25 lat transformacji, 25 lat rozwoju
25 lat transformacji, 25 lat rozwoju

Przyszło nam żyć w czasach gdy wiele osób wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pracy, szczęścia, lepszego życia, w czasach gdy nastroje społeczne są delikatnie mówiąc niekorzystne, a kryzys jest podstawowym słowem używanym w mediach. Pomimo tego, że otacza nas sporo negatywnej energii, są takie dziedziny gospodarki, które bronią się przed skutkami kryzysu, niekorzystnymi zdarzeniami, czy trudną sytuacją, której echa dobiegają ze wschodu Europy. Z pewnością jedną z takich dziedzin jest branża budowlana, a właściwie jej (bądź co bądź) wąska odnoga, którą jest branża stolarki okiennej i drzwiowej. Nie oznacza to, że nie boryka  się ona z kłopotami, czy też nie dotyczą  jej nastroje ogólnoeuropejskie, wręcz przeciwnie. Niezwykłą wartością jest to,  w jaki sposób branża sobie z nimi radzi i je pokonuje,  co jest jej dużą zaletą na tle wielu innych dziedzin gospodarki.  

Planowane stoisko Fimtec-Polska na targach WinDoo-tech 2015

 

Ostatnie 25 lat transformacji, 25 lat budowania i rozwoju firm, to również okres, w którym dokonywały się zmiany w samych produktach, w technologii i technice wytwarzania oraz co chyba najważniejsze w mentalności nas samych. Kto dziś wyobraża sobie produkować na 1 głowicowej pile czy zgrzewarce duże ilości okien? Zapewne wielu z Państwa, z uśmiechem patrzy w przeszłość, gdy właśnie na takich maszynach zaczynało swoją przygodę w branży, a dziś posiada kilka linii produkcyjnych, nierzadko zautomatyzowanych. W tym samym czasie, gdy rozwijały się polskie przedsiębiorstwa produkujące okna i drzwi, ich właściciele podróżowali, zdobywali wiedzę, szkolili swoje kadry oraz osiągali kolejne cele biznesowe. 
 Jest powszechnie wiadome,  jak traktowano i czasem jeszcze traktuje się  wysokiej jakości polskie produkty za granicą. „Polskie” musiało być idealne, lepsze, piękniejsze i  często tańsze,  by mogło  konkurować na równi z produktami na danych rynkach. Dzięki  niezłomnym postawom, rozsądkowi, zaradności czy też pozytywnemu nastawieniu ciężko pracujących Polaków, nasze przedsiębiorstwa już dawno skutecznie nadrobiły dystans dzielący je od rozwiniętych gospodarek Europy. Dziś, w biznesowym wymiarze, boją się naszych okien producenci  na najbardziej wymagających rynkach. 
Gratulujemy ?

Inwestuj rozsądnie i na miarę potrzeb. To się opłaca. 


Robot SL4FF do łączenia kształtowego profili PVC

 

Fimtec-Polska jako trwały uczestnik przemian i rozwoju, reprezentujący Graf Synergy, nowoczesnego producenta spod Modeny, jest trwale i nieustannie zainteresowany rozwojem naszej branży. Oferujemy maszyny i urządzenia pasujące  do zmieniających się potrzeb, powiązanych z rodzajami rynków, w  których polscy producenci uczestniczą. W minionej perspektywie dotacyjnej promowaliśmy jasną i czytelną zasadę inwestowania w nowoczesne technologie: planuj rozwój techniczny firmy pod kątem produktów, które będziesz robił „jutro” ale pieniądze licz już dziś, bo koszty są już dziś.  Nawiązując do tej jakże prostej i logicznej zasady, warto pamiętać, żeby nie przeinwestować pod wpływem dotacji czy też różnego rodzaju impulsów. Ponadto, jak pokazał czas, warto inwestować w produkty, które będą się rozwijać wraz z firmą, dawać firmie szanse, a nie wprowadzać ograniczenia. Stosowane od wielu lat centra tnące CAT 500 są idealnym przykładem rozwiązań, które obroniły się w czasie i jednocześnie ewoluowały tak, by sprostać wymaganiom, zmieniającym się szybko z upływem czasu. Obecnie produkowana wersja (LINEAR) CAT 500 F to maszyna z napędami liniowymi, szybka i bardzo dokładna, a przy tym niezwykle elastyczna pod kątem możliwości  cięcia bardzo różnych profili. Równie sprawnym urządzeniem, które sprawdziło się już na wielu rynkach europejskich oraz w Polsce jest centrum obróbczo-tnące FAB CAT F. Jego ostatnia wersja pozwala obrabiać i ciąć profile pod kątem -15 do +15 stopni, co przy założeniu wysokiej wydajności urządzenia (do 350 elementów na 8 godzin) i kompaktowej budowie daje bardzo dobry współczynnik cena/jakość/wydajność. 
W naszej ofercie znajduje się też nowoczesny robot do łączenia kształtowego profili SL4 FF, który jest obecnie jedyną tego typu maszyną na rynku. Dzięki jego zaawansowanej budowie oraz unikalnemu połączeniu nowatorskich rozwiązań, pozwala on na łączenie profili PVC w bardzo różnych rodzajach oklein, różnych kształtach zewnętrznych i  konstrukcji budowy. Stosowane do tej pory linie zgrzewająco-czyszczące nie były w stanie dać pożądanego efektu w zakresie jakości oczyszczania powierzchni PVC, nie mówiąc już o łączeniu profili z nakładkami z aluminium czy też oklejonych fornirem drewnianym. Dzięki technologii łączenia kształtowego ich zgrzewanie/łączenie  jest możliwe, a przy tym osiągane są niespotykane dotąd efekty wizualne wykończenia naroży. 

Opisane powyżej rozwiązania: centrum tnące, centrum obróbczo tnące oraz robot do łączenia kształtowego to tylko niektóre z wielu proponowanych przez nas maszyn. Zachęcamy Państwa do skorzystania z nadchodzących programów dotacyjnych w zakresie inwestowania w maszyny, badania i rozwój. Sugerujemy dokładne rozpatrzenie zarówno potrzeb technicznych jak i produktowych, kosztów (ceny, ilość zajmowanego miejsca, ilość operatorów, etc.) jak i  wymagań wydajnościowych. Rozsądne połączenie tych wszystkich czynników jest możliwe i dostarczy Państwu na przyszłość dużą elastyczność w zakresie produkcji. Właściwe decyzje będą rozsądnie obciążały firmę kosztami, które ponosić trzeba już od „dziś”, podczas gdy efekty inwestycji przyjdą w czasie.
W nowej perspektywie dotacyjnej (2015 – 2020) zachęcamy Państwa do realizowania przemyślanych zakupów i życzymy by o Waszych firmach można było pisać w superlatywach również za kolejne 25 lat .

Zespół 
FIMTEC-POLSKA

OKNO nr 1/2015