Idealnie dobrane drzwi wewnętrzne
Idealnie dobrane drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów wystroju pomieszczeń naszych mieszkań i domów. Ich podstawową rolą jest funkcjonalność, więc pamiętajmy o tym, że odpowiednio dobrane drzwi staną się integralną częścią wystroju wnętrza. Harmonijnie współgrając z otoczeniem uzupełnią je i pomogą wykreować niepowtarzalną atmosferę idealnie urządzonego mieszkania. Osiągnąć ten cel możemy montując drzwi wewnętrzne firmy Classen, będące eleganckim połączeniem jakości z nowoczesnością form.

Wygląd to, poza funkcjonalnością, jedno z głównych kryteriów wyboru drzwi. Ich model, rodzaj wykończenia, kolor, a nawet okucia czy klamka muszą stanowić nie tylko harmonijną całość, ale również idealnie dopasować się do stylu naszego wnętrza. Odpowiednio dobrane, dekorem, kolorem i kształtem do mebli i podłóg pozwolą nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter, natomiast ich zły dobór może popsuć nawet najbardziej wypracowany efekt. Drzwi wewnętrzne należy dobierać indywidualnie nie tylko do każdego mieszkania, lecz także do charakteru poszczególnych pomieszczeń.

Mamy już za sobą erę wszechobecnych, białych drzwi z gładkiej lakierowanej płyty. Rynek oferuje obecnie szeroki wybór wzorów i odcieni drzwi wewnętrznych, możemy, więc na przykład z powodzeniem zerwać ze zwyczajem kupowania takich samych skrzydeł drzwiowych do całego mieszkania, a za to dobrać je z rozmysłem i smakiem, biorąc pod uwagę przeznaczenie każdego pomieszczenia oraz jego integralny wystrój. Z wnętrzami nowoczesnymi dobrze współgrać będą drzwi proste, lecz o ciekawym designie. Do wnętrz eklektycznych o swobodnym charakterze pasować będą zarówno skrzydła pełne, jak i zdobione, natomiast te o bardziej oryginalnym wzornictwie najlepiej zaprezentują się w pomieszczeniach o wystroju zdecydowanym i minimalistycznym. Zwolennicy domowej prostoty i nowoczesności wybiorą drzwi z jasnego drewna, ciemne bardziej przypadną do gustu użytkownikom wnętrz o wystroju tradycyjnym i stylowym. Pamiętajmy również o przeszkleniach - poza ważną użytkową funkcją doświetlenia pomieszczeń, mają również znaczenie estetyczne. Urozmaicone formy przeszkleń oraz materiał, z jakiego są wykonane to także ważny element dekoracyjny - wzbogacają wystrój dodając mu lekkości i subtelności.

Ariadna, Latona, New Line, Modena

Skrzydła drzwiowe marki Classen to bogactwo barw, które pozwala nam dopasować je do stolarki okiennej, dominującego koloru mebli lub drewnianej czy laminowanej podłogi. Szeroka gama odcieni, zawierająca zarówno tradycyjne barwy drewna, jak i bardziej egzotyczne materiały, to jednak nie wszystko. Drzwi wewnętrzne Classen to także rozmaitość form - od skrzydeł pełnych, poprzez te z prostymi przeszkleniami, aż po bardziej awangardowe, z ciekawie rozmieszczonymi mniejszymi i większymi szybami, tłoczeniami czy elementami aluminiowymi.

Drzwi NEW LINE to proste skrzydło o tradycyjnej formie przeszklenia. Doskonale wpasują się w wystrój reprezentacyjnego salonu lub jadalni, dodając smaku i elegancji zarówno nowoczesnemu, eklektycznemu jak i stylowemu wnętrzu. Wykonane z materiałów drewnopochodnych na przykład o ciemnym, zdecydowanym odcieniu, urozmaicone prostym, geometrycznym zdobieniem w dolnej części oraz taflą ciekawego szkła w górnej, staną się dodatkowym, mocnym akcentem kolorystycznym pomieszczenia. Ich zdecydowany charakter zarówno optycznie zrównoważy ciężkie sprzęty znajdujące się w pomieszczeniu, jak i stworzy stylowy kontrast z lżejszymi, jasnymi meblami. Dzięki dużemu przeszkleniu drzwi nie przytłoczą pokoju, nie zamkną również całkowicie jego przestrzeni.
W gabinetach, sypialniach i codziennych pokojach użytkowych stosuje się najczęściej stonowane wybarwienia dekorów i wzory - powinny pomóc nam zrelaksować się i wyciszyć. Do tego typu pomieszczeń najlepiej pasują statyczne w formie skrzydła drzwiowe, które wkomponują się w odprężającą atmosferę miejsca. Idealnym wyborem jest model ARIADNA w odcieniu orzecha z dodatkami jasnego klonu. Prosta, niewymuszona forma i stonowana barwa nie zburzą harmonii, zaś niewielkie, ułożone w pionowym rzędzie szyby wpuszczą do pokoju nieco światła, gwarantując zarazem potrzebną intymność. Jeśli jednak chcemy całkiem odciąć się od świata, możemy wybrać wersję pełną z płycinami, bez przeszkleń.

