Prezes FAKRO - Przedsiębiorcą roku 2010
Prezes FAKRO - Przedsiębiorcą roku 2010
"Żeby wygrywać, nie wystarczy sam pomysł. W latach 90. na rynku okien dachowych działało ponad dwadzieścia firm. Dziś pozostało ich niewiele. To dowód na to, jak trudno jest funkcjonować na globalnym, światowym rynku, zdominowanym przez monopolistę."
W sobotę 27 listopada odbyła się ósma, polska, edycja konkursu Entrepreneur of the Year - Przedsiębiorca Roku, organizowana przez firmę doradczą Ernst&Young. Przedsiębiorcą Roku 2010r został prezes grupy FAKRO - Ryszard Florek.
Odbierając nagrodę, Ryszard Florek powiedział: -Nie byłoby tego tytułu, gdyby nie ciężka praca moich wspólników i pracowników FAKRO. Chciałem gorąco podziękować naszym dystrybutorom, wszystkim dekarzom którzy montują nasze okna, oraz wszystkim klientom którzy je wybierają, tym samym dają nam szansę tworzyć w Polsce kolejne miejsca pracy, nie tylko te miejsca pracy na liniach produkcyjnych, ale również w Dziale Badań i Rozwoju, w Dziale Eksportu. Dają nam szansę również być współautorem rozwoju gospodarczego naszego kraju. Firma FAKRO jako jedna z niewielu polskich firm, zdołała zbudować znaną na całym świecie markę. FAKRO jest drugim, największym producentem okien dachowych na świecie z przychodami przekraczającymi miliard złotych. Ostatnio skutecznie podbija również światowy rynek schodów strychowych. Tajemnica sukcesu tkwi w tym, że priorytetem był zawsze rozwój firmy. Nieustanna reinwestycja zysków pozwoliła firmie FAKRO umacniać się na rynku okien dachowych, a także zdobywać nowe obszary. Zwycięzcy edycji krajowych walczą o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie. Tytuł "World Enrtepreneur of the Year" jest przyznawany podczas dorocznej gali finałowej w Monte Carlo, gdzie w przyszłym roku Polskę reprezentował będzie Ryszard Florek - prezes firmy FAKRO.