Kruche szkło silne jak stal
Kruche szkło silne jak stal

Do obowiązków każdego administratora należy zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom budynku. Do szerokiego wachlarza systemów, które takie bezpieczeństwo mogą zapewnić należy zaliczyć system wzmacniający szyby No-Bar. No-Bar pomaga skutecznie ochronić ludzi w budynku przed ranami powodowanymi przez szkło pękające z powodu wypadków takich jak wybuch gazu lub pożar. System powoduje również, że szyby stają się odporniejsze na ataki napastników z zewnątrz.

Każdy dobry administrator musi umieć ochronić osoby w budynku. Plany pozwalające na przeciwdziałanie zagrożeniom powinny obejmować każdą możliwą tragedię, poczynając od pożaru instalacji elektrycznej, poprzez atak chuliganów a kończąc na wybuchu bomby pułapki. Problem ten szczególnie dotyczy, nowoczesnych oszklonych budynków użyteczności publicznej. Wiadomo, że szkło jest kruche i ponad 85% obrażeń w nowoczesnych dzielnicach miast jest powodowanych przez odłamki szyb.

Na pomysł jak zapobiec tego typu niebezpieczeństwom wpadli twórcy systemu foli No-Bar, dystrybuowanej na terenie Polski przez firmę Warsfoll.

Główną funkcją No-Bar jest wzmacnianie struktury szkła. System doskonale zabezpiecza pomieszczeń przed włamaniami i atakami na budynek z zewnątrz. Folia chroni też osoby wewnątrz budynku przed ewentualnymi obrażeniami powodowanymi przez szklane odłamki oraz zabezpiecza przed wybuchami o sile nawet 170 kg TNT. No-Bar pomaga również chronić ludzi podczas pożaru, ponieważ wzmocniona szyba skuteczniej zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia.

-Wprowadzony do Polski system No-Bar został doceniony na świecie i jest używany przy ochronie wielu placówek dyplomatycznych - mówi Krzysztof Zyśk z firmy Warsfoll.-Myśląc o bezpieczeństwie swoich pracowników folię zainstalowały m.in. wszystkie ambasady Izraela, które jak wiadomo są jednymi z najbardziej narażonych na ataki terrorystyczne placówek dyplomatycznych na świecie.

Użycie do produkcji systemu nowoczesnych technologi powoduje, że szyba w oknie, na którym zainstalowano folię jest praktycznie nie do przebicia. Budowa No-Bar gwarantuje, że w przypadku wybuchu folia zaabsorbuje siłę eksplozji, nie pozwoli rozsypać się szkłu i jednocześnie nie straci na swojej wytrzymałości. Na wytrzymałość systemu wpływa dodatkowo sposób jego montażu - bezpośrednio do ramy okna. Zapobiega to wypchnięciu szyby, co w przypadku napadu stanowi skuteczną blokadę pomagającą powstrzymać napastnika.

Zalety systemu No-Bar są szczególnie cenne dla osób myślących o zabezpieczeniu witryn, okien i szklanych fasad budynków na Euro 2012. Pomiędzy prawdziwych kibiców odwiedzających Polskie miasta, mogą wmieszać się chuligani, których celem staną się szyby budynków w okolicach stadionów. System No-Bar z całą pewnością ochroni wszystkie pomieszczenia przed splądrowaniem tworząc trudną do przekroczenia barierę dla przestępców.

Najważniejszym jednak argumentem, który przekonuje administratorów do tego systemu jest jego cena - nieporównywalnie niższa od innych zabezpieczeń podobnego typu.