W nowoczesnym wnętrzu można sięgnąć po bardziej śmiałe rozwiązania, jak na przykład drzwi MODENA firmy Classen z niewielkimi szybami umieszczonymi w linii skośnej lub w linii prostej, pionowej. Forma ta podkreśli niestandardowy wystrój wnętrza, nada mu też nieco dynamicznego charakteru. Takie drzwi w otoczeniu nowoczesnego designu będą przyciągać uwagę, niczym dzieło sztuki współczesnej. Pasować będą do pokoju młodzieżowego lub dziecięcego, dodając mu lekkości i swobody. Dowolna ilość kwadratowych w kształcie mlecznych przeszkleń jednocześnie zapewni prywatność i otworzy pokój na resztę domu, wpuszczając słoneczne światło do przedpokoju i innych pomieszczeń.

Wielbiciele wyrazistych form wybiorą drzwi LATONA. Eleganckie drzwi z potrójnym przeszkleniem będą idealne do kuchni czy salonu. Duże przeszklone powierzchnie w otoczeniu solidnego i trwałego materiału to połączenie lekkości i smaku. Wykonane w ciemnych dekorach z widocznym usłojeniem drewna dobrze wkomponują się zarówno we wnętrze utrzymane w żywych, pełnych energii kolorach, jak i pastelach czy naturalnych odcieniach. Do łazienki nadadzą się idealnie w wersji z pojedynczą szybą, natomiast do sypialni czy pomieszczeń użytkowych możemy wybrać całkowicie pełne. Warto zastanowić się również nad ciekawą propozycją połączenia skrzydła Latona w jasnobeżowym odcieniu klonu z orzechowo-klonową ościeżnicą. Takie kontrastowe zestawienie urozmaici i doskonale wkomponuje się w każde wnętrze, stanowiąc element organizujący i zdobiący przestrzeń.
Jak dobrać drzwi wewnętrzne - radzi Maciej Sporek, Menedżer Produktu z firmy Classen:
O ile dobierając drzwi do biura czy miejsc użyteczności publicznej, inwestorzy najczęściej wybierają skrzydła pełne, o tyle większość klientów do swojego mieszkania czy domu decyduje się na drzwi przeszklone. Skrzydła z większymi przeszkleniami, obejmującymi nawet 2/3 powierzchni drzwi (np. z kolekcji New Line lub Latona) znakomicie doświetlą ciemniejsze miejsca korytarza przy przedpokoju, rozjaśniając mieszkanie oraz nadadzą lekkości wnętrzu. Drzwi z mniejszym przeszkleniem (np. Modena czy Ariadna) pozwalają zachować pewną intymność wnętrz i sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej osobista. Oferta firmy Classen, obejmuje ponad 20 różnych kolekcji drzwi, z których każda średnio ma cztery modele, będące spełnieniem oczekiwań naszych Klientów. Każda kolekcja ma również możliwość zastosowania i dobrania odpowiednich ościeżnic - można wybrać na przykład nasze "topowe" ościeżnice Arcus czy New Arcus. Kolekcje są cały czas rozwijane, nie tylko o nowe wzory, ale i dekory. Wszystko to powoduje, że drzwi marki Classen z roku na rok upiększają coraz większą ilość wnętrz Polaków i mieszkańców całej Europy.

Drzwi New Line (2/3 szyby, dekor / kolor orzech), sugerowana cena detaliczna netto 351,64 zł
Drzwi Ariadna (6/6 szyby, dekor / kolor orzech z ramką klon), sugerowana cena detal. netto 294,26 zł
Drzwi Modena 2 (4/4 szyby, kolor calvados) sugerowana cena detaliczna netto 269,67 zł
Drzwi Latona (3/3 szyby, dekor / kolor orzech) sugerowana cena detaliczna netto 327,05 zł