcji okien dachowych oparty na innowacyjnym rozwiązaniu - mocowanie zawiasów, specjalnie wzmocniona konstrukcja drewna i elementów ryglujących, dodatkowy profil stalowy w dolnej części skrzydła). Okno posiada podwyższoną odporność na włamanie. W jednej ościeżnicy okna FDH umieszczone są dwa skrzydła. Skrzydło górne otwierane jest obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Skrzydło dolne jest nieotwierane, posiada pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną. Okno zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W standardowym zespoleniu szerokość elementu łączącego wynosi 30 cm, natomiast w oknie z naświetlem 15 cm.

Marka

Wydarzenie Budowlana Marka Roku pojawia się co roku w programie targów BUDMA. Organizowane jest tradycyjnie przez firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. W kategorii okna dachowe Budowlana Marka Roku trafiła do FAKRO. Ranking powstaje na podstawie badań marketingowych, czyli opinii i odczuć uczestników rynku budowlanego, firm wykonawczych i dystrybutorów. Ankietowani wskazywali najlepszą firmę w trzech kategoriach: jakość, relacja ceny do jakości oraz najchętniej kupowane okna dachowe. Firma FAKRO została też laureatem konkursu "Lider Eksportu na Wschód 2008". Organizatorem jest Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa.

Goście

Stoisko FAKRO odwiedziły tłumy gości. Pokaźną grupę stanowili dekarze, uczestniczący  w Kongresie Dekarzy Polskich. Na stoisko przybyli z prezesami zarówno Polskiego jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Dekarzy. Wśród zwiedzających była liczna delegacja przedstawicieli rządu RP i Białorusi z Ministrem Architektury i Budownictwa Białorusi Aleksandrem Selezniow na czele.  

Szczegółowa prezentacja wszystkich nowości, eksponowanych na tegorocznej Budmie oraz zdjęcia  znajdują się na stronie internetowej www.fakro.pl (www.fakro.pl/htmli/40.php)