System V82 Modern Design „Odkryciem Roku” w konkursie „Laur Klienta”
System V82 Modern Design „Odkryciem Roku” w konkursie „Laur Klienta”

Najnowszy system okienny Vetrex - V82 Modern Design – został wyróżniony nagrodą dla  innowacyjnych nowości produktowych o wysokim potencjale sprzedażowym.

System okienny V82 Modern Design, wprowadzony na rynek w marcu bieżącego roku przez pomorskiego producenta stolarki premium – Vetrex, został okrzyknięty „Odkryciem Roku” w tegorocznej edycji konkursu „Laur Klienta”. W ofercie Vetrex jest to już trzeci produkt wyróżniony tym prestiżowym godłem. Tytuł „Odkrycie Roku” w latach ubiegłych został też przyznany systemom V70 Optimal Black i VR90 Synergy.

Nowy system V82 Modern Design charakteryzuje się wyjątkowym wzornictwem. Specyficzna budowa okna – skrzydło schowane za ramą okienną oraz dedykowany sposób montażu – ukrycie ościeżnicy za warstwą ocieplenia, sprawiają, że elementy te stają się prawie niewidoczne, a niemal całą powierzchnię przeszklenia tworzy szyba. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać spektakularny efekt, który najlepiej współgra z architekturą nowoczesnych, minimalistycznych projektów, a dodatkowo gwarantuje lepszy dopływ światła do wnętrza i optycznie powiększa okno – wyjaśnia Krzysztof Smolnik, dyrektor ds. technicznych i rozwoju w Vetrex.

Konkurs „Laur Klienta” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw mających na celu wyłonienie i promocję produktów wysoko cenionych przez konsumentów. W kategorii „Odkrycie Roku” nagradzane są produkty obecne na rynku od niedawna i wyróżniające się innowacyjnością. Nowatorskość rozwiązań oraz ich potencjał rynkowy, na postawie danych technicznych produktów, ocenia komisja konkursowa. Produkty, które otrzymają pozytywną rekomendację jury otrzymują tytuł „Odkrycie Roku”.

Wyróżnienie „Odkrycie Roku” przyznawane jest nielicznym, nietuzinowym produktom i prognozuje popyt na dane rozwiązanie, dlatego jest dla nas cenną nagrodą. OknoV82 Modern Design w rewolucyjny sposób łączy w sobie najbardziej pożądane przez wymagających nabywców cechy: atrakcyjne wzornictwo, oryginalność i doskonałe parametry użytkowe. Wyjątkowa konstrukcja i sposób montażu systemu gwarantują nie tylko wyszukany efekt wizualny, ale też doskonałe parametry w zakresie izolacyjności akustycznej i termicznej. Okna V82 Modern Design z powodzeniem mogą więc być stosowne w budownictwie energooszczędnym i pasywnym – dodaje Krzysztof Smolnik.

System V82 Modern Design został gruntownie przebadany w Instytucie Techniki Budowlanej. Testy potwierdziły jego właściwości użytkowe m.in. w zakresie ciepłochronności, określając parametr przenikalności ciepła na poziomie Uw=0,75 W/m2*K. Stolarka w systemie V82 Modern Design w standardzie wyposażana jest w dwukomorowy pakiet szybowy z ramką Master therm o Ug = 0,5 W/m?*K oraz szereg atrakcyjnych akcesoriów dodatkowych i wykonywana w 55 odcieniach. Przeszklenia objęte są 7-letnią gwarancją.

 

źródło: VETREX Sp. z o.o.